Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W lufach guardera już się tną te guardery... w stockowych lufach latają pięknie.

Z pseudoprecek guardera to ja pędzle robię, bo do tego się nadają, ale nie o tym chciałem.

Testuję obecnie kulki Specna Armas 0,36g - 0,43g, tekst powinien ukazać się końcem miesiąca. Po dokładnym obejrzeniu, pocięciu i pogięciu, powiem ze jest nieźle. Czekam na bezwietrzny dzień, taki coby przy okazji nie lało, żeby sobie postrzelać na 60-70m.

Link to post
Share on other sites

Ta, jeszcze się okaże po tym teście że nie ma co sprowadzać tych kulek zza granicy bo specny będą latać jakby niesione boską ręką :icon_biggrin:

Szczerze to wątpię, miałem nieprzyjemność mieć kilka wynalazków specny na serwisie, technicznie i jakościowo porównać to mogę tylko do cm028. Przy emkach od vfc, kwa czy g&p to bieda straszna, ale tak jak i cm028, swoich wielbicieli to ma, najczęściej ludzi którzy nic lepszego w rękach nie mięli.

Co do ichnich kulek to cudów się nie spodziewam, aczkolwiek miło było by się pozytywnie zaskoczyć. Porównam je do odpowiedników wagowych guardera, tych kolorowych ze starych serii, tak że lekko miec nie będą. Tylko niech chwile wiać przestanie...

Link to post
Share on other sites

Guardery białe 0,36 kupione jakieś 5 miesięcy temu jak nie dalej u mnie nie urosły, właśnie mierzyłem kilka losowych kulek i są w normie 5.94-5,95. Nie miałem żadnej zacinki ani w promyku ani w pdi. One różniły się partiami czy o co chodzi, że u was się zacinają?

Ciekawe czy spency będą rosły jak rocetsy bo mam 2 paczki do wywalenia tego badziewia :/

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia czy chodzi o serie czy o przechowywanie... moje zaczęły puchnąć jakieś 3 miesiace temu. Najpierw w PDI zacinki... a ostatnio w guarderze u kumpla.

 

Mendi miał chyba z tego samego okresu co ja i jemu szybciej spuchły (z tego co pamiętam z forum) - ja swoje trzymałem zamknięte, w ciepłym i bez dopływu światła (w paczce od azteko... nawet nie odpakowane przez kilka miesięcy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Przydała by się jakaś niepuchnąca biała alternatywa, ale chyba trzeba będzie w valkeny zainwestować. Czekam na testy spency ale i tak nie wiadomo czy puchnąć nie będą a o tym się dowiemy za 3 miesiące :/ Oddawał ktoś rocetsy do gunfire? Zastanawiam się czy zwracają pieniądze za to badziewie co sprzedawali.

Edited by Potfurr
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zostało wystrzelone 600 sztuk kulek specna 0,36g. Strzelane było w tarczę A4 na odległości 30m, ot taki piknik ze strzelnicą. Nawet dzieciaki uzyskiwały bardzo fajne skupienie i wyniki.

Nie trafiła się zacinka, kulki latają dosyć powtarzalnie. Oddałem kilkanaście strzałów w gong strażacki na odległości 80m, nie było większych problemów z trafieniem. Póki co jestem mocno pozytywnie zaskoczony. Pogoda się w miarę unormowała, jutro postaram się przestrzelać wszystkie kulki na tarczach 60, 70 i 80m.

Link to post
Share on other sites

Na airsoftarmory pojawiły się kuleczki firmy TOPARMS. Ktoś już je macał?

inb4 naoliwione...

No ciekawe kulki, ale poza samym pomiarem mikrometrem, jest coś takiego jak zachowanie kulistości (lub jej brak) i to idzie zrewidować:

- specjalną maszynerią

- palcami lub okiem Shamotha (również specjalna maszyneria)

- wielokrotnym pomiarem tej samej kulki w mikrometrze, z różnych stron,

- na ciasnej precce, np. edgi 5,98mm

Link to post
Share on other sites

No ciekawe kulki, ale poza samym pomiarem mikrometrem, jest coś takiego jak zachowanie kulistości (lub jej brak) i to idzie zrewidować:

- specjalną maszynerią

- palcami lub okiem Shamotha (również specjalna maszyneria)

- wielokrotnym pomiarem tej samej kulki w mikrometrze, z różnych stron,

- na ciasnej precce, np. edgi 5,98mm

 

Faktura/wykończenie też ma znaczenie a to sprawdzam akurat językiem ;)

W sumie z opisu wynika że te kulki są w zalewie jak śledzie :D

Link to post
Share on other sites

Ja testowałem 0,40g w niedzielę i jestem też mile zaskoczony. Kulkę niesie daleko i powtarzalnie. Zdarzyło mi się co prawda 3 kulki, które uciekły w prawo, ale biorę też pod uwagę winę repliki, bo zdarzyło mi się to pod koniec naboju, co2 i w ostatnich 5 strzałach :D.

Ale idąc do meritum. Trafiłem łebszota z odległości 70m, a odstawał tylko hełm :) z pozycji stojącej. Jak na replikę, którą grałem 2 raz w życiu, to i tak dobrze. Po za tym trafiałem ludzi z większych odległości. Ta ich mina i dezorientacja, gdy nie wiedzą skąd :D bezcenna.

Bądź co bądź najlepiej zrobić testy na tarczach, bo będą miarodajne.

Link to post
Share on other sites

Niestety przykrą stroną snajperstwa jest to, że trafisz kogoś z 80 metrów, a ten albo się nie przyzna, albo nie poczuje, albo poczuje ale stwierdzi, że skoro nikogo nie widać to pewnie była to gałąź albo coś innego...

 

Ale wracając do tematu, sam jestem ciekaw wyników testu na tych kulkach. Ostatnio coraz częściej pojawiają się kulki ciężkie, białe i nie puchnące.

Link to post
Share on other sites

Próby robiłem na Swd Koera z magazynkiem low-cap (tylko taki do niego mam :icon_biggrin:

w replice wszystko w środku stock na razie - 535-550 fps)

Panie, stock w swd to max. 520, a i to nieliczne egzemplarze. Do tego 0,3g to minimum.

 

W zasadzie test Specn skończony, poszedł do sprawdzenia i publikacji, na dniach powinien być.

Pokrótce: wszystkie są ładnie wykończone i wypolerowane, garściami można je sypać przez bbtester edgi 5,98mm. 0,36 latają jak guardery, czyli średnio, a poza tym w słoiczku był czarny pył i trzeba płukać. 0,40 są czyste, w środku mają szary rdzeń - dociążenie, z tym że jego wielkość jest różna, przez co kulki kręcą, przynajmniej u mnie, nierówno. 0,43g są betonowe, z niebieskim odcieniem, nieźle je widać w optyce, a latają bardzo równo i fajnie.

Wincyj informacji będzie w teście.

Link to post
Share on other sites

Panie, stock w swd to max. 520, a i to nieliczne egzemplarze. Do tego 0,3g to minimum.

 

Nie będę się kłócił, ale właśnie robiłem chronowanie z czystej ciekawości jak replikę wyjąłem z pudełka, żeby sprawdzić czy wyniki takie jak sklep podaje i takie wartości miałem (kulki 0,20 PJ w chronowaniu - może moje bardziej "śliskie" były heheh tego nie wiem). Chciałem sprawdzić też dla tego że grzebałem i będę dalej tam grzebał, więc trzeba wiedzieć ile było przed i ile jest po :icon_biggrin:

 

Fakt faktem że sprężyna jest zapewne chińskiej produkcji i pewnie po 350 strzałach, które zrobiłem już się ubiła (po wyjęciu repliki wykonałem 2 strzały, a kolejne były już u znajomego na chrono. Po tym wykonalem około 300 strzałów w celu przestrzelania i próby ustawienia lunety itd. Liczę po szybkoładowarkach, które napełniałem :icon_biggrin: :icon_biggrin: - 100szt madbull 0,3 i 200 szt Specna 0,3).

 

Ale spoko. Niedługo planuję więcej :icon_smile: Co do wagi to faktycznie 0,3 to minimum, a na cięższych też bym musiał spróbować (na razie nie mam, ale muszę od kogoś pożyczyć, albo poprosić o kilka szt :icon_wink:

 

Pokrótce: wszystkie są ładnie wykończone i wypolerowane, garściami można je sypać przez bbtester edgi 5,98mm. 0,36 latają jak guardery, czyli średnio, a poza tym w słoiczku był czarny pył i trzeba płukać. 0,40 są czyste, w środku mają szary rdzeń - dociążenie, z tym że jego wielkość jest różna, przez co kulki kręcą, przynajmniej u mnie, nierówno. 0,43g są betonowe, z niebieskim odcieniem, nieźle je widać w optyce, a latają bardzo równo i fajnie.

 

 

O no to widzisz - dobrze wiedzieć bo właśnie się zastanawiałem czy 0,36 Specny też nie kupić :icon_wink: Ale skoro tak to trzeba będzie inne wybrać :icon_smile:

Dobra już kończę temat - bo warn będzie :icon_smile:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Oj nie pamiętam bo zapomniałem zapisać albo fotkę zrobić :icon_smile: Chyba jakieś inne - prosiłem kolegę, żeby mi napisał, ale się nie odezwał :icon_smile:

 

Oj nie będę się kłócił czy 520 czy 535 fps bo i po co :icon_biggrin: z zasięgu jestem na razie zadowolony jak na taką replikę w takiej cenie i praktycznie niewielkim kosztem znacząco usztywniłem lufę (Twoim sposobem - dzięki), co poprawiło celność (zasięg wzrokowo był podobny tylko rozrzut był zdecydowanie większy)..

 

Po modyfikacjach to tak właśnie myślę, że min 0,36 a kto wie może i 0,4 bardziej stabilnie będzie lecieć. Tylko, że w tych wagach kompletnie nie mam pomysłu co kupować, żeby nie żałować i kasy w błoto nie wywalić (tam tzn. przy wagach 0,4 i 0,43 ceny za kulki jakiekolwiek widzę, że są konkretne, a dobre to pewnie jeszcze droższe :icon_biggrin:).

 

A tak z gupiej ciekawości, to na jakim chrono sprawdzałeś wyniki? Nie czasem Madbull?

Poza tym jak wsadzisz twardszą sprężynę, to się raczej za kulkami 0,4 lub 0,43g rozglądaj.

 

już wiem: Dragon DCH330 :icon_biggrin: Replikę brałem z Taiwangun (wg specyfikacji testują na xcortech - wyniki z raportu pokrywały się z pomiarami z Dragona :icon_biggrin: to tak na marginesie :icon_biggrin:).

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...