Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

Preclufę wymieniam tylko po to żeby wrzucić dłuższą ;)

 

Co do reszty części, dokładnego opisu i fotek każde z części GB nie było i chyba wiadome jest, że nasze poglądy w jakiś sposób zostaną zrewidowane gdy otworzymy GB ;)

 

A o silniku nikt nic nie mówił - wszyscy wiedzą, że jego poziom jest powyżej normy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam strasznie mieszane odczucia czytając o tej replice, a właściwie osiągach poszczególnych egzemplarzy - głównie zasięgu. Jedni piszą, że w stocku 50m nie problem trafić człowieka, bajeczny, że dopiero po tuningu za nie wiadomo ile ma taki zasięg, a w stocku było 40m

 

Przyznam, że 40m to mało zadowalający wynik ;/ zważając na długość lufy i ten niby cudowny przedłużony GB - z ciekawości dzisiaj mierzyłem zasięg i "skuteczność" M4 well'a z dorobionym przeze mnie HU, podkładkami i kilkoma uszczelnieniami (wszystko wg porad zawartych na tym forum :) )- wynik był taki, że z tych 40m w kartke A3 trafia 1/5 kulek, a on kosztowal 50zl xD.

 

Cały czas zastanawiam się na zakupem i przyznam, że zaczynam wątpić, ale staram się być dobrej myśli i trzymać sie planu:

 

1.Kupić replike i na początek tylko gumke HU "czarna systemy" - tak jak wszyscy radzą.

 

2. Następnie jak znów uzbieram coś pieniędzy kupić lufe jakieś 650mm.

 

3. Jeśli w tym czasie się okaże, że ta komora HU KA naprawde pomaga to ją też kupie.

 

Czytałem też wiele o ogólnej konstrukcji eMek i ich słabej szczelności - osobiście nie boje się rozbierać repliki i będe kombinować nad uszczelnieniem jej wg porad zawartych na forum.

 

Jeszcze mam pytanie czy ktoś strzelał z tym tłumikiem i bez niego i jak to wypada w tych dwóch przypadkach z lufą stock?

Link to post
Share on other sites
Jeszcze mam pytanie czy ktoś strzelał z tym tłumikiem i bez niego i jak to wypada w tych dwóch przypadkach z lufą stock?

 

Jeśli chodzi o przyjemność...wole bez :)

 

Przedłużony gearbox daję Ci 15% więcej mocy na sprężyne i możliwość wsadzenia dłuższej lufy.

 

z 30m już udało mi się poszatkować człowieka, więc ostrożnie z tą giwerą.

Link to post
Share on other sites

"Jeszcze mam pytanie czy ktoś strzelał z tym tłumikiem i bez niego i jak to wypada w tych dwóch przypadkach z lufą stock?"

 

Coprawda nie mówię tutaj o stockowej lufie tylko o precce 590mm, ale nie widziałem różnicy pomiędzy założonym tłumikiem, a ściągniętym.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chdozi o komore KA to jak najbardziej pasuje. Krakmani potwierdzili wraz z ASGshopem. (jezlei jest kompatybilne z SR 25 G&P & CA to z P&J tez dają gwarancje kompatybilnośći) Jeżeli chdozi o GB CA to przy wymianie spr na M170 asgshop radzi go wymienić. Działa on dobrze z M150 ale wyżej już "bywa różnie" wiec też nie ejst rewelacyjnie. Jedyne co można by było zostawić w markowym np G&P to zębatki i GB. Reszta leci. W CA praktycznie to samo co w PJ. Jeżlei chce sie mieć M170.

Link to post
Share on other sites

Hmm po co chcecie dawać m150 lub więcej ? Uważacie że ma za małą moc ?? Ja na waszym miejscu pierw wsadził precke, gumke (moim zdaniem lepsza jest silikonowa) oraz komore HU ... pózniej obadajcie sobie zasięg oraz celność czy wam się podoba czy nie ;D jak nie wtedy wzmacniać ... ja osobiście na razie nie widze potrzeby wzmocnienia repliki

Link to post
Share on other sites
chodziło mi, że nikt z nas tutaj nie mówił o wymianie silnika, bo wszyscy wiedzą, że jest b. dobry - źle napisałem.

 

Nie tłumacz się, bo winni się tylko tłumaczą...dawałem tylko informację, jestem tu by pomagać :D

 

dsc00174kd2.jpg

 

Taj wygląda SR25 z magazynkiem 5,56mm

Instrukcja: Magazynek, zwykły od M-ek wystarczy obkleić izolką raz lub dwa razy. W prześwit między magazynkiem, a oknem wpychamy zużytą rolkę od taśmy bezbarwnej - pasuje idealnie i sprężynuje co uniemożliwia wypadnięcie jej i magazynka. Możemy w oknie dodatkowo podkleić rzepem, twardą część rzepa przykleić do magazynka, ja tak nie zrobiłem bo Krakman wkleił mi plombę w miejscu gdzie to trzeba zrobić.

 

Magazynek podaje świetnie i wywaliłem na lowcapa nie 120zł tylko 20zł :D

Link to post
Share on other sites
2. Preclufa - wiem, że to może wydać się dyskusyjne ale w standardzie jest już precrura o czym pisałem (sprawdzone sprawdzianami 6.05mm nie wchodził więc minimalnie jest to 6.04
.

 

Zaintrygowało mnie to co napisałeś, dlatego napisałem Krakmanom, że jest opinia, że lufy w PJ25 mają średnicę 6.05 i czy mogą to potwierdzić i otrzymałem odpowiedź:

 

"stokowa lufa ma 6.10 mm"

Link to post
Share on other sites
o fajnie, ale co w przypadku jeśli chcemy taki magazynek wymienić?icon_smile.gif Co z tą rolką?

 

I to przewidziałem, jeśli masz inne magazynki 5,56mm to wyjmujesz i wkładasz bez problemu, wchodzi na wcisk i wychodzi ciężko, ale rolka pozostaje na swoim miejscu bo sprężynuje, zaś jeśli chcesz wepchnąć 7,62mm jednym ruchem palca wyjmujesz rolkę i jest cacy. Przy zbyt agresywnej wymianie 5,56mm fakt, rolka może wypaść.

 

@Edit:

Testowałem SR25 na kulkach 0,28g GFC Xtreme precision (tych nowych) i na stocku lecą jak po sznurku :D odchyły w granicach 1m średnicy ognia na dystansie 40m. I znowu gumka to k&*^$% i pop&&^% badziew...niestety. Poza tym kulki GFC czasem mi podawał po dwie, śmieszne było jak pierwsza kulka wypadała jako proszek.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Jak daleko kulka leciała?

I jak wrażenia po 0.28? Strzelałeś też na 0.25 i możesz powiedzieć coś więcej o celności na nich i jakoś porównać obie wagi kulek?

 

I taki offtop, używałeś tych GFC w innej broni? Bo nie wiadomo czy podwójne podawanie to wina guna czy kulek.

Link to post
Share on other sites
I jak wrażenia po 0.28

 

Znacznie lepszy wybór, kulki nie zdmuchuje nadmiar powietrza w lufie, powtarzalność niesamowita. Duża różnica pomiędzy 0,25 na korzyść 0,28.

 

I taki offtop, używałeś tych GFC w innej broni?

Jeszcze nie, ale w weekend dam komuś postrzelać.

Link to post
Share on other sites

.

 

Zaintrygowało mnie to co napisałeś, dlatego napisałem Krakmanom, że jest opinia, że lufy w PJ25 mają średnicę 6.05 i czy mogą to potwierdzić i otrzymałem odpowiedź:

 

"stokowa lufa ma 6.10 mm"

Do mojej procedury testowej trudno się przyczepić, więc może powiem tak - moje Sr-25 ma lufę 6.05 lub mniejszą. A to co napisał Krakman w żaden sposób nie wpływa na to ile faktycznie ma ta lufa.

Link to post
Share on other sites

No przecież taka właśnie jest idea luf precyzyjnych, że choćby nie wiadomo co i tak będzie lepsza niż stock - ze względu na swoją precyzyjność i o wiele lepsze wykonanie.

 

penio151 powiedz mi jeszcze, jak kolba? Bo pewien gracz, z którym rozmawiałem i którego SR-25 macałem (co prawda ACM nie PJ), mówił że mu kolba pękła (broń mu upadła). Czy rzeczywiście tutaj to tak wygląda?

Link to post
Share on other sites

Kolba po dobrym przykręceniu nie ma prawa się ruszyć, wykonana ładnie, choć z kiepskiego ABSu - podobne do CA. Jeśli będziesz dbał to nie pęknie, stopka silna, mało miejsca na batkę i kable, jak już klapkę zamkniesz to poprzecinają ci się kable, trzeba pokombinować i doprowadzić to do dobrego stanu.

Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś mnie źle zrozumiał, cylinder od PSG-1 swoją objętość ma większą niż objętość stockowej lufy, powietrze nierozprężone wylatujące z lufy zdmuchuje kulkę powodując jej wibracje, cięższa kulka niweluje ten efekt, ale go nie usuwa! Można dać dłuższą lufę lub nawiercić otwór w cylindrze. Tłumik to zupełnie inna sprawa...

Link to post
Share on other sites

tyle że średnica to nie wszystko. Włóż na chwile np km heada 650 mm i zobaczysz co daje Ci ten wymiar mniejszy niż 6.05 w stocku.

Ależ kochany nie musisz mnie przekonywać co do jakości luf KM. Ja tylko informuje was jaki tam jest wymiar. Mniejszy niż 6.05. Milej jest mieć nawet kiepską ale ciasną lufę niż 6.12. Tyle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...