Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Napisz do redakcji WMASG, być może odezwą się do jakichś sklepów z prośbą o udostępnienie xx kulek i napisz dla nich rzetelny test tak jak zrobił Mendi.

 

Ewentualnie poproś tutaj o to co kto ma bo chyba przez wysłanie 100 kulek nikt nie zbiednieje :P

Machnij jakąś listę kulek jaką potrzebujesz i niech ludzie przeklejają dopisując swojego nicka jeśli są w stanie dany model udostępnić. Dla przykładu, zakładając, że lista jaką podałeś będzie ostateczna:

 

1. Valken 0,36

2. Valken 0,36 BIO

3. Valken 0,40 You-Dash

4. Valken 0,43

5. Guarder 0,36

6. Guarder 0,40

7. Guarder 0,43 You-Dash

8. King Arms 0,40

9. Blaster Devil 0,36

10. Blaster Devil 0,40

11. Blaster Devil 0,43

12. Madbull 0,36

13. Madbull 0,40

14. Madbull 0,43

15. BB King 0,36

16. BB King 0,40

17. BB King 0,43

 

Jakby chciało Ci się podjechać do Pabianic to mogę pomóc w testach, mam fajną działkę gdzie jest w lesie wycięty fragment ~100x40m więc z 3 stron są drzewa co zminimalizuje wpływ wiatru. Dodatkowo można postawić replikę stabilnie na stole. Posiadam także chrono.

Link to post
Share on other sites

Aby nie spamować tematu niepotrzebnymi listami, zachęcam do kontaktu na PW

 

@you-dash

wolałbym, aby był to test czysto konsumencki i ew. po potwierdzeniu jego wiarygodności był opublikowany na wmasg.

Zastanawiam się także, czy nie stworzyć osobnego tematu dotyczącego właśnie testu, ew. przygotowań do niego, aby możliwie uwzględnić wszystkie kryteria.

 

Odkryłem przed chwilą ciekawą rzecz podczas testowania na makro mojego aparatu.

Zrobiłem zdjęcia kulki guardera 0,4 betonowego i dla porównania moich G&G 0,25.

Guarder wydaje się być prawie jednolity w kolorze a jednak na zdjęciu wygląda to zupełnie inaczej.

http://imgur.com/k07ecOa

Link to post
Share on other sites

Mam małe porównanie Valkenów bo używałem 0,36g oraz 0,4g a dzisiaj dotarła paczka 0,32g.

0,36g latają nieziemsko, sama przyjemność ze strzelania, zawsze leciały tam gdzie celowałem, rzadko kiedy jakaś kulka zbaczała z toru. Rozrzut o wiele mniejszy niż na 0,3g G&G.

0,4g dziwnie reagowały na HU. Strzelając docisk był za mały, jednak gdy chciałem jeszcze trochę zwiększyć to replika już się dławiła więc nie udało mi się ustawić idealnej trajektorii, wymagają dosyć mocnego docisku albo to kwestia użytej repliki. Po wrzuceniu 0,43g Guardera problem zniknął.

W dobrej optyce jeszcze jakoś je widać (są ciemnoszare)

0,32g dotarły dzisiaj jednak od razu widać trochę inne wykończenie, są jasno szare (powinny być widoczne), jednak w zasadzie każda ma białą kropkę- ślad po wtrysku. Jak się sprawują to dam znać po przetestowaniu.

 

Wszystkie były strzelane z M4 KWA @550fps i zielonej G&G.

 

 

Mówisz tutaj o Białych 0.36g Valkenach Bio? Bo są dwa rodzaje bodajże jedne są koloru białego a drugie ciemne czarne albo mocno zielone nie pamietam.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

Mówisz tutaj o Białych 0.36g Valkenach Bio? Bo są dwa rodzaje bodajże jedne są koloru białego a drugie ciemne czarne albo mocno zielone nie pamietam.

 

Fakt, zapomniałem dopisać. Tak, były to Valkeny 0,36g białe BIO.

 

Przyjrzałem się ze znajomym tym Valkenom 0,32g i wyglądem zbytnio nie zachęcają, ale sprawdzę w praktyce przy najbliższej okazji ;)

Link to post
Share on other sites

Ja jako jedyny chyba kupilem pierwsza serie PJ, maja teraz po 7 mm.. Ale zanim napuchly to nie powiem, lataly bardzo ladnie.

P.S Skad informacja ze pakowane prozniowo ? Nie widzę nic tam takiego

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

jedyne sensowne rozwiązanie to zakup na 4 osoby :icon_wink:

 

dostałem próbkę tychże pjtów, dla mnie latają godnie, skupienie porównywalne z gg 0.3 tyle że wiadomo zasięg większy dzięki wadze. testów na puchnięcie nie ma co robić bo producent daje dwa miesiące terminu użyteczności :v. Są bardziej mleczne czy też przyżółknięte niż białe. odsyłam do zdjęcia na moim dysku google (https://drive.google...X24zZEtiNVYzUHM)

Link to post
Share on other sites

@koniuXXX

 

Czy masz możliwość zmierzenia średnicy tych kulek ? Sprawdzenia wagi ? Czy sąpęcherze w środku? I przede wszystkim jaka waga ? Jak cos to mam sprzet do tego (suwmiarka, waga laboratoryjna analityczna z dokladnoscia 0,0001 g, mierzylem na niej rocketsy).

Link to post
Share on other sites

Poprzednie, grafitowe devile 0,4g były koszmarne, TUTAJ masz test.

Bardzo chciałbym, żeby te jasne okazały się świetne, ale biorąc pod uwagę inne produkty tej firmy, to będzie raczej kolejny drogi niewypał.

Przyłączam się do pytania - ma to ktoś?

Link to post
Share on other sites

@offo

 

nie mam ani wagi jubilerskiej ani suwmiarki cyfrowej więc ciężko będzie. Waga 0.4g. W środku idealnie jednolite. Co do średnicy to mam promyka i latają przez niego bez przeszkód ;) myślę że bezcelowe jest przeprowadzanie kolejnych badań skoro jest podkreślone że będą rosnąć.

Link to post
Share on other sites

Miałem dzisiaj okazję wypróbować Valkeny 0,32g. 3 strzały- 3 trafione osoby, potem 4 kolejne strzały i znowu 2 trafione osoby więc byłem pod wrażeniem bo nie były to osoby stojące po środku pola ale chowające się w większym lub mniejszym gąszczu. Na 0,3 G&G by tak ładnie nie poszło.

 

Przed testami zmieniłem jednak preckę z PPS na Promyka więc ciężko mi jednoznacznie potwierdzić ile do tego przyczyniły się kulki a ile zmiana lufy ale jak tylko pojawią Valkeny 0,36 BIO to jadę na działkę przetestować wszystko co mam.

 

Ma ktoś z Was możliwość i chciałby podesłać jakieś próbki kulek do testów? Mam działkę w lesie gdzie nie ma drzew na terenie o powierzchni ~100x50m więc idealnie nadaje się na strzelnicę no i zawsze ogranicza to wpływ wiatru.

 

Sam mam 0,3 G&G (białe), Valkeny 0,4g, Valkeny 0,32, Valkeny 0,36 (jak będą dostępne to kupię), Guardery czarne 0,43 więc jak parę osób zgodzi się wysłać jakieś próbki najtańszym listem to można zrobić ciekawe porównanie.

 

Testy robiłbym na Mce KWA @~550fps z promykiem 550mm i zieloną G&G, jak starczy kulek to również z czterotakta.

 

PS. Co do samej metodologii testów to planuję zbudować stały uchwyt na replikę lub użyć czegoś w stylu imadła aby replika była absolutnie nie ruchoma i za każdym strzałem ustawiona tak samo. Całość stała by na stabilnym stoliku. Na stoliku, tuż pod lufą będzie nagrywał aparat na zoomie optycznym x22 na Full HD @60fps w świetnej jakości więc poza samymi wynikami zobaczycie też jak wszystkie kulki zachowują się w locie i czy je widać z perspektywy strzelca.

Oczywiście mam chrono (Xcortech).

 

Myślę, że zapowiada się ciekawie, chciałby ktoś z Was przeznaczyć próbkę kulek do testów?

 

PS.2 Jeśli byście chcieli to podeślę przykładowe nagranie obiektu na dystansie 75-80m żebyście wiedzieli czego się spodziewać jeśli ktoś nie jest przekonany :)

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...