Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Zwyczajnie szukam tańszego zastępstwa do BLS 0,45 czy Madbulli 0,43. Są drogie, ale w porównaniu tych kulek Novritsha (moim zdaniem przesada) nie jest tak źle. Szkoda, że w polsce nie ma Geoffsów.

Na internecie oprócz tego filmu:

i jednego tematu na forum zagranicznym, nie ma żadnych opinii czy recenzji. A do tego tutaj są wyłączone komentarze (ciekawe dlaczego), więc wolałem spytać osób doświadczonych, zanim zamówię.

Czyli to prawda, że nie kupuję się kulek w foliowych opakowaniach?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Opakowanie jak dla mnie nie ma żadnego znaczenia. To kulki mają być dobre, a nie opakowanie. Płacić za jakieś super hiper ultra opakowanie dodatkowo nie będę.

Nie znam innych dobrych kulek, które są dostępne w polszy. Ja bym tam nie mędrkował tylko kupował BLS :) 0,45g 1kg to koszt ~120zł.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kulki puchną to są pi prostu kiepskie. Ja rozumiem jeśli zaczną puchnąć po długim okresie od otworzenia paczki/produkcji no ale... Niektóre kulki puchną po tygodniu, miesiącu od otworzenia paczki co jest dla mnie nieakceptowalne. Co innego gdyby zaczęły puchnąć po roku czy 5 latach. Szczerze mówiąc nigdy nie bawiłem się w to kiedy kulki zaczynają puchnąć z prostego powodu, może to trwać wieki. BLS 0,32 i 0,4g nie puchną od ponad roku. Cięższe miałem jedynie do przestrzelania i szybko się skończyły. 0,32g oraz 0,4g używam w swoich replikach od jakiegoś czasu i zero problemów. Leci do mnie zamówienie z kulkami 0,48g. Od daty napisania tego postu liczyć będę czas. Kulki jutro powinny być u mnie. Otworzę, wezmę trochę, wrzucę do woreczka strunowego, schowam w szafie i jak mi się przypomni to je obczaję

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Posiadam SWDS AK, około 580-590 fps. Strzelałem z 0.43 SA i mi troszkę skręcały,w człowieka trafiałem z 75 m po poprawkach. Po przejściu na kulki Novritsh 0.46 kulki leciały dalej i na pewno celniej.Czy 0.45 Madbulle jakoś dorównują im czy jednak trza pakować w Novritsh'a?  

Link to post
Share on other sites

Co do filmiku... 

Filmik dodany przez AirsoftPro (jakość ich części jest znana). Komentarze wyłączone. I "pała" z pierwszych laborek na dowolnej polibudzie za takie "używanie" mikrometru... To mi przypomina anegdotkę ze studiów. Na laborkach badaliśmy przewodnictwo cieplne różnych różności, takie akurat ćwiczenie się trafiło na pierwszym roku. W ćwiczeniu należało zmierzyć grubość warstw różnych materiałów. Pamiętam arkusz dykty w którym studentki... powygniatały kółka mikrometrem bo kręciły tak jak kolo na filmiku XD. 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, predarcio napisał:

Witam. Posiadam SWDS AK, około 580-590 fps. Strzelałem z 0.43 SA i mi troszkę skręcały,w człowieka trafiałem z 75 m po poprawkach. Po przejściu na kulki Novritsh 0.46 kulki leciały dalej i na pewno celniej.Czy 0.45 Madbulle jakoś dorównują im czy jednak trza pakować w Novritsh'a?  

Blisko 600fps i masz zaledwie 75-80m zasięgu skutecznego? Jak dla mnie na ten moment szkoda hajsu na kulki bo masz skopaną replikę.

Link to post
Share on other sites
Cytat

Blisko 600fps i masz zaledwie 75-80m zasięgu skutecznego? Jak dla mnie na ten moment szkoda hajsu na kulki bo masz skopaną replikę.

Hop up do końca nie regulowałem, lufa stockowa. W dodatku tak napisał były właściciel że ~580 fps w praktyce się za niedługo dowiem. Ale z 90 m na nov strzelałem na spokojnie więc jak to zrobić z tymi kulkami? 

Link to post
Share on other sites

Panie najpierw to porządnie złóż (na cholerę CI 600 fps przy stockowej lufie? równie dobrze możesz w potatogun zainwestować) i zchronuj replikę, a dopiero później kulek szukaj.

@wallop

na rekrucie są szare longbowy 0,5g, miałeś może okazje z nich postrzelać?

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak, m.in . 0,66g bastard, ale są firmy robiące kulki do łożysk i są w stanie wykonać idealnie(na tyle na ile to możliwe) kuliste wynalazki np. 5,96mm nawet do 1g. Swego czasu kolega Shamoth bardzo mocno się tym interesował.

Problem w tym, że ceny są kosmiczne jak na nasze hobby, porównywalne do a prawdę dobrej amunicji do broni palnej.

A co do kulek i pestek, to ze wszystkich można strzelać do ludzi, tyle tylko że z niektórych tylko raz.

Link to post
Share on other sites

Jestem zdania, że kulki metalowe nie nadają się do airsoftu ze względu na przekazywanie energii i to, że kulka metalowa nie pęknie przy zderzeniu z szybką okularów/gogli, a pestka tak. Wiadomo, nie ma reguły bo tu znaczenie ma wszystko i śmiem twierdzić, że w odpowiedzialnych rękach takie kulki mają sens. Jednak powszechnie wiadomo, że metal jest twardszy, bardziej gęsty i nie ulega zniszczeniu po uderzeniu w cel. Przykład? Strzel w stalową blachę 600fps kulką metalową i plastikową i zobaczysz efekt.

Mam znajomego z którym nie utrzymuję kontaktu od jakiegoś czasu, który robił kulki do łożysk u nas w Zabrzu. Musiałbym do niego napisać aby dowiedzieć się co nieco. Z tego co wiem są normy dla kulek do łożysk i np. zrobienie 5.96, 5.97, 5.98mm jest nie możliwe (co 0,01mm). Najbliższą normą jest chyba 5.96 i 6,00mm. Wyobrażam już sobie lufę 6,01mm PDI z kulką stalową 6,00mm. IMO ma to wtedy taki sam sens jak lufy Edgi 5.98, tyle że lufa jest stalowa. Chodzi tu o zmniejszenie przestrzeni pomiędzy kulką, a lufą. Wtedy jakość lufy ma priorytetowe znaczenie i sądzę, że byłoby to nawet niebezpieczne dla repliki, a tym bardziej lufy. Mam tu na myśli, że watpię aby PDI były tak dokładne i trzymały ten sam wymiar na całej długości np. przy lufach 500mm+. Jakaś tolerancja musi być, ale myślę że posiadając PDI 6,01 można by kupić kulkę 6,00mm i potestować. Sztuka to chyba koszt 3-4zł.

Problemy natomiast pojawić mogą się z podawaniem kulek, doborej gumek, komór itd. Trzeba by to przetestować, ale temat jest bardzo ciekawy.

Najcięższe kulki metalowe w "naszym" kalibrze jakie widziałem miały 0,8 albo 0,9g. To bardzo dużo... Aktualnie strzelam z BLS 0,4g i nie umiem sobie nawet wyobrazić ładowania kulki 2x cięższej. Strzelić strzeli, ale pytanie jak i jak to daleko poleci. Kurcze... ale mnie to teraz zaintrygowało :D

 

https://pl.aliexpress.com/item/30-sztuk-5-98mm-5-99mm-6mm-6-01mm-6-02mm-6-03mm-stali-wysokiej-precyzji/32960238171.html?spm=a2g17.search0104.3.77.43054b05KfJ1fq&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_5729415_453_10084_454_10083_10618_10304_10307_10820_10301_10821_538_537_536_5730515_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_51%2CppcSwitch_0&algo_pvid=bb2f506e-c868-491f-966f-8d41031f2042&algo_expid=bb2f506e-c868-491f-966f-8d41031f2042-11

 

Tutaj dość ciekawe, jednak się chyba mylę co do rozmiarów i może są firmy produkujące kulki o rozmiarze rosnącym co 0,01mm. No ale to ali... jakoś nie ufam.

 

https://allegro.pl/kulka-kulki-lozyskowe-6mm-10szt-lozysko-i7698043328.html

Tutaj lepiej, ale to aż 6mm i możliwe, że pod 6,01 nie podejdzie. Ciekawe jak spisywałaby się taka kulka przy 6,05mm. Napisałem maila do tej firmy, dam znać jak się odezwą

Link to post
Share on other sites

W łożyskach niekoniecznie kulki stalowe są, miałem na myśli różne odmiany węgików, cyrkoni, teflony itp. tworzywa. Ale fakt, miękkie to one raczej nie będą, ale do precek stalowych się nadać powinny. Metalowych kulek hopek zwyczajnie nie chce kręcić, za ciężkie.

Przy czym rozeznanie w tych kulkach służyło raczej do badań w maksymalnym zasięgu, ewentualnie przebijalności, nikt normalny raczej nie będzie na strzelankach używał węglikowych kulek 0,68g.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mi potrafiło zluzować po 200 :D, ale klej do gwintów załatwił sprawę.Tylko nie tyle nie podawało kulek co po delikatnym zluzowaniu dyszy miały tendencję do skręcania delikatnie na prawo.
 

2 minuty temu, Mendi napisał:

Takie info dla posiadaczy konwersji pdik - po oddaniu 3-4 tysięcy strzałów, bywa że się poluzują elementy w konwersji, dokładnie chodzi o mocowanie dyszy, przez co dysza wydłuża się i replika nie pobiera kulek. Trzeba rozkręcić konwersję, poskręcać ponownie elementy i złożyć. Na gwintach firmowo nie ma kleju, można użyć lakieru do paznokci lub miękkiego kleju do gwintów.

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Celebryckie 0,49g robią u mnie to samo co ichnie 0.46g - o ile w 4-takcie i glocku 18c, na gumach typu vsr hulają pięknie, o tyle na gumkach aegowych (systama, g&g, promyk) skubane zawijają kołnierz gumki do wnętrza komór. Ten sam problem zgłaszało mi kilku użyszkodników wyborówek. Niby kulki N wymiar mają ok, niby są polerowane ładnie, a zawijają i już.

Od hpa mam 0,4 i 0,45g i złego słowa o nich nie powiem, tylko ta cena... 0,48g jeszcze nie macałem.

Za to blsy 0,45g mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły, świetny stosunek cena-jakość. Tylko kolor mają lekko szary,  jak stara biała koszulka prana w zwykłym proszku do prania, a nie w arielu czy innym udziwnieniu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

up

dostałem do regulacji swd gazowego, właściciel strzela w Norwegii bodajże i takie mi ot o kulasy podesłał razem z wiosłem:

dxCg6NF.jpg

Strajtów nie użyłem, tez mam taki woreczek ido nich się jedynie modli na ołtarzyku, bo obecnie 0,43g to już żaden szał, zwłaszcza że metalizowane srajty strasznie lufe i hu syfią.

0,49g Novritscha, też sobie darowałem, w glocku z gumą vsr śmigają, ale w swd i l96 z komora pdi, szkoda mi gumek aegowych, bo kołnierz zawijają.

Natomiast przyjrzałem się dokładnie kulkom Hp 0,49, mustangom 0,48g i geoffsom 0,48g i po postrzelaniu, ważeniu, mierzeniu i krojeniu, jestem niemal pewny że to JEDNE I TE SAME KULKI, tyle że w innych opakowaniach. Latają tak samo - dobrze, 10 kulek waży 4,82-4,83 g, są szarawe (tak jak bls 0,45g), ładnie wypolerowane, dosyć twarde a wewnątrz jednorodne bez pęcherzyków. Pytanie tylko które sa z nich najtańsze.

Link to post
Share on other sites

Oooo to to moje. Jak ja strzelałem to wydawało mi się że najgorzej latają kickimgmustangi. Miałem odczucie, że hp oraz geoff niemalże identycznie. Jednak miałem małe problemy z repliką tak więc jeszcze jak wróci replika po serwisie to będę testował. Nowicze sprzedałem koledze do ssg bo u mnie nie spisywały się dobrze.

Cenowo hp najdroższe ale jakiejś diametralnej różnicy cenowej między geoff nie ma. Kickingmustangi dostałem od kolegi to nie wiem ile kosztują. Novricze tak jak piszesz w ssg u kolegi latają super u mnie kiepsko jest to trochę dziwne ale coś z tą gumką musi być, bo u mnie dokładnie tak samo było. Gdy strzelałem nimi z colta intokatsu, tam latały dobrze a jest tam gumka typu vsr.

 

Ps w Szwecji jestem, powoli Berget 17 się zbliża 1866 graczy zapisanych a więc będzie na kim testować :) Niestety nie mam na razie nigdzie miejsca typu strzelnica żeby zrobić miarodajne porównanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...