Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky


Recommended Posts

Tak właśnie patrze że nick masz nie od parady :) . Gra ( przynajmniej mnie ) klimatem wgniata w fotel . Taki współczesny post-apo survival . Grafa na Object Dynamic Lightning jest już bardzo fajna ( te cegły jakby każda oddzielnie robiona , nie pamiętam nazwy tego efektu ) Te rączki przeładowania po lewej stronie można przeżyć ( w CSie też tak jest i jakoś nikt nie narzeka ) a co do zostawania pocisku w komorze to niewiele jest gier które zwracają na to uwagę . Na razie jestem w trakcie gry jak przejdę ją od razu wrzucam mody . W SoCu miałem OL mod i gra po prostu była prześwietna . A no i te ruskie klimaty ^^

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo w CSie każdy może sobie dociągnąć poprawione i ładniejsze customowe modele z FPS Banana ;)

 

Widzę, że fani już zaczynają stroszyć kolce, bo komuś się STALKER nie podoba :) No ale tak na poważnie. Owszem klimatem gra wgniata w fotel, dialogi, nastrój, koleś przy ognisku na początku co gra ruskie piosenki itd, wszystko super, tylko dlaczego samo granie jest bolesne? Jest tyle gier, które mają dobry, wygodny i intuicyjny interfejs, czemu ruskie nie mogą? Mnie nie przeszkadzają questy, kupowanie, ekwipunek (wręcz przeciwnie), przeszkadza mi brak autosejwa, malutkie ikonki do klikania, konieczność czytania tekstu drobną czcionką, sorry ale mnie takie pierdółki przeszkadzają cieszyć się grą, bo to nie jest fajne jak się ciągle ginie, przez interfejs.

 

No więc ponawiam pytanie, czy Clear Sky jest może bardziej wygodny w obsłudze (pomijając bugi), czy znów trzeba się przyzwyczajać?

Link to post
Share on other sites

Bo w CSie każdy może sobie dociągnąć poprawione i ładniejsze customowe modele z FPS Banana ;)

 

A w STALKERZE możesz sobie też wstawić ulepszone skiny (modeli - no coż nie widziałem zmienionych modeli standardowych broni , ale w OL mamy np. AK-47 i gatlinga dodanego a w nowszej wersji chyba jeszcze p90 i mp7 ) A ściągać możesz chociażby ze stalker.filefront.com .

 

(...) przeszkadza mi brak autosejwa, malutkie ikonki do klikania, konieczność czytania tekstu drobną czcionką, sorry ale mnie takie pierdółki przeszkadzają cieszyć się grą, bo to nie jest fajne jak się ciągle ginie, przez interfejs.

 

w00t? Brak autosejwa ?? Sorry ale w Clear Sky'u autosejw jest przy przechodzeniu z lokacji do lokacji oraz jak dłużej przebywasz w jednej lokacji , więcej chyba nie trzeba .

 

O jakie ikonki chodzi bo nie łapię ??

 

Czcionka ( przynajmniej u mnie ) jest wszędzie całkowicie czytelna . Tak btw. to na jakiej rozdziałce grasz??

 

A i jak możesz przez interfejs ginąć bo mi jakoś otwieranie plecaka czy PDA podczas walki jest niepotrzebne .

Link to post
Share on other sites

Mnie by się przydał autosejw po każdym quescie :)

 

Ikonki te takie w inventory, no i jak się ustawia setup do multi. Gram w rozdziałce 1280x1024, czcionki też mam czytelne, ale to już kwestia moich preferencji, ja lubię duże literki - jak się jedzie przez pół życia na 14-calowym monitorze, to człowiek zaczyna być uczulony.

 

Też nie otwieram PDA podczas walki, ale zdarzyło mi się kupę razy umrzeć, jak szukałem jakiegoś miejsca na mapie, czy grzebałem w PDA. W zasadzie nie łapię dlaczego, zakładam, że przez promieniowanie (chyba że jakiś bug).

 

Dobra poszukam demka tego Clear Sky i zobaczymy, może mi w końcu podejdzie.

Link to post
Share on other sites

Jest jeden moment "krytyczny" w którym i ja i kilku moich znajomych prawie wywaliło S:CS z dysku-stanowisko PK naprzeciwko wyjścia z bagien. Chyba najcięższy moment w grze jaki na razie spotkałem. Ten cholerny rkm i jego wallhackerski operator zmusili mnie do zjechania z poziomem trudności z weterana na nowicjusza. Rada-jeżeli jesteście gotowi do opuszczenia bagien, zróbcie to w nocy. Zaoszczędzicie czas i nerwy.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

Aby dołączyć do wolnosci trzeba pierw skonczyc głowną misje z powinnosci, musisz zejsc do podziemi agropromu (zleca czehov przywodca powinnosci) odkręcasz zawór i masz 50 s na opuszczenie potem po tej misji możesz dołączyć. Przeszedłem gre 5 razy, grałem też w ShoC. Ulubiona bron w czystym niebie to Groza (wymiata).

 

PS.

 

Zakonczenie w Clear sky jest dziwne (mała podpowiedz, emisja w elektrowni gdy zabijasz strieloka z Grupą Czystego Nieba i Lebiediewem)

Edited by Sawyher
Link to post
Share on other sites
Zakonczenie w Clear sky jest dziwne (mała podpowiedz, emisja w elektrowni gdy zabijasz strieloka z Grupą Czystego Nieba i Lebiediewem)

Ciekawe, zabijasz bohatera następnej części (czyli chronologicznie ShOC, bo CS jest prequelem)! :wink:

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

Proponuję zrobić współną zrzutę panom z GSC na debuggera. Bo szlag mnie jasny trafia jak widzę tak znakomitą, niesamowitą, klimatyczną grę którą śledziłem od samego początku, zaprogramowaną przez ludzi którzy na prawdę powinni zmienić pracę.

 

Od czasów Tetris i RARa chyba niewiele się Rosjanom udało zakodować? ;)

 

Nic mnie tak ostatnio nie zestresowało jak ta siermiężnie wykonana ruska produkcja. Tym bardziej, że pomysł i klimat wykreowanego świata są rewelacyjne. Wykonanie do bani. Srodze się zawiodłem.

 

Przed zainstalowaniem pacza doszedłem do szpitala za Limańskiem. I co z tego, skoro nie było żadnego przejścia dalej, chociaż wybiłem wszystkich, poza stanowiskiem ckm-u, który się sam (sic!) obsługiwał. Jakieś zdalne sterowanie, czy co? Swojądrogą miałem genialny spacer po Limańsku: spotkałem tam tylko dwóch wrogów na początku i garstkę straceńców na końcu. Dziwnie opuszczone miasto, same trupy i anomalie :strach:

 

Ale co tam. Postanowiłem zagrać od nowa raz jeszcze po zainstalowaniu pacza. Wszystko fajnie hulało... do czasu. W Jantarze mam zwis za zwisem. Co ok. 30 sekund zona wywala się na pulpit. Grać się nie da.

 

Ciekawe jak będzie po publikacji kolejnego pacza. Jeśli jednak znowu będę musiał

zaczynać wszystko od początku, to chrzanię to. Jak w ogóle można sprzedawać w sklepach tak niedorobiony produkt? Są w ogóle jakieś podstawy prawne do zwrotu gierki? Bo gdybym kupił telewizor, który sam wyłącza się po 30 sekundach oglądania, to nie byłoby z tym problemu. ARRGGHHH!!!! #$%^%#&%& :evil:

Link to post
Share on other sites

Ale co tam. Postanowiłem zagrać od nowa raz jeszcze po zainstalowaniu pacza. Wszystko fajnie hulało... do czasu. W Jantarze mam zwis za zwisem. Co ok. 30 sekund zona wywala się na pulpit. Grać się nie da.

Też tak miałem, jest sposób który u mnie zadziałał i działał do skończenia gry.

Podaj @ to ci pośle pliki i co masz zrobić.

 

Ps. Końcówka, czyli tzw. walka ze Strielokiem, to gwóźdź do trumny Clear Sky.

Link to post
Share on other sites

Gdyby połączyć SoC i CS gra byłaby bardzo miła.

 

Są 2 kierunki w którym ta gra mogłaby iść.

 

1. RPG/Adventure, czyli bardziej SoC. Usunięcie połowy A-Life'u, zdarzenia oparte na statycznych skryptach. Zamiast w pełni płynnego systemu (który wygląda tak samo dla każdej fakcji) i jest dosyć monotonny zrobić serię zadań, do wykonania dla każdej fakcji o ładnej drzewiastej strukturze. Częsciowo jest to już obecne, bo każda fakcja ma 4 cele - zazwyczaj utrzymać własną bazę, zdobyć teren, zbodyć foothold, rozwalić przeciwnika. Z tym że nie ma za tym historii, dialogów. Są w szczątkowej formie.

 

2. RTS/RTT - czyli dodanie więcej/większych map, możliwość wydawania rozkazów odziałom, jakiś system zasobów.. coś bardziej na styl post-apo Battlezone'a. Możliwość umacniania pozycji i jej niszczenia - przykładowo poprzez dodawanie min, drutu kolczastego, wieży strażniczej, stanowiska CKM, worków z piaskiem czy innych, wcześniej umieszczonych przez developerów zasłon w określonych miejscach. Gra stałaby się wielce generyczna ale gameplay z tego byłby niezły, choć niekoniecznie w klimatach SoC.

Link to post
Share on other sites

Są 2 kierunki w którym ta gra mogłaby iść.

 

A mi się też marzy RTS w stylu "Company of Heroes" utrzymany w klimatach i scenerii stalkerowskiej :uśmiech:

 

Fajny byłby też stalkerowski RPG oparty na mechanice pierwszego "Fallouta".

 

No i może jakaś gra karciana... (ciekawe jakby ją Ruskie paczowali?)

Link to post
Share on other sites

Wpompować w tą grę jakieś 5mln $ i byłaby genialna. Niestety, bez tego jest to: nuda, przewidywalność, schematyczność, błędowisko i jedno wielkie "ale o so tu chozi?". Fabuła nie istnieje i nic kompletnie mnie nie motywuje aby dalej w to grać.

 

Na plus zaliczę: niezbyt nowoczesny ale naprawdę dobrze radzący sobie engine i super textury, świetnie zrobione strzelanie i kupa fajnych broni, klimat i jeszcze raz klimat.

Link to post
Share on other sites

Co do SCS-po raz drugi (SOC&SCS), wyszła gra PRAWIE dobra. Niestety to co w niej wspaniałe (dzień/noc [wg mnie podstawowy "budulec" klimatu], wykonanie większości lokacji, itd) jest niestety skutecznie psute przez bugi, idiotyczne zachowania npców, czy fabułę która wciąga gracza na tyle, żeby obejrzał intro (i nic poza tym).

 

***

 

...

RTS/RTT - czyli dodanie więcej/większych map, możliwość wydawania rozkazów odziałom, jakiś system zasobów.. coś bardziej na styl post-apo Battlezone'a

...

Grałeś w Battlezona (rts, nie mówię o klasycznym BZ z automatów który był klasą z innej epoki)? To była jedna z najlepszych gier jakie grałem-klimatyczna, wymagająca i wciągająca.

Czemu dawniej gry były tak dobre (nie wszystkie oczywiście, ale było ich procentowo więcej)? To proste-dawniej najpierw producent KOŃCZYŁ tworzenie gry, a potem ją SPRZEDAWAŁ. Teraz jest odwrotnie, a przy części produkcji nawet nie ma pewności, że etap "GRA SKOŃCZONA" kiedykolwiek nastąpi.

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...