Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Przydala by sie opinia jeszcze kogos innego dla porownania. Sprobuj jesscze jak beda latac gdy sie je wyczysci jak ja to robilem

 

No co Ty, Mendi nawet draża nie odmucha i nie przetrze jak upadnie i podniesie ;)

 

Czekam z niecierpliwością na jakiś konkretny werdykt bo te PB 0.45 kuszą ale wynika na to że jednak 0.43 będą pewniejsze choć i S1 też są jakąś alternatywą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wyniki wazenia PB 0.45

 

0.4411

0.4442

0.4417

0.4365

0.4381

 

Jak widac blizej im do wagi 0.44 Roznica miedzy najlzejsza a najciezsza wynosi 0,077 czy to duzo ocencie sami. Rocketsy 45 z tego co pamietam wazyly kolo 0.455 a niektore prawie 0.46 ale nie pamietam juz jaka tam rozbieznosc byla moze gdzies tu na forum by sie znalazlo bo chyba tak samo wrzucalrm wyniki

Link to post
Share on other sites

Hmm, czyli różnica wagi raczej odpada, albo przynajmniej nie powinna być tak znacząca w kręceniu kulek.

Wróciłem wczoraj z MA2016, gdzie w piątek strzelałem na kulkach 0,43g shootone (wywalone ok. 200 sztuk) i w sobotę, bo bardziej wiało, na probalach 0,45g ( poszło 200 sztuk, bo tyle miałem) i 0,43g (ok. 100 sztuk). Miałem też ze sobą magazynek pełny srajtów 0,43g w odświętnym ubranku, na specjalne okazje. Replika miała zaplombowany reg na 11 bar, co dawało 593fps na 0,2g.

 

Na otwartym terenie, strzelanie dalej jak na 70 m nie miało zbytniego sensu, przez mocny wiatr, natomiast w lesie udało mi się oddać kilka celnych strzałów na granicy zasięgu, czyli lekko powyżej 100m. Pomimo że probale 0,45g miałem przesortowane, wyprane i wypolerowane, to 0,43g zarówno tej samej firmy jak i shootone latały stabilniej w fazie podkręcania kulki. Nie wiem, może taki urok mojej repliki.

 

Bez większych problemów ściągałem gunnerów na pojazdach, mięli osłony karabinów maszynowych, z wyciętym pionowym otworem szerokości ok. 10-15cm. Na 50-60 m ślicznie wyjmowało się ich 2-3 strzałami (bo obracali wieżyczkami) prosto w nocnik - choć nie zawsze się przyznawali, bo w sumie na aucie huk jest i trzęsie, zarówno od pracującego silnika jak i od pracy świniaka. Jednemu gunnerowi ISAFów kulka rozbiła oprawę od okularów, nic mu się poza tym nie stało, ale przyznał się od razu do trafienia.

 

Co ciekawe, miałem wiele trafień ze skorpionka, bo w lesie udawało się podejść przeciwnika na bardzo małych odległościach. Spore żniwo zebrały też granaty typu korn. Moja optyka na swd, według specyfikacji, nie ma wykrywacza podczerwieni, jednak zdarzyło się, że wyjąłem w nocy przeciwnika z aktywnym nokto, gdzie gołym okiem nie bardzo widziałem blasku oświetlacza, natomiast przez POSPA już tak (może kwestia barwy szkieł?).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sorry za oftop, ale troche sam juz nie wiem, co myslec ... wszyscy mówią/piszą, że na duże odległości to sie bierze pdi 6,05 lub 6,08, a tu, z tego, co widze, to wy macie 6,01 i trafiacie na 100m.

 

Sam odczułem dużą różnice po przejsciu z 6,03 na 6,23. Więc nie wiem sam już, co mam myśleć .... bym musiał postrzelać sobie chwilę ze snajperki 6,01.

 

Inna kwestia : co jest nie tam w guarderach 0,4 szarych ?

Mi latają znośnie.

Link to post
Share on other sites

A ktoś testował shootone 0.40?

 

Mi wlasnie dziś przyszły. Strzelałem z m24 z lufą promyka coś ponad 500 fps.

Jestem zadowolony bo wcześniej używałem białych guarderow 0.36. Kulki 0,4 shootone mniej nosi i sa celniejsze. Ciesze sie bo zrobiłem fajny tuning kupując po prostu cięższe kulki. Mam też proballe 0,4 ale ich jeszcze nie testowałem. Pytanie do was, proballe 0,4 sa dużo lepsze od shootone 0,4? Bo po cenie widać że chyba dużo lepsze :D

Co do puchnięcia to szwagier ma maszynke do pakowania prozniowego. Moze bede je pakowal razem z pochlaniaczem wilgoci gdy bede wyjezdzal na 2 miesiące za granice i nie dam rady sie wtedy strzelać. Moze nie będą puchły :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile wypluwasz co imprezę ale na twoim miejscu właśnie tyle bym sobie odsypywał u szwagra i resztę za każdym razem od razu po otwarciu znowu zamykał szczelnie. Jak dłużej poleżą w atmosferze to możliwe, że potem nawet próżniowe pakowanie nic nie da, na co poprzednie przypadki wskazywały.

Link to post
Share on other sites

Nie mam shootone 0,4g, ale pomiędzy proballami 0,43g i shootone 0,43g to za bardzo różnic nie widzę. Fakt, zdarzają się gorsze sztuki w shootone, z wgłębieniami czy skazami, ale nawet odrzucając 25% (a to absurd troszkę, bo aż tak złe nie są) to wychodzi sporo taniej.

 

Poza tym do repliki 500fps, to raczej kulki 0,32g lub 0,36g max. Na 0,4g celność będzie lepsza, ale zasięg dosyć mocno spadnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Jak odpakuje proballe 0,40 to cos o nich napisze.

 

Postrzelałem dziś z proballi 0,40 i faktycznie lecą troszke lepiej niż shootone 0,40. Jednak osłabiają mnie te niedoroby w obu firmach...

Z tego co pisał Mendi 0,43 Proball latają najlepiej, przynajmniej u niego.

Sam nie wiem czy nie dowiem się ile replika ma fps, po czym ewentualnie troszke tych fps dołożę i bede używał Proball 0,43g o ile okażą sie faktycznie lepsze.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem na strzelance z tymi kulkami shootone 0,43. Elegancko, nie wiedzialem, ze kulki mogą tyle zmienić. Nie są takie nadwrazliwe na hopka, lecą tak samo praktycznie. Fragi ze 100m powpadały. Ciekawe tylko kiedy napuchną.

No i czasem sie w magu zatną, ale to sie wyjmuje mag i wklada i sie odmula.

Link to post
Share on other sites

Moje shootone 0,43 od kwietnia nie urosły na tyle żeby przez 5,98 nie przejść, czyli jest dobrze. Wystrzeliłem ok. 1300 kulek i sobie chwalę.

W magach się tną nie z przyczyn średnicy. One są szorstkie i swoje ważą, często springi w midach/lowach, zwłaszcza rzadko smarowane, nie są w stanie ich wypchnąć prawidłowo.

 

Będę niedługo drugi worek 0,43g brał. Szkoda że nie mają 0,45g, a przynajmniej nie spotkałem się z takowymi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...