Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25


Recommended Posts

REPLIKA ( klamka- stary nawyk z mocniejszych zabawek )przyszla do sklepu w szczecinie. po wyjeciu z pudełka zmierzylismy na chrono. bylo 425-430.

Nastepnie od razu zmienilismy to co podałem ( nic wiecej ) i znowu sprawdzilismy na tych samych kulkach i tym samym chrono i wyniki byly takie jak podalem wyzej - czyli 470-485.

Jak to zrobilem ? - wydaje mi sie ze juz wszystko wytlumaczylem. moze po prostu trafil mi sie dobry egzemplarz. a na oko to chłop w szpitalu umarł :-) . Wydaj mi się że to poważne forum i nie podaje tutaj informacji które wymyśliłem tylko suche fakty z pomiarów które mogą zainteresować osoby czytające to forum.

 

niemniej jednak człowiek który to mierzył miał mocno zaskoczoną mine.

Edited by dragonpaint
Link to post
Share on other sites
  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jak mierzyłem u siebie w sklepie stock to wyszło 420FPS, po wymianie miałem jakieś 430FPS test na chrono Madbulla. Magiczna komora? Lufa? Gumke guardera znam i ona wręcz zwalnia bo ma duży współczynnik oporu.

Wydaj mi się że to poważne forum i nie podaje tutaj informacji które wymyśliłem tylko suche fakty z pomiarów które mogą zainteresować osoby czytające to forum.

Nie ma problemu, trafiają się tu niestety różni ludzie :)

 

@EDIT:

Napisz jeszcze, która dokładnie komora, bo znam plastykowe i metalowe.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

wsadziłem do swojego pj 25 komore hop-up + gumke guardera i lufe precke 519 mm mad bulla. przed wymiana w.w. czesci predkosc byla taka jak podaja, czyli okolo 425-430.

Po wymianie predkosc skoczyła do 470-485 fps. Tak wiec przy malych i niedrogich zmianach mozna naprawde ladnie wzmocnic te klamke.

 

 

Takie czary?

.. że u mnie takiej magii nie było...

niedługo zamawiam parę przedmiotów do tune-up i wam napiszę ile moja SR osiągnęła :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

penio151 juz moge odpowiedziec na twoje pytanie.

Mam wsadzoną komorę guardera.

 

co do zwalniania przez gumke to i owszem, ale test na chrono robisz przy hopupie skreconym na zero.

 

 

lufa dzieki zmniejszonemu tarciu i mniejszym ubytkom powietrza w luzie miedzy kulka i lufa daje okolo 10 fps wiecej ( tak bylo przynajmniej na innych moich replikach).

 

wydaje mi sie ze najwiecej zdecydowanie dala komora ktora dosc mocno uszczelnila system. Gdzies w tym watku wyczytalem wczesniej ze po wymianie komory gosc mial okolo 470 na chrono.

Link to post
Share on other sites
co do zwalniania przez gumke to i owszem, ale test na chrono robisz przy hopupie skreconym na zero.

 

Fakt ;) Mam złe doświadczenia z mojej gumki, którą podkładkowałem.

 

która dokładnie komora, bo znam plastykowe i metalowe.
penio151 juz moge odpowiedziec na twoje pytanie.

Mam wsadzoną komorę guardera.

 

To pojechałeś :)

Link to post
Share on other sites

Tia, dokładnie, jakkolwiek byś tego nie zrozumiał :) Stockowy dystanser jest w sumie bardzo duży, po wymianie na dystanser H/X, za mało dociskał do gumki, więc podłożyłem pod gumkę podkładkę i teraz cały czas podkręca z jednakową siłą, nawet na hopie ustawionym na 0.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Już nie raz było wałkowane że w przypadku PJ25 dobrym zabiegiem jest wymiana stockowego chwytu pistoletowego ponieważ jest on źle spasowany. Jako że nie należe do osób szastajacych kasą zastanawiam się nad wymianą tej rączki na jakąś inną aczkolwiek możliwe jak najtańszą. No i tu do akcji wkraczają rączki PJ.

Problem w tym że zastanawia mnie czy wymiana rączki w replice PJ na inną rączke tej samej firmy (PJ) poskutkuje bo wygląda to troche na zamiane zepsutej części na inną zepsutą. W ostateczności zostają jeszcze gripy Boyi - DBoys ale czy faktycznie byłaby to dobra alternatywa?

No i druga kwestia to to że rączki PJ należą niewątpliwie do tych niższej klasy... czy w związku z tym nie lepiej zainwestować te kolejne 50 zł na jakiś grip G&P lub choćby Pro-Arms?

Link to post
Share on other sites

PJ, to albo Element lub ta sama firma czyli A&K co zrobiła naszą Syrenkę...poszukaj na allegro jakichś rozwalonych AEGów, ludzie lubią się pozbywać części od JG...ja takową mam...nie jest najlepsza, ale daję różnicę. Przeszczepiona od trupa...

 

W sumie najlepiej byś zrobił kupując części markowe...decyzja należy do Ciebie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

tak sobie przeglądałem oferty różnych sklepów w poszukiwaniu wymarzonej rączki no i jedna mnie zastanowiła...

czy to możliwe żeby markowy chwyt CA kosztował jedynie 50zł ?

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=719

jesli nie jest to żadna podpucha to chyba słusznie myśle że to najlepszy wybór pod względem cena/jakość ?

Link to post
Share on other sites

Błagam o odpowiedź.

 

czy jest możliwość włożenia do tej repliki normalnego Gearboxa2? nie przedłużonego?

czy ktoś o tym słyszał?.

Słyszałem coś o przedłużonej dyszy? ktoś jeszcze?

 

Ja jedynie jestem w stanie potwierdzić info, że sprężyna oryginalna jest krótsza od normalnej m100 od Guardera czyli o żadnej od PSG nie ma mowy. (dlaczego musiałem zmienić na słabszą?... mieszkam w UK)

I zębatki wyglądają mi całkowicie na normalne a miałem już dziesiątki zestawów zębatek w rękach

 

Proszę tylko o pomoc

Edited by GTI
Link to post
Share on other sites
czy jest możliwość włożenia do tej repliki normalnego Gearboxa2? nie przedłużonego?

 

Tak, jest możliwość, pisałem o tym. Wrzucasz głowicę cylindra i dyszę G&G do SR25. Dostępne na Capri.

 

Niestety, nikt tego nie sprawdzał, może być kłopot ze szczelnością.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Musze ci zmartwić nie jesteś pierwszy 8) I znowu musze ci zmartwić. Nie jest tak różowo jak sie wydaje, gearbox G&P owszem wchodzi od dolnej połówki body natomiast wsunąć góną jest cholernie ciężko także wymagane są pewne przeróbki body niestety. Natomiast sam gearboksik faktycznie wygląda pięknie i mam nadzieej że w połązeniu z zębatkami o zwiększonym przełożeniu posłuży długo...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...