Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marmelada...

W wolnym tłumaczeniu "no dobra, przekonaliście mnie" :D

 

PS. wbrew temu co się utarło Mendi nie jada draży kokosowych tylko gorzką czekoladę, zapijaną balistolem, jak by ktoś chciał załączyć załącznik do załączonych kulek :)

EDYTA: Wróć, gorzka czekolada ma tendencje do znikania Mu :)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Czemu nie, jeśli ciśnienia czasowego dużego nie ma, to mogę się podjąć. Obecnie dysponuję kulkami:

- 0,40g MB szare

- 0,40g MB piaskowe

- 0,40g Guarder piaskowe

- 0,43g WE zielone

- 0,43g Degicon Straight alu

- 0,43g Kalashnikov białe (dzięki uprzejmości Shamotha)

 

Tarcze jeszcze mam, miarka się znajdzie, ogród jest. Swd ma wsadzone pdi 595 oraz konwersję MC, butla 16oz pełna, mogę szczylać.

Link to post
Share on other sites

Mendi pisz co chcesz jeszcze na testy

 

GUARDER 0.40 SZARE

KING ARMS 0.40 SZARE

BLASTER DEVIL 0.40 SZARE/GRAFITOWE

GUARDER 0.40 JASNO POMARAŃCZOWE/ZŁOTE

GUARDER 0.43 CZARNE

G&G 0.30 BIAŁE

BIOVAL BBB 0.30 BIAŁE

MADBULL 0.36 ZIELONE

MADBULL 0.40 MLEKO Z KAWĄ

MADBULL 0.43 CZARNE

DIGICON STRAIGHT 0.36 SZARE/GRAFITOWE

DIGICON STRAIGHT 0.43 SZARE/GRAFITOWE

KALASHNIKOV 0.43 BIAŁE

 

PJ 0.43 od oofo

DD 0.40 i 0.43 od mikadorus

BBK 0.40 od gloomer

 

pytanie kto ma BBK 0.43 i KALASHNIKOV 0.40?

 

Ktoś coś jeszcze ciekawego ma?

 

Może po wszystkim strzelisz kolejnego arta czy test na 1 stronę ;]

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Z zasady do snajpy nie używam kulek lżejszych niż 0.40g. Czarna guardery 0,43g też się gdzieś walają, zwykle do granatów je sypie :icon_razz: Blastery miałem raz i na oczy nie chcę ich widzieć.

 

@Shamot

masz tego więcej i bardziej techniczne podejście, może klepnij ten test?

 

@KubaK

jakbyś miał madbulki w słoiczku z zieloną etykietą, te z 1 serii, to było by coś... takie to mam.

Link to post
Share on other sites

@Mendi

Chciałbym ale nie mam warunków żeby to zrobić tak jak bym chciał a inaczej bym nie potrafił i jak bym się za to zabrał to długo nic by nie powstało.

Nie uwierzysz ale od noworocznej promocji MC cały czas czeka na montaż, ciągle coś nowego wpada.

Brak korytarza/hangaru/tunelu tak około 150m, porządnej dmuchawy żeby sprawdzić podatność na podmuch, referencyjnej ciężkiej ceramiki żeby się upewnić że replika jest dobrze złożona... a i tak pod koniec testów pewnie dopatrzyłbym się jakichś uchybień.

Ty masz więcej praktyki i myślę że prędzej napiszesz tu "najlepiej na 100 latają... następnie... po nich... jeszcze ujdą... a... kijem przez szmatę lepiej nie ruszać"

Link to post
Share on other sites

O tym właśnie mówię, ja na strzelanki nie chodzę, nie mam praktycznego wejrzenia w snajperstwo asg, siedzę sobie i dłubię w wolnych chwilach w replikach i patrzę co po fabie można by poprawić żeby było lepiej i raz do roku póki rodziny nie było testowałem na działce w trakcie urlopu ;]

 

Link to post
Share on other sites

Dziś jest upragniony poniedziałek, czyli dzień roboczy poczty.

Co za tym idzie, mam swoje dum dumy 0,40g.

Po wstępnym strzelaniu jestem zadowolony.

A było tak:

-lekki zmienny wiatr

-odległość 80m

-ok 600fps

-pień ≈40x200cm

-7/10

Bez wiatru byłoby 8/10, a te dwa zupełnie odleciały

Te co trafiły, wchodziły dość koncentrycznie. Na oko kartka A3.

Dokładnie przestrzelam przy bezwietrznej pogodzie, no i najważniejsze, w boju.

Pudełeczko jest liche, część moich kulek wysypywałem wprost z koperty.

Link to post
Share on other sites

@AS333pl

Ale te dwie poleciały gdzies calkiem na bok, raczej nie spowodowane wiatrem ? 2 kulki na 10 to troche sporo wg mnie, skoro w sniperstwie kazdy strzal sie liczy. Mi pj-ty .43 (poprzebierane odrzucone ze 30 %) to taki nie kontrolowany odwala z 1 na 20 kulek. Dlatego od DD ktore pewnei tez kupie za jakis czas wymagal bym praktycznie brak takiego zjawiska. Pisz jak poprzebierasz kulki i wytestujesz :)

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jak wyjdą w porównaniu z szarymi guarderami te DD... Przerobiłem ok 1.5k szarych guarderów i nie zdarzył mi się żaden niekontrolowany odchył a skupienie wszsytkich kulek jest mocno zbliżone więc czekam na wyczerpujące testy czy warto się przesiadać na te DD ;)

Link to post
Share on other sites

A więc konkrety.

Te dwie pewnie jednak przez wiatr, koło celu musiało wiać bardziej nisz myślałem.

Moja strzelnica nie jest jednakowo osłonięta na całej długości.

Ale do rzeczy.

Strzelałem na 70m, bez wiatru do celu 30x40cm. Czyli trochę mniej niż dwie kartki A4.

Mam do dyspozycji kilka rodzajów amunicji. Za każdym razem było kilka strzałów próbnych, i pięć właściwych.

Wyniki są następujące:

Guarder czarne 43 - 2/5 jedna bardzo blisko

Blaster Devil szare 40 - 1/5 bardzo kiepsko leciały

Guarder szrare piaskowe 40 - 0/5 cztery leciały bardzo blisko, ale miały pecha

Guarder zielone 36 - 0/5 lecą tylko trochę lepiej od dewilów

Dum Dum białe 40 - 2/5 dwie przeszły minimalnie obok, jedna podkręciła bardziej o 30cm

Niby DD i G43 wyszły podobnie, jednak już na przestrzelaniu dd trafiały i leciały celniej od guardera.

Wydaje mi się że dla G43 to była najlepsza seria, a dla DD jedna z gorszych.

Jak dla mnie idealne nie są, ale są zdecydowanie najlepsze jakie miałem.

No i nie przebierałem, nie chciało mi się.

Trzeba wziąć pod uwagę niedoskonałość strzelca, a zwłaszcza mojego karabinu. Po opis zapraszam do profilu.

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jak wyjdą w porównaniu z szarymi guarderami te DD... Przerobiłem ok 1.5k szarych guarderów i nie zdarzył mi się żaden niekontrolowany odchył a skupienie wszsytkich kulek jest mocno zbliżone więc czekam na wyczerpujące testy czy warto się przesiadać na te DD :icon_wink:

 

Lepiej latają. Bez dwóch zdań widać różnicę. Mam teren w osłoniętej dolince i stałe odległości.

 

Jakieś kulajki dziś doszły mi na pocztę (PJ albo kałasze). Jutro postaram się porównać.

Link to post
Share on other sites

Doszły mi kulki od Ofoo - PJ 0,43g.

 

Na moje oko to te same kulki co DD. Dałem po 2 sztuki bratu i on też nie widzi żadnej różnicy.

 

Faktura powierzchni się zgadza, kolor się zgadza.

 

Obydwie kulki po potarciu o czarnego laptopa zostawiają na nim białe ślady, które schodzą po kilkakrotnym przejechaniu palcem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...