Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Wczoraj postrzelałem z tych shootone 0,43 (czyt. 0,41g) które nabyłem na borderze. 1 worek mam nadal zamknięty, drugi otwarty. O ile miesiąc temu, zaraz po zakupie, kulki sypałem garściami przez tester edgi 5,99 o tyle teraz część wchodzi na wcisk - w sensie trzeba dmuchnąć lub patyczkiem delikatnie pchnać. Innymi słowy, już rosną.

Zacinek nie miałem, wywaliłem 3 magi po 30 kul, w swd siedziało PDIK zasilanie z butli hp 48cu, ustawione tak by mieć zasięg na 90m. Teren mocno zarośnięty, więc zawsze puszczałem 2-3 szybkie strzały na poprawkę i trup się sypał gęsto.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miałem w ręku próbkę kulek z USA bodajże firmy HPA. Waga 0.4. Kolor jasno żółty wpadajacy trochę w szarość. Widać fajnie w lunecie. Ładna polerka. Ponoć miały być już dostępne u jednego z naszych forumowiczów ale narazie cisza :(

Link to post
Share on other sites

Mendi, a jak wypada porównanie tych Shootone 0.43g do Straightów 0.43g? Domyślam się, że te pierwsze lepiej widać w lunecie, ale jak z celnością? Bo się zastanawiam, czy nie warto kupić na zapas, żeby mieć z czego strzelać jak przyjdzie ta smutna chwila, że Digicon'y mi się skończą.

Link to post
Share on other sites

Na te chwile według mnie najlepsza opcja tak jak pisałem wyżej jakość wykonania średnia jak nie słaba no i puchną z tym jednak ze tutaj producent deklaruje ze dopiero po otwarciu opakowania i dwóch miesiącach czasu, zacinają się w magach do AEG u mnie podają dobrze w VSR'ce i strzelają dobrze nie zacinają się w lufie dobrze je widać oraz trzymają wymiar jak na razie, mam je 2-3tyg i mają 5.93-95. Pozdro.

Edited by Pon Pon
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj testowałem trochę replikę przed testami kulek (dopiero poskładałem w niej mancrafta + nowa lufa i gumka więc trzeba było sprawdzić stabilność samej repliki). Wziąłem ze sobą ShootOne 0,43g. Wyczuwalny lekki wietrzyk, niestety trochę zmienny kierunek ale jak na normalne strzelanie ASG warunki bardzo fajne.

FPS ustawione na ~460fps na 0,43g, Mendi sugerował, żeby ustawić na 500fps, ale jak dla mnie to już górna granica "powtarzalności" i lepiej strzelało mi się na 460-480fps (przynajmniej u mnie na mojej replice).

Cel to mały składany stolik z blatem o wielkości sylwetki od pasa do czubka głowy razem z rękoma po bokach, raczej normalnej wielkości osoby, cel ustawiony na dystansie równych 80m (mierzone miarą 30metrową).

Nie przebierałem kulek, trafienia około 50% w cel więc całkiem przyzwoicie bo na wielu kulkach widać niedoróbki w postaci śladów po wtrysku czy kraterów. Przez wiatr kulki lekko znosiło w lewo ale dało się to skorygować.

Gdy wiatr na chwilę ustawał to naprawdę można było strzelać powtarzalnie, jednak kulki ewidentnie trzeba przebrać bo zdarzało się, że czasem kulka leciała w prawo lub mocniej do góry.

 

Jeśli chodzi o moją subiektywną ocenę to jak do tej pory strzelanie z nich było najprzyjemniejsze z cięższych kulek jakie miałem. Znakomita widoczność w lunecie, bez przebierania kulek akceptowalne osiągi, chociaż dla wielu 50% trafień na dystansie 80m to mało, ale mam PDiK w M4 a'la DMR więc nie ma kłopotu aby strzelać dubletami i statystycznie cel powinien być trafiony. Myślę, że po przebraniu będą naprawdę w porządku. Oczywiście nie są to kulki idealne, jednak ja nie trawię kulek innych niż białe i mimo wszystko zostanę przy nich.

 

PS. Strzelane na promyku 550mm i zielonej G&G.

Nie zauważyłem zacięć w lufie czy krótkim hi-capie do M4.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Inwestycja w dobrą lunetę w dużej mierze rozwiązuje problem widoczności szarych kulek. Sprawdzone na Straightach. Jak na razie problemów z widocznością nie stwierdziłem, choć wiadomo że białe widać wyraźniej.

Z czarnych nie strzelam, wiec nie wiem.

 

Po Waszych opisach jak na razie dam sobie siana z tymi Shootone. Będę się martwił jak mi się digicony skończą...

 

 

Link to post
Share on other sites

Dziś testowałem shooteone, waga 0.4 kulki wyglądają jakby ktoś je zbyt pośpiesznie zdjął z polerki, połowa większości kulek jest wygładzona poło chropowata. Wycofuje swojąw cześniejszą teroię jakoby pjty i shooteone był z jednej fabrkyi. Pjty latały mi dużo lepiej i miały lepszą polerkę. replika to swd 640fps promyk 590 i błękitna gumka arma

Link to post
Share on other sites

W weekend ja, moja dziewczyna i kolega strzelaliśmy z ShootOne 0,43 z Olxa. Repliki to dwa elektryki i mancraft do SR25, FPS od 370 do 415 @ 0,43g (czy tam 0,41g, mówicie że one właśnie tyle ważą). Jako osoby, które nigdy wcześniej nie strzelały ze Straightów 0,43 byliśmy zachwyceni, poprawa w stosunku do białych Guarderów 0,36 była ewidentna pod względem zasięgu i niepodatności na wiatr. Na PDI 6.01 i Promyku 6.03 nie było problemu aby trafić z ~66% prawdopodobieństwiem w stojącego kolegę na 70 i później 80m (mierzone).

Link to post
Share on other sites

Kilka słów o kulkach shootone 0.43 - sprawdzone na wadze, faktycznie są one 0.41, lecą nieco lepiej niż wyglądają. Zdarzają się bardzo małe ubytki, polerka raczej średnia, dosyć podatne na podkręcanie. W środku struktura wydaje się być ziarnista, na kilkanaście przepołowionych kulek zero pęcherzyków powietrza. Na odległość 80 długich kroków (można uznać że około 70-75 metrów) trafienia w sylwetkę klęczącego człowieka 7/10. Do ideału trochę brakuje, choć tragedii nie ma. Replika podkładana na komorze aspro + promyk 509mm + nowa zielona g&g, szczelność 100% strzykawka, około 600 fps. Strzelanie testowe odbyło się w starym budynku, zero podmuchów powietrza na całej długości strzału. Później może dorzucę kilka słów na temat ich zachowania przy wietrze, ogólnie test praktyczny na strzelance :icon_wink:

 

 

Jako że miałem pewne problemy z lunetą sporą część czasu, ciężko opisać jak naprawdę mi się strzelało. Na pewno było celniej niż na starej pdi raven z zielonym falconem i kulkami madbulla, ale nie była to wielka różnica. Zdarzało się że co któryś strzał kulka podkręciła się minimalnie mocniej, sam tor lotu całkiem stabilny. Gdyby dopracowali polerkę w tych kulkach może by się nadawały do konkretniejszych celów snajperskich, w stanie aktualnym bardziej mogę polecić jako niewiele droższą alternatywę dla replik elektrycznych z wyższymi fps-ami, gdzie czasami potrafią ludzie stosować kulki 0.3 przy 550 fps. Mimo wszystko madbulle/guardery zewnętrznie są wykonane lepiej, a podkręcenie jest bardziej stałe i przewidywalne.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

A ja jestem ciekaw na ile to pakowanie prozniowo się sprawdza. Mam nadzieję że ktoś porowna chociażby te shootone otwarte wcześniej i np nie otwarte po miesiącu lub dalej

Otworzyłem wczoraj drugi woreczek shootone 0,43g (kupione 22.04) i trzymają wymiar pierwotny, w sensie garściami je sypie przez edgi 5,99mm, przelatują z lekkim obijaniem się o ścianki, tak że podejrzewam 5,96mm lub coś bardzo blisko. Te otwarte zaraz po zakupie nadal przechodzą przez bbtester, choć niektóre trzeba lekko pchnąć patyczkiem. Póki co ani w pdi ani w magach zacinki nie uświadczyłem, a wywaliłem 1000 kulek. Faktycznie, kulki mogły by być wypolerowane lepiej, ale latają przyzwoicie i póki co nic lepszego (potwierdzonego) nie można dostać.

 

Ciekawe co z tymi proballami wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...