Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

Jak w tym PJ wyglądają zaczepy na pas nośny?

I chyba mam rację, myśląc, że ta SR-ka jeśli chodzi o montaż i używanie pasa nośnego (jak wszystkie M16) może być używana zarówno przez lewo, jak i praworęcznych?

I jaki byście do tego pas polecili?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaczepy to według mnie radziecka prowizorka :D standardowy sztywny uchwyt pod kolbą, przedniego nie uświadczyłem, zatem po ciężkiej burzy "muskuw" przyczepiłem do tych szeregu dziurek (chłodnicy lufy). Może być używany przez prawo jak i lewo ręcznych.

 

Ja używam 3-punktowego, przydaje się opcja zrzutu broni i wygoda do noszenia betki, gdy ktoś podejdzie na zasięg minimalny.

 

@Edit:

 

Karabinek przeszedł chrzciny i kilka poprawin. Jestem trochę niezadowolony, otóż kumpel z L85 z gumką TM i precką promyka (330FPS) ma znacznie większy zasięg i lepszą celność od SR25. Zatem precka i gumka to wymagane minimum.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Tak jak Penio napisał z przodu nie uświadczysz chwytu nośnego więc bedziesz musiał coś wymyślić

 

 

Co do zasięgu i skuteczności to uważam że precka, gumka i komora HU to podstawa ;] ale i tak w stocku nie jest źle :D

 

Co do strzelania auto/semi każdy robi jak uważa ja osobiście strzelam na semi bo po 1 nie chcę zajechać GB po 2 w prawdziwej SR'ce nie ma auto a po 3 nie fajnie dostać serią kulek lecacych ~430fps

 

Sticker strzelałem na razie z 0.2 i 0.25 (w pomieszczeniu zamknietym) to kulki 0.25 mają trochę lepsze skupienie ale znacznej róznicy nie widziałe ... dzisiaj może uda mi się postrzelać z 0.28 to napiszę które są najlepsze do tej repliki

 

 

Jedno zdziwko jakie miałem to że jak Krakman rozkręca i sprawdza giwerki jaka mi safe od początku nie działa :-F

Edited by dude2
Link to post
Share on other sites

Gumka moim zdaniem jest dotarta, poszło już 1,5K kulek, używałem do tej pory 0,25g , ale nie są one odpowiednie, przy tej sile kulkę trochę zdmuchuje powietrze, a co za tym idzie, jak już się kupuje preckę to tylko do PSG 590mm lub dłuższą.

 

Stricker, mimo iż nie rozbierałem flaczków, to sądzę, że nie ma takiej potrzeby, na stocku śmiga aż miło, reakcja na spust natychmiastowa. Stock ciągnie do M140.

Link to post
Share on other sites

"opłaca sie wrtzucić do niego silnik systemy magnuma ibatke coś ponad 9 V ? W sensie zeby mieć już wszystko wymagane do wsadzenia kompletnego GB. JAk własnie jest z kulkami bo nie jestem pewny czy lepiej 0.25 czy 0.28?"

 

Stricker co do silnika to według mnie ten w PJ25 jest jak na chińskie - fenomenalny. Przy sprężynie M140 reakcja na naciśnięcie spustu jest szybsza niż w moim starym aegu na M110. Po przyjrzeniu się silnikowi zauważyłem, że jest robiony z udziałem magnesów neodymowych, co przy tej klasie repliki wydaje mi się rzadkie. Sam silnik na oko uciągnie sprężynę nawet M170, ale pewny być nie mogę.

 

Baterię - od razu dostaje się od Krakmanów Firefoxa 9.6V 2000mAh. Powiem tak - na mocniejszej sprężynie padła mi ona dopiero po trzech strzelankach i wystrzelonych około 1500 kulkach.

 

Co do kulek to stockowo polecałbym 0.25. Ja przeprowadzę niedługo test na 0.28.

 

PS - co do osiągów mojej pejotki to po wstawieniu sprężyny Guardera M140, precki Systemy 590mm 6.04 i gumki hop-up Guardera (czarnej) mam średnio 470 fps - tak więc przyzwoicie, ale nie zachwycająco. Obawiam się, że to przez komorę. Również rozrzut jest nieco za duży jak na tą preckę, także na pierwszy ogień idzie komora do wymiany, no, chyba, że mam felerną preckę.

Link to post
Share on other sites

Boję się stwierdzić, ale co może być źle z komorą, szczelność nie wpływa znacznie na celność, poza tym warto zdjąć tłumik i wtedy testować - jest to bubel, który negatywnie wpływa na osiągi repliki, wytłumia jedynie "dźwięk bijącej sprężyny", metaliczny odgłos.

 

Bajeczny, robiłeś teflon fix? Czy odpowiednio ustawiłeś lufę względem komory? Czy usztywniłeś lufę?

Link to post
Share on other sites

Lufa siedzi strasznie sztywno i tego jestem całkowicie pewien. Teflon fixu nie robiłem i przyznaję, że nie wiem czemu, ale nie wpadło mi to wcześniej do głowy. Lufa ustawiona jest IMO dobrze. Co do tłumika - no więc całkiem możliwe, boję się jednak ściągać tłumik na strzelankach gdyż w tej chwili pełni mi on funkcję zabezpieczającą przedłużoną lufę wewnętrzną.

 

Myślisz, że tłumik może mieć wpływ na to? Zwłaszcza, jeśli teraz kulka wylatując z lufy wewnętrznej przelatuje jedynie przez jakieś 3-4 cm tłumika?

Link to post
Share on other sites

zależy. Mi np tłumik na APS 96 dodaje fpsów (średnio o 8/10) ale znam przypadki że fps się nie zmieniał ale drastycznie spadała celność. Zależy co się kupi. Mówisz że precka systemy będzie dobra? A nie np promyk czy km head ? Co do gumki to wolałbym systeme wziąśc bo mam z nią miłe doświadczenia z Warriora. A o guarderze to są różne przypadłości. Mówisz że M140 jest w sam raz? Tą od krakmanów wziąłeś? Czy jakąś inną? A co do odgłosu sprężyny to polecam smar grafitowy. Eliminuje drgania. NAjlepszy efekt uzyskaliśmy u kolegi w M24. Po prostu miodzio. Nie wiem tlyko czmeu na mojej APS 96 takiego efektu nie ma ale może to wina że mam teraz M190 a on M170 także jutro rozkrece i nasmaruje grubiej. Jest to przydatna rzeczy bo daje takie fajne milsze dla ucha puknięcie;)

Link to post
Share on other sites

Teraz mierzyłem dokładnie - lufa 650mm wejdzie bez problemu i zostanie jeszcze cm miejsca w tłumiku. Stockowo jest zamontowana lufa 510mm, a więc w tłumiku jest około 15 cm miejsca.

 

Preckę Systemy wziąłem ze względu na cenę - w przyszłości planuję Prometheusa, ale na razie nie było mnie stać ;).

 

Co do gumki Systemy - owszem chciałem ją wziąć i uważam, że będzie lepsza. Kupiłem Guardera, gdyż Systemy nie było ;).

 

Sprężynę wziąłem SP140 Guarder od Krakmanów.

 

Pozdrawiam

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Tłumaczył mi to ktoś z innego wątku o SR25, powietrze wypadając z mniejszej przestrzeni do większej tworzy zawirowania, kulka przelatująca w tym miejscu o tym czasie wpada w turbulencje. Efekt ten jest niwelowany przez lepszy materiał tłumiący, który powoduje natychmiastowe rozproszenie powietrza w komorze tłumika. Niestety w PJ25 w tłumiku siedzi gąbka, którą okłada się rury grzewcze = badziew :D.

 

Co do promyka, lufa ta zwalnia kulke o jakieś 10FPS, magiczny artefakt tak jak gumki TM, ale bez problemu bo celność zajebi*cie wzrasta.

Czy Systema, KMH, czy też promyk, zależy ile kto ma kasy - jakość ułożyłem w sposób rosnący.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Tłumaczył mi to ktoś z innego wątku o SR25, powietrze wypadając z mniejszej przestrzeni do większej tworzy zawirowania, kulka przelatująca w tym miejscu o tym czasie wpada w turbulencje...

 

Penio miałeś okazję wczoraj porównać moje Mk12 z tłumikiem i swoja PJ25 co sądzisz na ten temat

? Dodam że obydwa to chińczyki jeden po drugi przed tuningiem.

Link to post
Share on other sites

Porównywałem, przyznam, że stock PJ25, a twoje Mk12, wypada gorzej...daleka droga żeby doprowadzić to do stanu używalności. PJ25 siłę ma znakomitą, ale brakuje zasięgu i przede wszystkim celności. Choć z lunetki paru niewiernych udało się ściągnąć tak z 40m :)

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Nie do końca. Jaką widzisz różnicę między kupnem chińczyka i wymianą wszystkich części, a kupnem markowej repliki i również wymianą wszystkich części? Jedyna różnica, która pozostaje to body, a nie wszyscy by mieć body o trochę lepszej jakości są w stanie wydać prawie 1000 zł więcej. Bo przy wymianie tych samych części zarówno w CA jak i w P&J różnica w cenie to będzie różnica pomiędzy ceną CA, a P&J. Za P&J zapłacimy prawie 700, a za CA nieco ponad 1500. Różnica 800 zł.

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Nie do końca...

 

No właśnie nie do końca, przy zwykłej M16/M15/M4 to i owszem ale przy CA25 sprawa wygląda chyba ciut inaczej. Przecież ma trochę wzmocnionych części i o ile nie robimy extremum dadzą się wykorzystać.

Mi wyszło że chińczyk może wyjść drożej lub tyle samo. Ale to tylko moje wyliczenia nie mam ca25 ani PJ25 więc mogę się mylić.

 

Ale po obejrzeniu PJ25 przyznaje że wykonanie jest naprawdę ładne. Pewnie kiedyś dołączy do kolekcji...

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Ja choćbym i chciał, to nie uzbieram tyle kasy na CA25, bo nie mam możliwości - biedny uczeń nie ma skąd kasy brać ;)

Dlatego biorę PJ i tam sukcesywnie (1) precka, komora, gumka; 2) prowadnica; 3) zębatka środkowa i silnikowa) będę w to inwestować - na końcu walnę całe GB z M150 i mnie to wychodzi taniej niż CA.

Owszem, wiem, że tam są wzmocnione części, ale w ogólnym rozrachunku, cały GB z G&P, prowadnicą z Systemy, mam za 70zł drożej niż jakbym chciał wszystkie części osobno kupować, a kilku nie wymieniać. A całemu GB z G&P ufam mimo wszystko bardziej niż CA.

Ale to moje zdanie: że bardziej w tym wypadku MI się opłaci zainwestować w chińczyka.

Link to post
Share on other sites

Jak czytam co wy chcecie zmieniać w tym karabinie to mnie to przeraża.....

1. Prowadnica metalowa łożyskowana - po kij to zmieniać skoro stock wytrzyma wszystko?

2. Preclufa - wiem, że to może wydać się dyskusyjne ale w standardzie jest już precrura o czym pisałem (sprawdzone sprawdzianami 6.05mm nie wchodził więc minimalnie jest to 6.04)

3. Komora - stockowa jest zupełnie ok jeśli już musicie wstawcie tego uszczelnionego elementa (emkowego, czerwonego, wszystkie emkowe komory powinny podejść) z dobrych źródeł wiem, że jest rewelacyjny.

4. Silnik - stockowy to potwór.

 

Jedyne co warto zmienić na początek to gumka i dystanser na H. Jeśli ktoś myśli o m150 to ja bym go wrzucił na stocka. Nie wiem co by się wydarzyło ale widziałem zębatki xyt śmigające na m140 i ICSY zwykłe na m150. Pytanie tylko czy warto skoro w stocku jest 450fps (u mnie). Czy te magiczne 500 cokolwiek da. I czy warto dla tych kilku metrów zasięgu wyrzucać cały gearbox? Wyrażone poglądy so moimi prywatnymi i nikomu racji nie odbieram, moich też bronić nie będę bo mi się nie chce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...