Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny G3 [jg089]


Recommended Posts

Witam!

Tak jak w temacie- szukam sposobu na zmodyfikowanie repliki G3. Póki co wpadły mi w oczy:

- okładziny, oryginalne, drewniane

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1409

- okładziny oryginalne z tworzywa

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...products_id=905

- metalowe body od CA

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=747

 

W tym miejscu pojawia się moje pytanko: czy komuś udało się już przy"odorbinie zdolności manualnych"( ;-) ) zainstalować oryginalne okładziny? Może ktoś ma uwagi, z czym mogą wystąpić problemy(zaznaczam, że batka w G3 jet w kolbie)?

Po drugie: jak wygląda sprawa kompatybilności części CA do JG. Wiem, że teoretycznie wszystko pasuje, ale czy ktoś już próbował takiej modyfikacji?

O pomoc proszę posiadaczy replik G3 i co bardziej doświadczonych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

czesci sa kompatybilne,przeczytaj temat o g3 w opisach replik 2 klasy,tam chlopaki pisali,jakie magi pasuja,czesci geraboxa i inne pasuja do JG, te metal body wydaje mi sie,ze nie bedzie pasowalo,bo jest na mniejsze magazynki

Edited by wbohun
Link to post
Share on other sites

Zamontowanie oryginalnych drewien jest jak najbardziej możliwe, jedyny problem stanowią 2 piny przechodzące przez kolbę co wymusza zmianę kształtu baterii.

Rozumiem, Kotylion, że miałeś okazję już oglądać te okładziny?

Powiedz w takim razie, jaka batka pasuje. Aha- czy z frontgripem nie ma problemów?

Pytam, bo przymieżam się do kupna drewien, lub kompozytu i nie mogę się zdecydować- co byś wybrał? Zakładam, że kompozyt jest lepszej jakości niż ABS i okładziny są w dobrym stanie(nieporysowane). Jeśli jest inaczej- daj cynk. Z góry dzięki wielkie ;-)

wbohun- czy tylko magi są problemem, czy wymagałoby to większych modyfikacji "bebechów"?

Link to post
Share on other sites

Witam fanów G3 :D

 

Nie jestem pewien, ale body powinno pasować bez problemu - JG089 to replika G3SG/1, prawdopodobnie kopia TM, do którego to body jest przeznaczone. W Twoim linku do asgshopu jest body z gniazdem magazynka G3 SG/1/A3/A4/SAS/MC51, powtórzę raz jeszcze - zdziwiłbym się, gdyby nie pasowało do JG089. Na pewno niekompatybilne będzie to: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=197 - body do CA33E, będące repliką HK33, a nie G3 - magi HK33/CA33E są lekko wygięte i nie pasują do gniazd G3, więc magi G3 (prostpadłościenne) nie będą pasować do gniazd CA33. Był gdzieś temat o tym.

 

Mam zestaw ze specshopu - drewniany, mam nadzieję że pomogę:

 

Do kolby od ostrej pasuje ta bateria - http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1845 - przetestowane przez mnie osobiście :D. Wchodzi bez najmniejszych problemów, bez konieczności modyfikacji kolby, przy stokowym okablowaniu, razem z fuserem, i zostaje jeszcze trochę miejsca. Batkę w pewnym momencie trzeba troszkę popchnąć, prawdopodnie lekko przyciska ją blaszka mocowania pasa nośnego (to ją trzymają te nieszczęsne piny wymuszające zmianę kształtu baterii, jak to określił jeden z przedmówców), która jest lekko wgłębiona do wewnątrz kolby, ale nie stanowi to żadnego problemu - sprawia tylko tyle, że bateria pewnie siedzi 8) . Oryginalne okablowanie ma wtyk baterii large, a ta bateria ma small, więc dobrze jest wymienić wtyk kabli na small, choć jak się uprzesz, to do kolby wepchniesz nawet kable z przejściówką duży-mały. (Tak zrobiłem na początku, ale potem zmieniłem wtyk, bo jednak zaczynało być ciasno). Bez przejściówki w ogóle luzik.

 

Przynajmniej w moim specshopwskim egzemplarzu drewien tak było. Nie wiem, czy poszczególne kolby się czymś różnią, jest to bądź co bądź liniowa produkcja ostrej broni, więc nie powinny. Nie wiem też, jak sprawa się przedstawia w wersji z oliwkowym kompozytem, ale na logikę też nie powinno być problemów.

 

Sam montaż elementów to trochę rzeźba, ale jest to do zrobienia.

 

1) front grip:

Trzeba trochę wydrążyć front grip w miejscu założenia go na upper reciever (koło gniazda maga) - będzie wchodził jak oryginalny chwyt A3 Marui. Możliwe też, że trzeba będzie trochę go spiłować na długość, może być minimalnie za długi, może być też lekko za wąski - z tym można sobie poradzić piłując pasek plastiku wzdłuż rury dosyłacza zamka/cocking tube (jak zwał tak zwał, nie polecam tego rozwiązania) lub - ponownie - lekko piłując front grip. Osobiście polecam modyfikacje front gripa - jest solidny jak cholera i nic mu sięzłego nie stanie, czego niestety nie można powiedzieć o body - przynajmniej w przypadku Tokio Marui, nie wiem, jak jest w JG.

 

Kolba:

Metalowy kołnierz "ostrej" kolby jest za wąski - nie wejdzie na body. Dokładniej mówiąc, za body repliki ma płytsze te charakterystyczne przewężenia, idące wzdłuż korpusu, i kołnierz od ostrej jest dla nich za wąski. Ja sobie z tym poradziłem piłując plastikowe body, pogłębiając te przewężenia w miejscu, w którym kołnierz nachodzi na korpus, nie jest to najszczęśliwszy pomysł. Lepszym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie przeniesienie samego drewna w kołnierz od repliki. Nie robiłem tego, więc nie wiem, jak się sprawa ma, ale powinno to być do zrobienia.

 

Aha - no i pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić z ostrą kolbą, to odpiłować od kołnierza ten wielki pręt ze sprężyną. Widać go na specshopowskich zdjęciach :D.

 

A ogólnie w temacie tuningu wizualnego G3 - zawsze miło oprócz metalowego body zainstalować metalowy cocking tube - nie wiem, czy gdziekolwiek jeszcze można to dostać, był ostatnio na padającym machinegunie, ale teraz patrzę, że zniknął.

 

Ładnie na G3 wygląda luneta na wysokim montażu - tym TM, jako jedyny z tych wynalazków wygląda podobnie do montażu lunety od ostrego G3.

 

Można też zainwestować w magazynek od ostrego, włożyć w niego nabój 7,62x51 (deko, naturalnie :P) i spiąć go łącznikiem magazynków z magiem od repliki. Zamierzam tak zrobić, powinno wyglądać przepięknie :D.

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem :D

 

Pozdrawiam

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites
Vimes możesz jakieś zdjęcia pokazać tej twojej przeróbki ?

 

Jedno jest tutaj: Topic: Pokaż swój ciekawy sprzęt: cz.4, str.5 - dół strony, w tej chwili czwarty post od dołu (pomiędzy postami Miecia-sapera a Dzikkiego). Zresztą na początku strony też jest G3 z drewnem, imć Shenqa, i to ładniejsze, bo robione na bazie CA wyposażonego w stoku w metal body ;-) .

 

Artur7pl - nie ma za co, G3 rządzi 8) . Waga drewnianych okładzin:

 

Front grip - 169g

 

Kolba, z założonym oryginalnym ("ostrym") kołnierzem i z kablami w środku (bez baterii) - 470g

 

Ogólnie po "konwersji" ;-) z SG-1 na A3 waga G3 trochę się zmniejszyła - chyba głównym powodem jest to, że ubył wielki kawał metalu obecny w stokowym frontgripie, mający służyć jako mocowanie dwójnogu (IMHO niepotrzebnego i przeszkadzającego jak cholera :D).

 

Kotylion - a weszły ogniwa na szerokość? Miałem aku large w stokowej kolbie, i pierwsza przymiarka do drewnianej kolby wyeliminowała go w ogóle z równania - ogniwa large były po prostu za wielkie, trzebaby chyba było kolbę rozwiercać :-F .

Link to post
Share on other sites

No to jeszcze jedno pytanko: w jakim stnie są okładziny ze specshopu? Czy "dobre" oznacza rysy i miejscami pozdzierany lakier? :lol:

A tak "btw": orientujecie się, ile średnio kosztują przesyłki z wgc? Chciałbym ściągnąć sobie "po taniości" stalowe body, ale po 22% podatku, 3% cła i X wysyłki zbliżam się do kwoty 450 zł- polskiej ceny body....

Link to post
Share on other sites

Moje były w stanie technicznym idealnym w zasadzie (uszkodzeń brak), a wizualnym dobrym - otarcia, lekkie obicia w drewnie, jedna głęboka rysa na frontgripie... Takie nawet bardziej smaczki klimatyczne, niż wady. Przyszły zaolejowane, więc klimatycznie śmierdziały. :D

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ostatmia odpowiedź to uwaga do mojego pyania o wgc (:poddanie:)-wobec tego sorki.

A wracając do tematu- rozumiem, że wszyscy, którzy kupowali okładziny ze specshopu

brali drewna, a nie kompozyt? A ja właśnie na przekór sobie, Wam i całemu światu( :-P ) interesuje się kompozytem. I tu pojawia się moje pytanie: na specshopie piszą, że kompozyt jest zielony, podczas gdy zdjęcia(jakiej jakości są- każdy widzi) dowodzą, że bliżej temu do czerni, niż zieleni. Ze swojej giety chciałbym zrobić coś na kształt tego:(http://www.pof.gov.pk/products/images/LARGE/G3A3.jpg). Niestety ludzie ze specshopu nie za bardzo chcą/mogą wysłać mi lepsze fotki towaru, a mnie samemu ciężko ocenić. Jak uważacie: czy kompozytowe okładziny są takie, jak te przedstawione na zdjęciu?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

ja wzialem kompozyt tyle ze przerabialem do hk33.

Na zdjęciu wygląda na brąz ale ten set jest zielony/olive.

 

set ze specshopu ma chwyt wąski a nie jak na twoim zdjęciu szeroki

 

i tak to wyglada po zamontowaniu:

http://www.hkpro.com/image/g3-g36.jpg

 

chwyty szerokie są do dostania w sklepach za granica ale to już jest niezły wydatek

Edited by empty06
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trochę odświeżę temat, wczoraj przystosowałem kompozytowy frontgrip ze specshopa do mojej G3SG1 od JG. Powiem że momentami zwątpiłem czy to wszystko ma sens, ale w końcu udało się, musiałem całość obciąć z przodu i z tyłu o jakiś 1-2mm i podpiłować w środku. Starałem się wszystko robić tak aby nie ingerować w elementy broni. Całość bardzo ładnie wyszło i podoba mi się, niestety w niektórych miejscach piła się omsknęła i są drobne zacięcia, które są, na szczęście, mało widoczne po pokryciu ich drobną warstwą farby. Niesamowitą niespodziankę sprawił mi solidny kawał 2mm blachy wmieszany w kompozyt od przodu chwytu. Miałem z jego nacięciem największy problem. Do tego ponawiercałem otwory wentylacyjne. Poniżej kilka fotek.

 

asgg3nonweapon1zi5.th.jpgasgg3nonweapon2lk6.th.jpg

asgg3nonweapon3vu6.th.jpgasgg3nonweapon4ni9.th.jpg

asgg3nonweapon5pu6.th.jpg

 

W następnej kolejności do zmiany idzie kolba. Zobaczymy jak to będzie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...