Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

A jak z powtarzalnością podkręcania i ewentualnym problemem ze strzelaniem w wilgotnych warunkach na lufie PDI 6.01 kulek Specna 0.36g?

Nie wiem, nie próbowałem, za lekkie dla mnie są i tak samo badziewne jak guardery w tej wadze, więc ich nie używam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chętnie wymienię Straighty 0.43g za Guarder 0.40g piaskowe (nie szare). Straighty latają bajecznie, ale moja replika niestety jest ciut za słaba na nie a limit nie pozwala mi na wyższe fpsy niż obecne.

 

Jeśli moderator uzna, że post nie pasuje do tematu, to przepraszam i proszę o usunięcie.

Link to post
Share on other sites

Gdyby kogoś zainteresowało:

Jakiś czas temu kupiłem proballe 0.45 po pół paczki z jednym użytkownikiem z forum. Pisałęm jak latają, (wtedy w L96 z mancraftem lufa promyk) pisalem tez testy wagi itp. Nie pamiętam dokładnie ile to czasu minęło od zakupu, myślę że jakieś 3-4 miesiące. Jak dotąd trzymają one wymiar :) Będę chyba znowu kupować, chętnie wziałbym ta paczkę znowu z kims na pół. Jak ktoś chętny to pisać na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niemal skończyły mi się kulki shootone 0,43g zakupione na BW2016 - worki otworzone w kwietniu i w czerwcu, do dziś kulki trzymają wymiar i przechodzą przez bbtester 5,98mm, a latają bardzo dobrze. Zakupiłem nowe opakowanie na ASG Action. Otworzyłem nowy woreczek, zmierzyłem, przepuściłem przez bbtester i wystrzeliłem kilka kulek z swd - wszystko gra i nie widzę spadku jakości, co więcej, jakby mniej kulek z wadami jest - w poprzednim opakowaniu trafiała się taka jedna na 25-30 sztuk.

Ja tam jakoś nie odczułem różnicy w jakości tych kulek do np. proballi, a skoro są tańsze, to nie ma się bardzo nad czym zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

Ja użytkowałem shootone 0.43 odkąd tylko się pojawiły, byłem z nich zadowolony, ale jak kupiłem specny to doznałem niemałego szoku - jeszcze lepsza powtarzalność strzałów. Namówiłem też kilku znajomych do testu, i wszyscy podzielają moje zdanie - są bardzo zadowoleni z tych kulek. Kupiłem 2 tygodnie temu nowy słoik, jakością nie odbiega od poprzednika kupionego ok. 3 miesiące temu. Ogólnie mogę polecić specny (ale 0.4, 0.36 są dosyć słabe, .43 nie sprawdziłem jeszcze) jak i shootone, przy czym te drugie musiałem lekko przebierać, podczas gdy w specnach jakiś szczególnych ubytków nie udało mi się zauważyć.

Link to post
Share on other sites

To jakie Ty specny używałeś, że 0.4g i 0.36g są słabe a 0.43 nie używałeś i jednocześnie testowane były lepsze od shootone 0.43g?

Podejrzewam że chodziło mu o to że 0,4 specny dobre, a słabo mu idzie budowanie zdań podrzędnie złożonych.

Link to post
Share on other sites

Późna godzina i choroba nie oszczędzają, moja wypowiedź faktycznie wyszła trochę głupio ;)

Używam kulek specny 0.4 kupionych stacjonarnie w gunfire, ze wszystkich kulek jakie do tej pory testowałem sprawdzają się najlepiej. Może po prostu moja replika je lubi, może magicznie te specny odbierane osobiście są lepsze? Nie mam pojęcia. Testy były robione na strzelnicy 70m, osobno był regulowany hopek i dla shootone i dla specny (specny mimo mniejszej wagi potrzebują minimalnie większego docisku). Jeszcze dzisiaj pokroiłem 10 kulek specny - wszystkie wewnątrz bez pęcherzy powietrza, żadnych dociążeń w środku - jednolita masa.

Link to post
Share on other sites

Że niby tych kulek używa ten gopro snajper Novritsch? Z tego co pamiętam, to on strzela w krajach gdzie spore ograniczenia mocy replik są i chyba nigdy nie miał snajpy mocniejszej jak 550fps. Po co mu w takim razie kulki 0,46g?

Ale chłit martekingowy niezły, się wielbiciele połaszą.

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na przybliżenie, w tej buteleczce ma być aż 555 kulek! ;) Ogółem ten cały novritsch to taki strasznie naciągany jest jak dla mnie, pomijam fakt że jego zestaw tuningowy do vsr (czyli edgi z doczepionym ,,novritsch'') jest po prostu słaby i niewarty tych pieniędzy, tam tylko precka ,,działa''. Ale ludzie będą brać te kuleczki, myśląc że będą realnie lepsze od całej reszty dzięki błogosławieństwu bohatyra z yt ;)

Link to post
Share on other sites

@Foton

W wadze 0,3 zawsze G&G były optymalne.

 

Dzięki za opinię - potestuję.

 

Ja kupię jak będą kulki "Mendi" :icon_smile:. Chciaż... nie... Będą pewnie zakazane, bo Mendi to już prawie synonim Mancrafta :icon_smile:.

 

Ja też kupię :icon_biggrin:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na przybliżenie, w tej buteleczce ma być aż 555 kulek! :icon_wink: Ogółem ten cały novritsch to taki strasznie naciągany jest jak dla mnie, pomijam fakt że jego zestaw tuningowy do vsr (czyli edgi z doczepionym ,,novritsch'') jest po prostu słaby i niewarty tych pieniędzy, tam tylko precka ,,działa''. Ale ludzie będą brać te kuleczki, myśląc że będą realnie lepsze od całej reszty dzięki błogosławieństwu bohatyra z yt :icon_wink:

 

Hmmm co do precek EdGi, od dawna nie ustosunkowali się do tego co "odkryłem" i już wisi mi to, obczajcie jak "osiowo" przebiega kanał w ich precrurze po pocięciu. Może nie każdy się dopatrzy ale ewidentnie ucieka co widać było i czuć przy obracaniu...

Zamówiona była 6.00 ale ceramika klasy G10 nie przechodziła więc zakładam że przysłali 5.98

https://drive.google.com/open?id=0B2a4cRc4iPk5dG1KRlRoS0RLM0U

 

Za jakiś czas któryś z moderatorów może tą cześć posta usunąć lub przenieść w stosowne miejsce z odpowiednią adnotacją...

 

Ja kupię jak będą kulki "Mendi" :icon_smile:. Chciaż... nie... Będą pewnie zakazane, bo Mendi to już prawie synonim Mancrafta :icon_smile:.

 

Kulki "Mamutki by Shamoth" będą jeszcze lepsze, na 150m w wieczko od słoiczka, niestety nie będą dostępne bo wszystkie zchomikuję ;)

Link to post
Share on other sites

Ja kupię jak będą kulki "Mendi" :icon_smile:. Chciaż... nie... Będą pewnie zakazane, bo Mendi to już prawie synonim Mancrafta :icon_smile:.

Draże? Nieee, nie ta średnica. Jakbyście dorwali kulki nazwane po mnie, to mi tez obstawcie kilka.

Ja obecnie używam nadal shootone 0,41g i na czarną godzinę dorwałem słoik madbulli 0,4g pomarańczowych :D

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja kończę słoik specn 0.40, 3 miechy otwarte, 0 puchnięcia, wsio przelatuje przez PDI 690mm 6.01, teraz doszedł nowy słoik, porównam partię i zobaczymy czy bardzo odpuścili jakość, niestety super dokłądnej wagi nie posiadam, ale zrobię co mogę i w wolnej chwili wrzucę.

Link to post
Share on other sites

Poniżej małe porównanie białych, ciężkich kulek. Proballe są dwa razy droższe niż oba ShootOne'y i niemal wypadły najlepiej. Niemal, bo jeden z pomiarów pokazał straszny niedomiar wagi, co poskutkowało tym, że Proballe na końcu mają największe odchylenie standardowe, które dla nas jest najważniejsze. Ja zostaję przy ShootOne'ach.

 

Żałuję, że nie dałem większej populacji do badania.

 

V4dsdh4.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...