Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie chciałem przestrzelić swoje świeżo zrobione SWD. Otworzyłem paczkę Gunfire Platinum 0,43 kupioną jakiś rok temu, zdziwiłem się matową powierzchnią kulek ale cóż, załadowałem. Ciężko chodziły w szybkoładowarce ale stwierdziłem że jak niepolerowane to może tak być. Pierwszy strzał - zacinka w lufie. Kulka wyjęta, ale coś mnie podkusiło. I tu kwiatek - kulki w ogóle nie mieszczą się w lufie, ani w precce 6.03 ani w STOCKOWYCH lufach. Otworzyłem drugą paczkę (kupioną w innym okresie czasu) i dokładnie to samo - niepolerowane i nie mieszczą się w lufie. Dodam że kulki leżały nieotwarte, oryginalnie próżniowo (chyba) zapakowane jakiś rok. Po tym ciekawym doświadczeniu stwierdziłem że obie paczki lecą w kibel i po drugim w życiu doświadczeniu z kulkami Gunfire (negatywne tak jak i pierwsze) nigdy więcej nie wydam ani grosza na to gówno i nikomu również nie polecę.

 

UWAGA!! Info dla snajperów - na Specshopie pojawiły się właśnie Maruzen Grand Master 0,29!!

Link to post
Share on other sites

0,29 g to chyba info dla właścicieli tuningowanych replik szturmowych. :icon_wink:

 

Niekoniecznie, sporo osób używa snajperek z mocą +-500fps. Choćby tacy, którzy na początek zainwestowali w porządną lufę, gumkę i komorę, a nie w czterocyfrowy wynik na chrono.

Link to post
Share on other sites

No wiadomo, można też mieć stockową snajperkę 350 fps i używać 0,2 g czy 0,23 g, ale dla mnie replika, która nie przewyższa zasięgiem replik szturmowych, to "snajperska" jest raczej tylko z wyglądu. Z resztą porządne kulki o wadze do 0,3 g są spokojnie dostępne od kilku producentów. Gorzej z wyborem cięższych niż 0,3 g.

Link to post
Share on other sites

No wiadomo, można też mieć stockową snajperkę 350 fps i używać 0,2 g czy 0,23 g, ale dla mnie replika, która nie przewyższa zasięgiem replik szturmowych, to "snajperska" jest raczej tylko z wyglądu.

 

Wkładasz dobrą lufę i gumkę, używasz dobrej jakości kulek i już masz te +-15m większego zasięgu przy tych samych fpsach. Jednak nie zmienia to faktu, że dobrze by było mieć też liczby po swojej stronie.

Link to post
Share on other sites

A te kulki ktoś w końcu testował ?

http://airsoft-planet.com/product/kulki-asg-nuprol-043g-ultra-heavy-diamond-grade-3000-szt-9107-g-23152.html

 

Widziałem fajny filmik jak gościu ich używa a ma kamerke zamontowaną na broni, tor lotu wydaje się przyzwoity, a ma tylko 490 fps na 0.2:

 

 

Ja sam po 2 latach snajpienia mam zamiar zrobić sobie przerwe od sniperstwa, ale temat moge wspierać cały czas. U mnie, tj wczoraj jak używałem rocketsów 0.45 nadal na promyku bez zacinek, mierzyłem też kulki przed strzelanką, nadal mają ok 5.98 bez zmian. Przechowuję je razem z torebką ryżu w paczce i całe powietrze wypuszczone z paczki i szczelnie zamknięte.

Link to post
Share on other sites

Nadejszła chwila, że połowa rakiet 0,45g (z dobrej serii) jakie posiadam, przestała wchodzić do pdi. Dalej będzie już tylko gorzej...

Za to valkeny 0,40g póki co spisują się świetnie i są swoistym światełkiem w tunelu.

 

Dokładnie to samo u mnie. Najpierw zacinki w PDI, teraz w prometheusie.

 

Niemniej... nauczyłem się zachowywać paragony i odsyłam wszystkie. Od teraz jak kupuję białe kulasy to trzymam dowód zakupu - ten dot. platinum był z maja.

 

Oofo - mi popuchły mimo ryżu. Ech, przez te kule zrobiłem sobie przerwę od snajperki i latam z AKSU.

Link to post
Share on other sites

Ryż i pochłaniacze wilgoci G* dadzą niestety w tym przypadku, prędzej zalewa olejowa i zmywanie tego detergentem przed strzelanką... Jak sklep odmawia przyjęcia wadliwego towaru z braku paragonu czy cuś to pozostaje "producent", łachy nie robi no chyba że mają zamiar pomówić o kradzież lub podrabianie towaru ale sprawa w środowisku jest tak głośna i śmierdząca jak głupia zośka ze wsi...

Link to post
Share on other sites

Ryż i pochłaniacze wilgoci G* dadzą niestety w tym przypadku, prędzej zalewa olejowa i zmywanie tego detergentem przed strzelanką... Jak sklep odmawia przyjęcia wadliwego towaru z braku paragonu czy cuś to pozostaje "producent", łachy nie robi no chyba że mają zamiar pomówić o kradzież lub podrabianie towaru ale sprawa w środowisku jest tak głośna i śmierdząca jak głupia zośka ze wsi...

 

Nie napuchną od tej zalewy Twojej ? :icon_smile: Po prostu trzeba z nich szybko strzelać - jedyna rada :icon_smile:

Edited by aror15
Link to post
Share on other sites

Skoro puchną w zamkniętych opakowaniach, to imo proces zaczyna się już po uformowaniu ich w fabryce. Więc istotna jest tu data produkcji, co nie musi się przekładać na datę zakupu i dlatego dla mnie takie kulki byłyby skreślone. Nigdy nie wiadomo czy nie trafi się leżak magazynowy który nada się co najwyżej do granatu.

Link to post
Share on other sites

@Oofo - czytaj opis tych kulek uważnie: mimo że na foto - jakieś biało-mleczne, w opisie wyraźnie napisano: niebieskie.

Kolejny "chytrze wyruchany" sprzedawca.

Arju siur? Niebieskie nuprole widziałem, ale 0,2 g

weeu-nuprol-043g-diamond-grade-bb.jpg

Natomiast 0,43g wydają się jednak być białe, ecru (brudne białe) - lub bardzo do białego zbliżone.

http://www.patrolbase.co.uk/airsoft/we-europe-nuprol-0-43g-diamond-grade-6mm-bb-3000-light-yellow.htm#.VhYGiitGSfw

Link to post
Share on other sites

Mam do was pytanko, gdzie najlepiej trzymać kulki aby nie spulchniały ?

Chodzi mi o konkretne miejsca, np. na szafie, na kaloryferze ?

W kredensie, koniecznie w szafce z prawej strony, w słoiku po ogórkach z napisem DŻEMOR.

Nie ma znaczenia gdzie trzymać rakiety 0,4 - 0,45 g, bo i tak puchną nawet w zgrzanych opakowaniach. Ty się przymierzałeś bodajże do madbulli 0,36g, więc spokojna twoja rozczochrana - trzymaj je w oryginalnym słoiczku.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest teraz z jakością Madbulli ale mam w warsztacie paczkę 0.3 i słoik 0.43. Minęło już kolo 5 lat od zakupu (była przerwa na strzelanie) i żadna nie spuchła. Dalej lecą jak po sznurku. Jeżeli dalej trzymają poziom to spokojnie można je trzymać w słoiku czy strunóweczce i dadzą radę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...