Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Spedzilem dzis dzien na poszukiwaniu kulek po swiecie..

 

Zaczelem od biovali 0.4, w paru dziwnych sklepach byl produkt ale wszedzie out of stock. (Oczywiscie przeczytalem ostatnie pare stron i co polecacie.)

 

Podczas poszukiwan natrafilem na takie cos:

http://begadishop.eu/catalog/product_info.php?products_id=8337

 

I taka recenzje:

http://www.6mmsnipercommunity.es/t859-municion-royal-bio-036-y-030-vs-bioval-030-tt-030

 

niestety recenzja jest po hiszpansku i translator bardzo duzo mi nie powiedzial, ale moze ktos z was ich uzywal lub znalazlaby sie jakas grupa osob chetnych sprowadzic paczke ( niestety ceny transportu sa powalajace)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ktoś używał tych kulek :icon_question:

Taa, miałem kilka sztuk w łapce - kumpel strzelający do puszek z Westona takie miał. Słabo były wypolerowane i brudziły wszystko, łącznie z łapką. W lufie robiły takie krechy aluminiowe... Nie odważyłem się tego do snajpy wkładać.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś używał tych kulek :icon_question:

Taa, miałem kilka sztuk w łapce - kumpel strzelający do puszek z Westona takie miał. Słabo były wypolerowane i brudziły wszystko, łącznie z łapką. W lufie robiły takie krechy aluminiowe... Nie odważyłem się tego do snajpy wkładać.

Dzięki za ostrzeżenie. Właśnie miałem podobne wątpliwości i dla tego wolałem zapytać. :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Jedną stronę wcześniej napisałem o tym cały wywód. W prawdzie o szarych ale to jedna d*pa.

akurat szare i piaskowe są trochę inne :icon_wink:

Tego się właśnie obawiałem... :icon_cry:

 

Wczoraj na "Powstaniu" użyłem Devili 0,36g. Niestety nie zdały egzaminu. Zupełnie nie widoczne i niezadowalający zasięg, mimo 570 fps-ów w replice. Pod koniec imprezy przeszedłem na 5,95 0,25g i mimo że za lekkie, lepiej się sprawdzały.

Mam dylemat jakie stosować. Czy warto przetestować 5,95 30g lub Guarder 0,30g :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja chwilowo strzelam na 0.30 G&G, na ok.600 fps.

Jeśli niema wiatru to powtarzalność jest dobra max do 70m.

Potem już gożej ale nieźle, lepiej niż devile 0,40.

Tylko inaczej się strzela niż na cięższych kulkach, ze względu na większe różnice wysokości lotu kulki powodowane podkręcaniem.

Przez co bardzo istotna jest odległość do celu, jeśli nie chcemy żeby kulka śmignęła górą lub upadła wcześniej.

Cięższe kulki lecą bardziej płasko.

Ogólnie nie jest źle, ale i tak z niecierpliwością czekam na białe 40.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że warto spróbować te kulki (dystans 70 m uważam za wystarczającą przewagę nad AEG-ami).

 

Przepraszam, że truję, ale wracam do "snajperstwa" po sześciu latach, a przez ten czas bardzo wiele się zmieniło, więc uważam się za "zielonego"... :icon_mrgreen:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wiesz prawie "stówkę" za 500 sztuk i nie mieć pewności, że będą dobrze latały, to trochę "przegięcie"... :icon_confused:

Poza tym nie napisali jakiego koloru, a już nie chcę żadnych czarnych, brązowych, zielonych i innych kolorów tęczy. W njagorszym przypadku jasnoszare, żółte, jasnobeżowe, a najlepiej białe...

Biovale trochę minie odstraszają tym, że są biodegradowalne...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wiesz prawie "stówkę" za 500 sztuk i nie mieć pewności, że będą dobrze latały, to trochę "przegięcie"... :icon_confused:

Poza tym nie napisali jakiego koloru, a już nie chcę żadnych czarnych, brązowych, zielonych i innych kolorów tęczy. W njagorszym przypadku jasnoszare, żółte, jasnobeżowe, a najlepiej białe...

 

SGMy są białe i z moich/cudzych doświadczeń wynika, że są to najlepsze kulki jakie w tym momencie możesz kupić do ASG. Strzelałem swego czasu z nich używając tanaki m40 i osiągi na nich były świetne. Latały dużo lepiej niż wszystkie inne dostępne kulki na rynku. Problemem natomiast jest mała waga, 0.29g, oraz cena. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować 20gr za kulkę oraz masz około 500-550 fps NA PEWNO się nie zawiedziesz.

Link to post
Share on other sites

Tego się właśnie obawiałem... :icon_cry:

 

Wczoraj na "Powstaniu" użyłem Devili 0,36g. Niestety nie zdały egzaminu. Zupełnie nie widoczne i niezadowalający zasięg, mimo 570 fps-ów w replice. Pod koniec imprezy przeszedłem na 5,95 0,25g i mimo że za lekkie, lepiej się sprawdzały.

Mam dylemat jakie stosować. Czy warto przetestować 5,95 30g lub Guarder 0,30g :icon_question:

 

Ja mam 580 fps i strzelam z szarych guarderów 0,4 i mam 80 m skutecznego, choć coś czuję, że się pogorszyła jakość tych kulek, teraz mam trzecia paczkę i tak jakby większy rozrzut był... Nie wiem czy mnie pamiętasz, ze strzelanki koło lotniska (tej z mazakami), byłem razem z kolegą w twojej drużynie (kolega dowodził) :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Biovale nie są takie straszne, używam od wielu lat i żadna się nie rozpuściła.

Mam kontrolną próbkę kilkuset bio g&g .2, które są w zamkniętym opakowaniu (strunowym z otworkami) i wożę je w pokrowcu od jakiś 5 lat. Dla porównania dwuletnie bio blastery .28 nie wchodzą nawet do poniższej 6.03.

Przez promyka 6.03 przelatują jak burza, jutro sprawdzę w ptw z lufą 6.0

Szkoda tylko że wagomiar BBB kończy się na 0.3 g.

 

Dziś sprawdziłem devile .36 - te jasnozielone i ich rozrzut jest większy niż .36 madbula (zielone).

Jakościowo wygląda to tak (gumka promyka straight z płaskim dystanserem też promyka).

AEG 600 fps i lufa 550 mm, kolejno od najgorszych:

 

.36 devile

.36 madbull zielony

.30 bioval

.40 madbull/guarder miodowy /.40 guarder szary (te z opiłkami)

 

Testy mega ciemnoszarych .4 devila przeprowadziłem na ciut słabszej replice (AEG 570) i w porównaniu do .4 madbulla są do d**y.

Rozrzut niemal dwukrotnie większy... Devil sucks.

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...