Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zgadza się. Czasami jak zatnie mi się kulka i przycisne dyszą, wyciągam maga i wywalam bo zostaje wgniecenie. Trzeba delikatnie ładować.

Kulki cyberguna polecał mi pewien doświadczony airsoftowiec i zamierzam też kupić. Mendi jak już je będziesz miał to napisz o nich :)

Link to post
Share on other sites

Nadal uważam, że wszelkie 6,01 i 6,02 poza pdi, to chłit marketingowy.

W promyczku 6,03 to nawet pestki, wiórki i inne wynalazki przechodzą bez zacinek.

 

up. 10.05. ( topić mi przeniesiono, ale widać uprawnienia pozostały :icon_biggrin: )

 

Doszły mi wczoraj te kulasy z militaria.pl

Brałem u nich okładziny do berettki i przypadkiem zauważyłem kulki 0,36g.

 

Kilka słów o samych kulkach:

- są pakowane w woreczki strunowe po 240-250g, z informacją że wyprodukował cybergun dla militaria.pl; cena jest 29zet ale obecnie jest promocja na 15zet

de16adf71c97dbd5m.jpg

- kulki są matowo szare, maja w sobie jasne drobinki, kolorystycznie przypominają beton

9b2fb794eb59e3abm.jpg

- są dosyć twarde, nie bardzo da się je zarysować paznokciem

- są metalizowane, te jasne drobinki to metal, ciężko je równo rozkroić, gniotą się i nierówno rozłupują

25bfb9d4975e9b55m.jpg f5a26eec46474cf4m.jpg

- wiele kulek posiada nadlewki, niedoróbki i spłaszczenia, wygląda to jakby się niektórym część zewnętrzna rozwarstwiła.

 

Testy strzelania porobię w sobotę.Troche boje się ja wrzucać do promyka, najpierw pokombinuje na jakiejś stockowej lufie.

Link to post
Share on other sites

Pewnie będą latać gorzej niż te nowe szare/metalizowane BD 0.4, ale cieszy fakt że producenci znowu sięgają po domieszkowanie metalami, które pozwala na szerszy wybór "osnowy", tylko dlaczego aż takie grudy ?? ;]

 

Mendi, w sumie możesz je porównać do DS 0.36, jak Ci coś jeszcze zostało ;]

Masz może te nowe BD 0.4 żeby je przetestować/porównać z DS 0.43??

Link to post
Share on other sites

Przesortowałem woreczek tych cybergun 0,36g. Wywaliłem wszystkie kulki z nadlewkami lub niedokładnie wypolerowane.

Z 250g zrobiło się 160g "dobrze wyglądających" kulek. Załadowałem kapsułkę, ustawiłem reg na ok 550fps (460fps na 0,36g) i muszę powiedzieć że bardzo ładnie latają do 85-90m, później już losowo wariacje wykonują. Nie widzę za bardzo różnic w strzelaniu z cg 0,36g i ds 0,36g. Natomiast madbulle i guardery 0,36g są sporo gorsze.

Link to post
Share on other sites

Mendi, najwyraźniej te są grafitowane jak 0.36.

Ale i tak nawet jak na grafitowane i pomimo podbicia kontrastu, wyższe iso jedynie skraca czas naświetlana i zwiększa szumy, wyglądają jak z czarnego jadeitu lub jak MB... sprawdzałeś przekroje czy ktoś Cię nie załadował??

Link to post
Share on other sites

Skraca czas naświetlania, czyli siłą rzeczy zdjęcie będzie ciemniejsze, jak popatrzysz na zdjątko to na górze są od lewej dwie małe paczuszki strejtów i najbardziej z prawej dla porównania "niewiadomoco". I nie są to podróby bo są z czasów, gdy te kulki były dostępne jak dziś dżinsy.

Link to post
Share on other sites

:DEL

 

Wojdatuz, niech ci będzie z tymi kulasami ale z tym iso imho pojechałeś ;]

Zdątka nie wyglądają na niedoświetlone i balans bieli także wygląda dobrze, wnioskuje po kolorze "metek" i torebek, podbicie iso pozwala na ustawienie krótszego czasu żeby foty nie wychodziły poruszone, to nic innego jak analogowy odpowiednik światłoczułości filmu. Jak chcesz je zaciemnić przy podbitym iso to z palca musiałbyś albo przysłonę zmniejszyć albo skrócić czas naświetlania...

Sorry tak się czepiam jako fotoamator ;]

 

:DEL

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...