Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to z tego ci właściciel pisał jest oryginalne HKV. Samego kolimatora z tego co wiem kupić się nie da, a repliki HKV chyba STAR robi. Zresztą dużo o tym już było ;)

Ja mam inne pytanie. Mianowicie nie wiem jak wygląda dokładnie z bliska front R.I.S go G36, i chciałem się spytać jak ci panowie zamontowali tam ten dwójnóg ;) http://img189.imageshack.us/img189/2252/kskhumveecloseup.jpg

Edited by uzi43
Link to post
Share on other sites

Tylko, że wydaje mi się, że jest to zwykły dwójnóg od G36, a jego na risie się nie montuję. Chyba, że jest jakaś przejściówka lub front ris ma taki montaż jak zwykły. Mówiłem, że nie wiem jak zbudowany jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś wie o ile powinno się przedłużyć lufę zewnętrzną G36 np firmy CA (ale myślę, że dotyczy to body wszystkich producentów) aby wizualnie prezentowała się podobnie (proporcjonalnie) do oryginalnej G36 BW?

 

Podpinam sie pod pytanie. Byłby ktoś tak dobry i pomierzył lufę z G36 od Stara jeśli tak jak tu mówią jej długość jest najbardziej zbliżona do oryginału. Dla dokładności pomiaru interesuje mnie wymiar bez tłumika płomienia ;]

 

No to z tego ci właściciel pisał jest oryginalne HKV. Samego kolimatora z tego co wiem kupić się nie da, a repliki HKV chyba STAR robi. Zresztą dużo o tym już było ;)

 

Sam kolimator da sie kupić np. na eGun.de. Czasami pokazują się tam takie oferty. Jest to wersja z ostrego G36.

Edited by _Arczi_
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam inne pytanie. W kwestii pinów, pisaliście o nich do replik CA i STARa które są na śrubki o ile dobrze zrozumiałem ;) A czy w replikach JG, wspomniane piny będą pasować? I czy ten pin jest tylko do chwytu przedniego? Jak tak, to jakich powinienem użyć w gnieździe maga i przy kolbie?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

W JG i CA masz wkręcane piny,ale w Starze masz już normalnie piny jak w oryginale.Wszystkie piny są takie same.O ile się nie mylę ludzie rozwiercali lekko dziurki od pinów w CA i JG bo średnica była za mała.A kupowali Piny G&P bodajże nie pamiętam dokładnie.Ronin chyba bawił się swego czasu z pinami w CA ;)

 

Wawix

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Troche odbiję od głównego wątku ale mam kilka pytań pomimo prześledzenia całego tematu.

1. Ktoś mi może potwierdzić jakie są dokładne różnice między wersją A1 i A2 g36 / chodzi mi tu głównie o podstawową wersję. Posiadam STARa długiego i zaczynam się zastanawiać poważnie którą opcję producent wybrał, bo wg mnie trochę namieszał jeśli już się mocno czepiać reko i odwzorowania ( no o ile się nie mylę).

2. Zastanawia mnie jedna rzecz jeszcze. Mianowicie kwestia granatnika. Czy będzie to zgodne z rekonstrukcją jeśli AG36 zostanie podwieszone pod wersję A1 ? Z tego co widziałem po zdjęciach jestem z 70% przekonany, że tak. 30% na nie to fakt iż AG jak i wersja A2 giety wchodzą w skład IdZta i to mnie lekko gubi.

 

Poprawcie mnie jak się mylę, bo pewny nie jestem. Z góry dzieki za pomoc!

 

Pozdrawiam

Edited by Mysza
Link to post
Share on other sites

G36A1:

 

- HKV:

 

http://www.camotree.com/store/catalog/G36_HKV_b.jpg

 

- grip bez możliwości dokręcenia szyn (brak otworów z zatopionymi gwintami):

 

http://fc05.deviantart.com/fs38/i/2008/350..._Splinter54.jpg

 

G36A2:

 

- mostek z lunetą i szyną RIS, na szynie montażowej Zeiss Z-Point:

 

http://www.sashamodellismo.com/604.jpg

 

- grip z możliwością dokręcenia szyn RIS:

 

http://img.photobucket.com/albums/v101/He2...c6989_768x5.jpg

 

Między wersjami A1 i A2 w przypadku G36K zachodzą analogiczne różnice.

 

G36 Stara to na pewno wersja A1. G36K Stara to z kolei hybryda - grip jest od wersji A1 ale optyka już od wersji A2. Takie hybrydy były często używane przez operatorów KSK ze względu na możliwość zainstalowania dwójnogu (w G36KA2 nie ma takiej możliwości ze względu na pionowe, dwustronne ucho do pasa).

 

AG 36 używane jest także z wersją G36A1:

 

http://www.deutschesheer.de/fileserving/Po.../wallpaper1.jpg

 

Po prostu część jednostek dostała już AG36 ale jeszcze nie przezbroiła się na G36A2.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Te różnice również znałem, ale liczyło się dla mnie potwierdzenie za co wielkie dzięki! ;) utwierdziłeś mnie w tym, że replika Stara to na pewno wersja A1. Dalej jeszcze drążąc ten wątek, chciałem spytać o 2 bardziej subtelne szczegóły które to właśnie wprowadziły mnie w stan zastanowienia czy to aby na pewno a1 czy nie hybryda. Mianowicie chodzi mi o:

 

1.osłonę lufy ( chwyt przedni) jest inny niż ten który widnieje na bardziej znanych mi zdjęciach żołnierzy BW, a na co dzień widuję go przy replice G36 CA

 

2.gumową stopka kolby jest również troszkę inna niż ta spotykana na zdjęciach i przykładowo znów w replice CA

 

I tak już odnośnie wersji ostrej: ten szczegół to już naprawdę kruczek, który widziałem ostatnio na którymś wyszukanym przypadkiem zdjęciu oznaczeń wersji ostrej Bw. Mianowicie w jednej linii widniał grawerunek "Bw G36 A1" a nie jak na fotce wrzuconej przez Wawixa "Bw G36" reszta była już standardowo. To Drobny szczegół który jednak chciałem potwierdzić lub zaprzeczyć.

 

z góry dzięki za cierpliwość i ewentualną odpowiedź

Edited by Mysza
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trochę poskładałem,Fidell pogrzebał i wyszło coś takiego... Gietke robię na KSK,w przyszłości będę chciał jeszcze kupić oryginalną Szynę KSK i przyrządy celownicze od MP7 na nią ;)

 

Mysza dzięki za wymianke Gripu od ''K'' :-P

 

G36 CA z konwersją od ''G36K'' CA

AG36 CA

EoTech 552

 

...Zmieniłem rączkę przeładowywania na stalową Fidel mi ją ładnie wytarł,dodatkowo zmienił oznaczenia na selektorze ognia i zamontował mi nad lunetą szynę,brakuje kilka detali jak zmiana pinów jeszcze itp, dopieszczania nadal trwają ;)

 

20091204668.th.jpg

 

20091204672.th.jpg

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Pięknie, aczkolwiek wg mnie wytarcie zamka zbyt mocne.

 

Czy ktoś próbował już odwzorować oznaczenia granatnika? Co dokładnie jest napisane na jego prawej stronie?

 

 

Chciałem kiedyś zamówić kalkomanię z pełnymi oznaczeniami do G36 (z granatnikiem włącznie) ale niestety koszta byłyby zbyt duże jak dla 1 osoby.

Link to post
Share on other sites

Poniżej efekty mojej pracy i jak mi się wydaję w miarę realistyczne wytarcia na zamku 8)

 

dsc00322bt.th.jpgdsc00324l.th.jpg

 

Pozostało tylko nanieść oznaczenia na selektorze (co nie jest łatwe, wydaje mi się, że mam zbyt rzadką farbę), oraz oznaczenia na granatniku i będzie miarę przyzwoicie. Co sądzicie?

Edited by Sfora_Goose
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...