Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja przy nie całych 500fps używam 0.43 Rocketsy czerwone i nie narzekam.Z 70m bez problemu mogę trafić w klęczącego człowieka 7/10 strzałów z 80m.

Z jednej strony nikt nikomu nie zabroni do stockowego aega kulek 0,45g używać. Ale z drugiej strony, zarówno 0,43g jak i 0,45g są za ciężkie i do aega 400fps i do paranajpy 500fps. Niby lecą, niby celnie, ale małą energię mają, są podatne na zmianę kierunków przez szereg czynników i w zasadzie można je w czapkę łapać. Do 500fps to optymalne są 0,3g lub 0,32g.

Link to post
Share on other sites

Niby lecą, niby celnie, ale małą energię mają, są podatne na zmianę kierunków przez szereg czynników i w zasadzie można je w czapkę łapać. Do 500fps to optymalne są 0,3g lub 0,32g.

A to akurat zaskoczenie, zawsze się mówiło, że cięższe kulki latają stabilniej właśnie przez większą masę przy tym samym oporze powietrza. Co do niższej prędkości to już prędzej...

Link to post
Share on other sites

A to akurat zaskoczenie, zawsze się mówiło, że cięższe kulki latają stabilniej właśnie przez większą masę przy tym samym oporze powietrza. Co do niższej prędkości to już prędzej...

Chodziło mi o energię przy ich masie. Przy małych fps opadają zbyt szybko, hop nie działa prawidłowo, a każda trawka czy patyczek wypaczą tor lotu. Jak dla mnie największą zaletą ciężkich kulek i sporych fps, jest ich energia i zdolność przechodzenia przez przeszkody typu krzaki, wysoka trawa, czy karton. Tam gdzie kolega szturman wysieje bezskutecznie 2 magi w skrywającego się w krzaku przeciwnika, ja posyłam 1-2 kulki i zwykle z pozytywnym efektem.

Link to post
Share on other sites

Ale o jak małych fps mowa? Jak już pisałem, u mnie problemem jest ten dziwaczny tor lotu, który jest specyficzny dla zbyt niskiej masy kulki. Regulacja HU też jest problematyczna, bo minimalne dociśnięcie lub odpuszczenie to różnica kilkudziesięciu centymetrów w górę lub w dół. Stąd pomysł na wypłaszczenie charakterystyki - cięższa kulka będzie wymagała mocniejszego podkręcenia, będzie lecieć wolniej, ale tor lotu wypłaszczy się - przynajmniej taką mam nadzieję.

 

Gdzie można dostać Valkeny w Polsce? No i czy czerwone Rocketsy są ok dla Promyka?

Link to post
Share on other sites

Ale o jak małych fps mowa? Jak już pisałem, u mnie problemem jest ten dziwaczny tor lotu, który jest specyficzny dla zbyt niskiej masy kulki. Regulacja HU też jest problematyczna, bo minimalne dociśnięcie lub odpuszczenie to różnica kilkudziesięciu centymetrów w górę lub w dół. Stąd pomysł na wypłaszczenie charakterystyki - cięższa kulka będzie wymagała mocniejszego podkręcenia, będzie lecieć wolniej, ale tor lotu wypłaszczy się - przynajmniej taką mam nadzieję.

 

Gdzie można dostać Valkeny w Polsce? No i czy czerwone Rocketsy są ok dla Promyka?

 

"Ale z drugiej strony, zarówno 0,43g jak i 0,45g są za ciężkie i do aega 400fps i do paranajpy 500fps."

Thaiboxer używa 0,43g przy 500fps/0,2g, no chyba że to źle zrozumiałem i ma 500fps na 0,43g, a to całkiem co innego.

 

Na chwilę obecną valkeny dostaniesz tylko u chłopaków z http://hpairsoft.eu/pl/

A czerwone rakiety były lub są (zależnie czy komuś napuchły czy nie) dobre zarówno do promyka jak i do pdi.

Link to post
Share on other sites

No, chłopaki się cenią ;) ale 0.36 niedostępne. Natomiast czerwonych rakiet nie mogę nigdzie namierzyć, w ogóle nie widzę ich nigdzie w sklepach - Google jest bezradne, Allegro puste... Jakieś podpowiedzi? Te białe są lepsze/gorsze/nic nie warte? http://forum.wmasg.pl/topic/140234-rockets-platinium-series/page__st__40#entry2004220 tu nie wygląda to zachęcająco...

Link to post
Share on other sites

W zasadzie nikt inny valkenów do nas nie ściągnął póki co. Fakt drogie są, ale ogólnie, a nie na hpairosft jedynie. Na ebayu butelka stoi 28-36$, tak że cena porównywalna jest. Poza tym ciekawostka - zwykłe valkeny 0,36g w kolorze aqua green sa ciemno-zielone, natomiast te bio są białe lub jasno szare (różne fotki są) - więc lepiej widoczne.

 

A rakietki czerwone 0,43g były klasycznie - u gunfajerów, przy czym obecnie zostały jedynie białe 0,4g z tej serii.

Link to post
Share on other sites

Na temat czerwonych rocketsów 0,36 sie nie wypowiem ... ale 0,4 czerwone puchną jak kostki po maratonie i utykają (szkoda lufy na to cholerstwo). Podobnie jest z 0,43 ale pryz 0,45 ponoć jest już ok. Ja ostatnie kulki rocketsów na gunfire kupowłem

Edited by Bartuce
Link to post
Share on other sites

Kupilem czerwone 0,43 rakiety u sprzedawcy na Allegro, 2 paczki. Wrzucilem do wody, leza juz ponad 3 tygodnie. Jak na razie tylko jedna kulka miala 5,98/5,99, reszta w normie. Lataja bardzo dobrze, na 90 m bez problemu trafienie w drzewo sredniej wielkosci z SR25 650 FPS. Hop dobrze na nie reaguje, podkreca stabilnie. Nie maja odchylow w koncowce lotu. Lot duzo stabilniejszy niz na MadBullach piaskowych. Jestem z nich wiecej niz mocno zadowolony:)

Edited by Katana
Link to post
Share on other sites

Proszę o doradzenie mam VSR TM pod 330fps lufa PDI 6.01 jakie kulki polecali byście, posiadam 0.25 g&g i 0.28 595 ale ponoć są średnie, kupił bym maruzeny ale niema ;D, co radzicie zakupić, myślę że 0.25 g&g spiszą się ale kto wie, może lepiej będzie na 0.28 tylko jakich? Mad bulle są średnie tak samo 595 o guaraderach nie wspominając bo się potrafią zacinać w magazynkach, więc zostały tylko 0.28/30 g&g na których miałem najlepsze osiągi w innych replikach, ale jest coś bardziej "do kozaczonego"? Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

Proszę o doradzenie mam VSR TM pod 330fps lufa PDI 6.01 jakie kulki polecali byście, posiadam 0.25 g&g i 0.28 595 ale ponoć są średnie, kupił bym maruzeny ale niema ;D, co radzicie zakupić, myślę że 0.25 g&g spiszą się ale kto wie, może lepiej będzie na 0.28 tylko jakich? Mad bulle są średnie tak samo 595 o guaraderach nie wspominając bo się potrafią zacinać w magazynkach, więc zostały tylko 0.28/30 g&g na których miałem najlepsze osiągi w innych replikach, ale jest coś bardziej "do kozaczonego"? Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc.

Nie ma. W tej wadze to jedynie g&g są słuszne i opłacalne. No chyba że się na valkeny szarpniesz...

Link to post
Share on other sites

LINK

 

Strzelał ktoś z was z tych szarych Madbulli?

Potrzebuje opinii kogoś obytego z 0,36 jakie na dzień dzisiejszy są wartę uwagi bo nie ukrywam trochę mnie pili z zakupem. Zostało mi jakieś 10 szt guarderów i muszę szybko coś kupić!

Edited by durrr
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...