Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wziąłem dwa kolejne worki specn 0,45g - sprawdziłem opakowania, kody kreskowe itd, wychodzi na to że to to samo. Przez tester śmigają bez problemu a latają niezmiennie, czyli wyśmienicie.

A czy spuchną? Wątpię, w sensie nie zdążą, bo za szybko z worka wychodzą.

Link to post
Share on other sites

@władek , jak ustawiam hopka na jednolitym tle to widać je dość fajnie , chociaz w porównaniu do białych to tragicznie. W walce czesto ich wogóle nie widze i nie da sie poprawki wziąć . Teraz na pewno zakupie specny 0.45 , oby tylko za szybko ze sklepów nie wyszły.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko zwrócę uwagę że są bardzo kruche.

Dostałem z 550 z 10 m w replike- i został pełny ślad kulki oraz odbite odpryski - wręcz wrzarte w farbę. Ręką się tego nie da zetrzeć.

Uderzyła mi też kulka w tłumiku - przy 600 fps - została masa malutkich odłamków.

 

Streszczając - jak zobaczycie kogos w okularach siatkowych a strzelacie sie tymi kulkami - pogoncie go z strzelanki.

Strasznie kruche te kulki są i robią malutkie odłamki po rozwałce.

Tak jakby były spiekane z proszku.

Link to post
Share on other sites

Ja ogólnie jak mam wątpliwości co do ochrony oczu to typa informuję że ma przejść test odpowiedni, oczywiście org obok zatwierdza test i szybka decyzja czy człowiek ufa okularom czy też nie i się zwija :D A już ktoś miał okulary takie same jak ja mam do jazdy na rowerze - z klamki mu je przestrzeliłem...

 

Moje paromiesięczne proballe 0.45 jakimś cudem trzymają średnicę. Może to zasługa wsadzonych 2 pochłaniaczy, nie wiem. Na pewno będę chciał je porównać z nowym woreczkiem specn 0.45 kupionych u zaufanego handlarza, które porównam podczas testów praktycznych. Niezbyt miarodajne, ale jednak odczuwam różnicę między 2 a 4 poprawkami w porównywalnych warunkach :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam w vsr springa m150 airsoftpro (po około półtorej roku intensywnego użytkowania) przyciętego o kilka zwojów, a nawet sorbo na głowicy cylindra, i wychodzi u mnie średnio ~415 fps na kulce 0.45, energia odpowiadająca ok. 620 fps (lufa 509, na lufie 430 wychodziło 15-20 fps więcej). Jak chcesz mieć ustawienie pod 600 fps na kulce 0.45, to celuj w równo 400 fps. 650 fps = 433/0.45.

 

A tak w temacie - specny 0.45 lecą całkiem spoko, nie widzę żeby miały zamiar spuchnąć. Widocznie mój pierwszy kontakt z tymi kulkami był jakiś pechowy. Miałem okazję wystrzelać jeden magazynek z tych nowych kulek ,,hpa'' - trzeba przyznać, tor lotu jest naprawdę świetny, lepszy niż w przypadku specn, ale cena trochę odstrasza - można uzyskać niemal takie same efekty robiąc ostrą selekcję specn, blsów czy geoffsów mierząc średnicę każdej kulki oraz wagę na wadze jubilerskiej i odsypać odpowiednie kulki do poszczególnych woreczków. Upierdliwe, ale kiedyś selekcja guarderów czy madbulli była normą, co nie? ;)

Edited by TNTx2
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@Mendi byłbyś zainteresowany przestrzelaniem, ważeniem, pocięciem, zmacaniem itp. tych Geoff's ? Od razu powiem że 0.45g są w tym momencie niedostępne (dostawa Maj/Czerwiec), więc trzeba by się zadowolić 0.4g. Widziałem że miałeś kolosalną różnicę osiągów miedzy tymi dwoma wagami przy kulkach Specny :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie potrzebuję pomocy w zakupie kulek, Mam Mb01 choć mało z tej repliki zostało, w skrócie to w środku komora PDI, lufa Promyk EG 6,003 509mm, zmodyfikowany cylinder, sprężyna m180, prędkość to jakieś 600fps na 0,2. MAm obecne kulki GUARDER 0,36 białe, lekko kremowe i 0,4 grafitowe. Na 0,36 strzela w miarę, skupienie na 50m w obrębie kartki A5, niektóre A4, natomiast na 0,4 rozrzut jest znacznie większy, w zasadzie nie wiadomo w którą stronę kulka skręci. Chcę zakupić jakieś kulki, najlepiej 0,36 tylko teraz które są najlepsze z obecnie dostępnych? Cena nie gra aż takiej roli, bo jeśli wydam 20zł więcej za 1000 sztuk, to przy sprężynie i tak starczą pewnie na całe lato. Podpowiecie co wybrać z obecnych na rynku, czy Specna Arms, czy MadBull, czy Blastery, Valkeny czy inne? Kalasników nigdzie nie widać, a słyszałem że dobre

Link to post
Share on other sites

Coś słabe skupienie jak na promyku. Możliwe że to kwestia dobrania wagi 0.36 na 600fps to zdecydowanie za lekkie kulki. Z obecnie dostępnych najlepszą opinię mają specny dostępne po 1000szt. Przy tych fps wybrałbym 0.43 lub 0.45. "45" są już niedostępne na gunfire ostatnio widziałem że mieli na cytadelaasg.

Link to post
Share on other sites

Mb01 choć mało z tej repliki zostało, w skrócie to w środku komora PDI, lufa Promyk EG 6,003 509mm, zmodyfikowany cylinder, sprężyna m180, prędkość to jakieś 600fps

 

Mogę się mylić ale chyba masz nieszczelność. mam identyczny zestaw ale sprężyna 150 albo 160 i to mi generuje 590fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...