Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mundur i oporządzenie dla kobiety


Recommended Posts

Mam podobny problem jak Enzig. O ile z repliką i oporządzeniem sobie poradziłem (G36C JG i Alice) to pozostaje problem munduru.

 

Z tego co znalazłem to surplus ma damskie BDU, niestety tylko spodnie a męskie bluzy surplusa są zbyt duże.

Ciekawi mnie ten damski krój flecktarna, ma ktoś może zdjęcia tego ( najlepiej takie "manekinowe").

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje że moja za pół roku tez będzie biegać w "męskich" mundurach ;-)

Jak już się oswoi z airsoftem i zobaczy ze faceci wcale się nie będą śmiali.

 

Tylko właśnie potrzeba jakiś ciuchów na te pół roku, myślałem żeby kupić spodnie surplusa i jakaś małą kontraktową bluzę. Zastanawiam się jeszcze tylko nad tym damskim krojem flecktarna

Link to post
Share on other sites

Moja siostra (dosc kruchej budowy) przez dluzszy czas chodzila w BDU (fakt, rozmiar to byl S i chyba XS spodnie, ale bylo ok), a teraz zasowa w DPMie i wszystko slicznie sie dopasowalo. Z oporzadzeniem nie bylo problemu - dostanie ode mnie teraz customowo robiona pod nia kamizelke (a i wczesniej chodzila w chescie zwyklym albo w tac1v)

Link to post
Share on other sites

Moja żona ma komplet niemieckiego flecktarna. Traf dał, że normalna rozmiarówka kontraktowa (rozmiar 1, bo to kruszynka jest :wink: ) pasowała jak szyta na miarę.

 

Co do kamizelki to nie lepiej jakiś pas nośny coś typu LC i do tego co się chce na niego zamontować? Może się obejść bez szelek. A jak miejsca mało to jakąś torbę na ramie np. od maski lub zrzutową, ewentualnie na biodro lub udo sakwę lub ładownicę.

Link to post
Share on other sites

Z dopasowaniem mundurów męskich do kobiecej sylwetki tak naprawdę nie ma problemu. Ja osobiście biegam w DPM i MC. Najważniejsze aby sama poszła do jakiegoś sklepu i przymierzyła czy gdzieniegdzie nie ma zbytniego "ścisku".

 

Co do butów - także polecam wspomniane wyżej bates'y. Są lekkie i dostępne w różnej rozmiarówce.

 

Jeśli chodzi o kamizelkę LBV-ka jest chyba jedną z najlepszych dla kobiety - sama biegam już od jakiegoś czasu w spadkowej po mężu. Możliwość dopasowania do różnorodnych rozmiarów i wbrew pozorom bimbałki nie skaczą, bo dobrze się osadzają między zapięciami (taki wierzchni stanik można by powiedzieć). Co do pełnych kamizelek - podwędziłam ostatnio mojej gorszej połówce Cirrasa i przy odpowiednim wyregulowaniu też się całkiem dobrze nosi (czyt. nie spłaszcza do kształtów pizzy okrągłości).

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie pomyslalbym o kamizelce jako o wierzchnim staniku, ale to pewnie dlatego ze nie jestem (i raczej juz nie zostane ;-)) kobieta.

 

Nie wyobrazam sobie noszenia CIRASa bez splaszczania wspomnianych "bimbalek" (mniemam, ze poproszenie o zdjecia bedzie sporym nietaktem). No chyba ze "CIRAS" jest z czegos miekkiego (Nylon 800D?) i nie posiada wkladow.

 

Nie wiem w jakim MC biegasz, ale jesli jest to Propper w kroju ACU to powiedz mi prosze... Czy zwezany kroj (pod meska budowe, nie uwzgledniajacy nijak duzo bardziej slicznych damskich bioder) nie staje sie w tym moemncie problemem? Wszak trzebaby owe ACU nosic wowczas lekko wyzej, czy zatem nie staje sie przez to obcisle?

Link to post
Share on other sites

MC od Propper'a. Nie, nie staje się. Tak samo jest z Propper'owskim marpatem. Jedynym problemem jest szerokość w pasie - trochę za duży, ale łatwo można tą niedogodność wyeliminować za pomocą paska. Ale jak ktoś ładnie wyżej napisał - to nie pokaz mody ;)

 

Co do Cirras'a - da się, od tego ma w końcu regulację w pionie i poziomie :)

Edited by Jantas
Link to post
Share on other sites

Czyżbyś miał kobiece wymiary, że jesteś taki pewien? Ja tam nie mam z tym problemu. Gdybyśmy rozmawiali o polskich kamizelkach to przyznałabym Ci rację, ale w przypadku Cirras'a tego nie zrobię. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia i nikt nie musi się ze mną zgadzać :P

Link to post
Share on other sites

Bardzo kobiece doprawdy... zwłaszcza zarost na gębie mam niezwykle kobiecy.

 

Rozumiem że opinie i narzekania kobiet służących w US Army, albo w naszym wojsku są wyssane z...? Bo ten problem wraca dość często, stąd chociażby to zamawianie przez KGP damskich kamizelek. Masz jakieś doświadczenia z pomykaniem w kamizelce zintegrowanej z pełną balistyką? Bo to ciekawe co piszesz. CIRAS to nie Cirrus ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wracając do butów, bo to problem mojej połowy...

Czy znadą się jakieś poza Magnumami Stealth (słyszałem, że są lipne), Protektorami i Batesami?

 

Szukam już ze 2 tygodnie i jakiś fajnych tanich nie mogę wyczaić. Niestety moje kochane Jungle zaczynają numeracje od 39, a to troszkę "kajak" dla mojej kochanej...

 

EDIT:

Jeszcze co do "glanów"... Wszystko spoko, ale obcierają i są cholernie ciężkie jak na gonitwy po lasach i górkach. Żonie to by chyba nogi z d... tyłka powypadały po jednej strzelance... Więc odpadają.

Edited by natek_sk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...