Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Z dzisiejszych doświadczeń z rocketsow nie da się strzelać jak jest wilgotno (np. Pada deszcz) bo taki "szlam" na kołnierzu zostawiają ze po 4 strzalach się zacina (były mate itp). Wyjściem jest gumka z uciętym kołnierzem lub strzelanie w wilgoci z guarderowego betonu. A z rocketsow strzelać tylko jak jest sucho latem lub na.mrozie w zimę. Dziś padało to 2 snajpy ten sam problem z zacinkami...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaobserwowaliśmy, że jak jest wilgoć to 0,43g rockets platinum strasznie brudzą kołnierz. W konsekwencji po x strzałach jest zacinka (podwinięcie kołnierza/ kulka zblokowana blisko HU).

 

Wszystko przez taki jakby szarawy szlam/ nalot, który pojawia się w okolicach kołnierza, a przy strzale przenoszony jest na pierwsze centymetry lufy(okolice okienka HU), dalej kulki już nie syfią - sam tył lufy jest brudny niczym d*pa krasnoludzkiej baby ( :icon_razz: tak nawiązując do pewnej elfiej panny) . To już 4 raz gdy w czasie deszczu/ wilgoci mamy takie problemy.

 

Już kilka strzałów syfi gumę do tego stopnia, że potem używanie nawet guarderów 0,40g powoduje zacinki.

Najlepiej zaobserwować zjawisko na przeźroczystych gumkach. Ucięcie kołnierza nie jest i nie powinno być standardowym rozwiązaniem problemu -to jedynie doraźna forma, która sprawdza się w kilku replikach (głównie z komorą PDI).

 

BTW. Czyszczenie kulek NADAL jest wskazane. Bez tego podobny problem może wystąpić przy znacznie mniejszej wilgotności.

 

 

Dziś to była jakaś masakra, dwa kołnierze poszły, kolejna guma zasyfiona, pełno zacinek i rozbierania w "deszczu". Nigdy więcej nie użyję rocketsów przy wilgoci, a możliwe, że już nie użyję ich wcale. Snajper musi mieć pewny strzał na xx metrów - czego nie gwarantują kulki, które pomimo względnie dobrych osiągów mogą mi się zaciąć i uniemożliwić strzelanie.

 

Strzalaliśmy ze starych wersji kulek rockets. COŚ w białych kulach sprawia, że są felerne. DD/ nowy kałasz, rockets... nie wiem czy nie warto byłoby dodać do recki, że pomimo początkowych "och'ów- ach'ów" eksperyment z białymi kulami okazał się klapą. W całym życiu nie przerobiłem tylu zacinek co w tym roku po pojawieniu się białych kul. Powtarzalność zacinek jest ogromna. Jak widzę, że blackowi się zacięła to u mnie 3-4 strzały i ten sam problem. W tym samym czasie poszły kołnierze itp. Zawsze mamy te same problemy niemal równocześnie, bo w tym samym momencie zaczęliśmy używać białych kul i niemal zawsze jeździmy na te same manewry więc i przebieg niemal identyczny. Sezon temu ilość zacinek na tych samych częściach wyniosła 0, sezon wcześniej - 0... teraz to już niemal nagminny problem.

 

NIE KUPUJCIE TEGO. Dystans kilku metrów nie jest wart zachodu, strat gumek, ew. uszkodzeń jakie mogą powstać przy zacince. Dla mnie z dostępnych kulek pozostały jedynie guardery.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Hmmm, pozostaje zabezpieczanie powierzchni kulek ale to straszna babranina i w małej skali, przy okazji której można zrobić selekcję ;)

Można w jakimś metalowym naczyniu umieścić je, po umyciu jeszcze wilgotne, na stelażu ze szpilek czy cuś, do środka wlać cyjanoakryl, zamknąć i podgrzać. Teoretycznie opary cyjanoakrylu powinny spolimeryzować na powierzchni wilgotnych kulek względnie jednolicie grubą warstwą... Druga opcja to znaleźć galwanizera który kładzie ozdobny chrom :D tylko zaraz będzie pisk że się strzela łożyskami, no i zapewne to nie będzie tania impreza... Trzecia opcja i pewnie najlepsza to spreparowanie sobie przed strzelanką kulek jakimś preparatem hydrofobowym czy innym impregnatem do odzieży... O malowaniu kulek markerem olejnym zapewne nie chcecie słuchać ;)

Link to post
Share on other sites

Ja pozostanę przy strzelaniu rocketsami jak bd sucho latem i zimą jak bd mróz. A jak bd wilgotno to guardery. Innego wyjścia niestety niema.

 

Latem jak było ciepło przemielone 1000 umytych rocketsow i 0 zacinek. Potem spróbowałem na nieumytych po około 200 kulkach zacinka. Następnie podczas strzelania gdy wilgotno zacinka wiec wnioski są tylko takie jak z mikadorusem przedstawiliśmy.

 

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem dziś test. Strzelałem z rocketsów podczas gdy jest sucho ale bez czyszczenia po deszczu na gumie (systemy) bez kołnierza. Kulki bez problemu na 90m lecą celnie i prościutko tak samo jak podczas deszczu.

 

Następnie rozebrałem karabin wyczyściłem wszystko do połysku, założyłem nową gumę z kołnierzem złożyłem i poszedłem na max hopie wystrzelić 50 kulek z tej samej paczki co strzelałem podczas deszczu. Następnie rozebrałem znów lufę a tam gumka czyściutka 0 brudu ani na lufie ani na gumie.

 

Wniosek magia wilgoci rocketsy knoci...

Link to post
Share on other sites

Przypominam, że wrzucałem kiedyś zdjęcie pomarańczowych madbulli, które były myte w wodzie a potem stały w coli zero i nic im to nie pomogło. Osad na kulkach wytarłem dopiero ręcznikiem. Może i z tymi tak macie. A co do tych luf guarderów itp. Tańsze lufy czasami odbiegają od średnicy podanej na opakowaniu.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Moje kulki dziś do nich dotarły - wysłałem paczką ekonomiczną. Dzwonili do mnie, poinformowali o fakcie otrzymania paczki i upewnili się czy dane do przelewu są właściwe. Dodatkowo pytali ile płaciłem za odsyłkę... może mi zwrócą całość przesyłek?

Link to post
Share on other sites

W tą Niedzielę strzelałem z Rockets`ów Platinum 0,36 oraz MadBull 0,36 (brązowo-zielonych).

Myślałem, że na białych widocznych Rockets`ach ustawię HU i na MadBull`ach poleci tak samo. Naiwny...

 

Ale jeżeli chodzi o jakość Rockets 0,36 to pierwszy raz widzę taki szajs.

10-20% przy strzale - kruszą się i z gwizdem wylatują kawałki. Było słonecznie.

SWD GFC: komora - czeska, gumka - Systema Energy, głowica - bart_a, lufa - stock (na razie).

Zapytanie: czy przez lunetę widać lot ciemnych kulek?

Link to post
Share on other sites

Mycie kulek wskazane w sumie przy każdych...tak profilaktycznie...

Dziś zabieram się za myjciu moich Rakiet 0.43 zobaczymy czy w cytadeli kulki nie będą rosły..

 

btw. wam Rakiety cięły się na kołnierzu, a jest ktoś kto nie ma lufy i gumy AEG? :D tj. ja mam VSRkową gumę?

Link to post
Share on other sites

O ile sie sypie na prawo i lewo to moze nie przeszkadzac ze jedna nie poszla w cel. Ale jak sie zaczyna chciec zeby kazda kulka dosiegnela celu to trzeba nachylic sie i wybrac te idealne, przynajmniej z zewnatrz.

 

Mi chodzi od dłuższego czasu po głowie grubościomierz ultradźwiękowy, tylko głowica w tym ustrojstwie jest raczej za szeroka żeby wykazać jednolitość wykonania kulki w pełnej sferze, o dokładnym pomiarze to w ogóle można zapomnieć. Każdy pęcherz czy niejednolitość materiału to potencjalne przekłamanie pomiaru które powinno wyjść i być dla nas alarmujące... tylko ta cena... ktoś prowadzi warsztat lakierniczy lub zajmuje się ekspertyzą/ściąganiem samochodów ;)

 

Względnie można często robić sobie RTG kulek ;)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo czy zielone madbulle 0.43 widać w lufie/gołym okiem chociaż w jakimś stopniu aby można na było na tym ustawić hopa ??

Też strzelam bez optyki. Ustawić HU przy ciemnych kulkach - bardzo ciężko. Musi być jasne tło. Ktoś polecał zabrać ze sobą (np do lasu) białe prześcieradło (beż żółtych plam :) ). Naciągnąć go za tarczą (np pomiędzy drzewami). Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ten sposób.

Ale co z tego, skoro przy strzelaniu i tak nie zobaczysz lotu kulki. A przy wietrze należy ją widzieć.

Z innej strony, wg moich obserwacji, dobre ciężkie kulki wszystkie ciemne, więc trzeba zainwestować w lunetę.

Link to post
Share on other sites

@indywidualista- te ciemne kulki nie są dobre. Na 50m są ok. Później to już loteria. W lunecie za mniej niż 300 zł raczej ich nie zauważysz. W jasnej DOC lekko je widać i to jest minimum. W DOT już lepiej.... no ale ile osób ma dobrą optykę? Widoczność kulek zależy od tego ile masz fps, warunków pogodowych ale przede wszystkim dobrej jasnej optyki. Żadna z chińskich lup jakie przerabiałem tego nie oferowała.

 

* Uwaga piszę z telefonu, a wstawianie polskich znaków i interpunkcji nie zabiera mi pół godziny. Szach-mat lenie:).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...