Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

DMR powiadasz, wyśmienity zasięg powiadasz. Cóż, każda szturmówka z tymi fps będzie niosła (a przynajmniej powinna) podobnie. Do 500fps kulki 0,36 są ciut za cieżkie, a większość 0,32g to niesprawdzone wynalazki. Ja bym szukał 0,3 g&g, są bezkonkurencyjne.

Albo bierz te http://hpairsoft.eu/...na-swiecie.html

i witaj w świecie nietaniego snajpienia w asg. Mam 0,45g z tej serii i jestem w głębokim szoku jak to lata. Test będzie w tym miechu.

 

Niestety jak się bawisz w snajpienie czy DMR to nie ominie cię testowanie różnych kulek :icon_smile:Mendi: mi się Armatechy 0,28 i 0,30 przycinały w midcapach. Specny są trochę lepsze pod tym kątem.
Wszystko zależy na jaką partię trafisz. Ja mam armatechy z premiery i sobie chwalę, choć niewiele mi ich zostało. Ponoć później się popsuły. Specny testowałem, ale tylko te najcięższe.

 

10 postów piepszenia o dobraniu kulek do repliki z lufą na pedzle (guarder). Ale tu poczyszczę!@

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co do wagi kulek troszke sie nie zgodze. Ja jestem zwolennikiem jak najwiekszej wagi, bo daje to duzo lepsze skupienie. Ostatnio ze znajomym testujemy rozne rozwiazania hop up i juz nawet miekka gumka z dystanserem typu H robi robote. W AK cymki mam mierzone 70 m prostego lotu na kulkach 0.3 i 450 fps. Kolejny przyklad (juz nie moja) snajperka L96 Wellowska z flathopem daje mierzony prosty lot na 80 m na kulkach specny 0.45 przy tylko 520 fps. Z kolei u mnie 570 fps i tez kulki 0.45 daja prostego lotu 90 m, strzelajac lobem ok 100. Wiec idac tym tropem ja bym przy twoich 500 fps dal minimum 0.36 lub nawet zaryzykowal 0.4 ale to juz po wymianie gumki i docisku na cos o zwiekszonej powierzchni.

P.S Prosil bym bardzo jesli ktos kupi specny 0.45 z nowej partii na gunfire o opinie czy nadal to ta sama jakosc. Nie mowie oczywiscie o wersji Bio.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie dodać swoje "trzy grosze". Zwracam się bezpośrednio do Donnie, który rozpoczął tę dyskusję.

 

Pamiętaj, że DMR to nie bolt action, tylko Semi auto, czyli masz zdecydowanie większą szybkostrzelność od czterotaktu. Więc pytanie, czy warto wydawać aż tyle kasy na cięższe kulki, których mimo wszystko wystrzelisz zdecydowanie więcej niż typowy snajper z boltem? Ja swego czasu miałem możliwość przetestować kulki o wadze 0,28-0,36g różnych firm, aby sprawdzić precyzję strzału. W tym czasie moja replika posiadała różną moc w przedziale 450-530 FPS (M14 G&G) i szczerze Ci powiem, że większą rolę odgrywa wykonanie kulki, niż jej waga. Dlatego też ja osobiście stawiam na dobrą precyzję w dobrej cenie, czyli kulki 0,28 G&G. Lufy z pewnością Ci nie zniszczą, a ta waga zapewnia najlepszy kompromis między wykonaniem i ceną. Być może, nie będzie to super precyzja, jak przy kulkach "cięższych", ale myślę, że wystarczająca. Z resztą, DMR ma może z zasady mniejszą moc niż bolt action, ale ma tę zaletę, że zamiast wykonać jeden strzał, możesz zrobić trzy. W pewnym sensie szybkostrzelność rekompensuje mniejszą precyzję.

Link to post
Share on other sites

Przy cenie 92zł za 500 kulek (z przesyłką 20gr za kulkę) warto używać tych śmiesznych dodatków do magazynków, które podają wszystkie kule co do ostatniej (midy/low-capy). Oszczędność ok. 1zł na każdym magazynku.

 

Chyba obowiązkowy zakup dla każdego użytkownika, który troszczy się o portfel... :D Głupio marnować kasę gdy kulki wypadają przy zmianie maga.

Link to post
Share on other sites

Polecam Madbulle 0,40 i specny 0,43. Po wystrzelaniu tych, o których piszę, czekam, aż dotrą do mnie Guardery piaskowe 0,40.

 

Przy cenie 92zł za 500 kulek (z przesyłką 20gr za kulkę) warto używać tych śmiesznych dodatków do magazynków, które podają wszystkie kule co do ostatniej (midy/low-capy). Oszczędność ok. 1zł na każdym magazynku.

 

Chyba obowiązkowy zakup dla każdego użytkownika, który troszczy się o portfel... :icon_biggrin: Głupio marnować kasę gdy kulki wypadają przy zmianie maga.

 

Możecie podrzucić jakiegoś linka, albo fotkę jak to wygląda??

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Po prostu dopychacz kulek w magazynku jest na tyle długi, że wychodzi ponad krawędź magazynka i jesteś jakieś 2 kulki do przodu.

 

Gdzie znalazłeś piaskowe Guardery. W sklepach na zdjęciach mają piaskowe a w opisie jak byk, że są szare.

Link to post
Share on other sites

Po prostu dopychacz kulek w magazynku jest na tyle długi, że wychodzi ponad krawędź magazynka i jesteś jakieś 2 kulki do przodu.

 

Gdzie znalazłeś piaskowe Guardery. W sklepach na zdjęciach mają piaskowe a w opisie jak byk, że są szare.

Rozumiem.

A co do kulek to lipa. Zdjęcie właśnie mnie w błąd wprowadziło,a paczka już dzisiaj wysłana :icon_cry:

Będą szare :sciana:

A było specny 0,4 kupić :(

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Po głowie chodzą mi te kulki geoffs 0.5 g. https://outdoorandta...?v=9b7d173b068d

 

Zaczalem jednak szukac czegos blizej dostepnego i znalazłem u naszych czeskich sąsiadów coś takiego:

 

http://airsoftpro.cz...-ks-sede-detail

 

Cena troche korzystniejsza i dostawa tańsza. Jesli dobrze rozumiem z opisu z innych stronek maja one drobinki metalu dla dociążenia. Ktoś chetny zamówić ?

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

O to to, zdecydowanie cos nowego.

 

Ja teraz szukam czegos 0.40 z dobrym stosunkiem jakos/cena. Gram Reaperem EM, tylko single, lufa 407 promyk i uwaga ... 420fps. Wali na 80m. Zasilany Wraithem na co2, robi mega joule creepa. Na 0.2 420fps, a na 0.4 350 fps, co daje 2.25 j, czyli odpowiednik 500fps na 0.2g

 

Pcham 100 do mida, na miejscówkach typu bunkier Wojkowice jestem w stanie wywalić 5 midow na strzelankę... czyli pol paczki. Dlatego koszt ma znaczenie.

 

Jakies sugestie?

 

Tylko mi nie mówcie zeby strzelac lżejszymi kulkami. Testowałem wszystko co sie da i lżejsze latają o wiele slabiej.

Ew 0,36 daje rade, ale to juz nie to samo.

 

Jednak gaziaki to nie to samo, co aeg.

Pozdro

Edited by grpi84
Link to post
Share on other sites

I pewnie jak się ktoś pyta o "moc", to podajesz prędkość na 0.2 g, a strzelasz z 0.4 - gdzie tu logika?

 

Nieważne, przejrzałeś choć pobieżnie z połowę tego wątku?

 

Madbull (BLS/Guarder), Geoffs, Specna, Longbow, HPA od lobbysty z Chorzowa. Kolejność przypadkowa - te są gładkie, nie puchną i wszystkie są białe, co dla niektórych może być wadą.

 

Ku pamięci:

Longbow .50 z opiłkami: odchyłka na wadze 0.51/0.52. 3 sztuki - 0.50 i tyle samo 0.53 dla ok 200 sprawdzonych.

MB 0.45, ogromna większość 0.46, reszta to mniej więcej po połowie 0.45, 0.47 g. Aktualnie te BB wpycham do DMR 5.56 mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...