Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora King Arms do AK


Recommended Posts

  • 2 months later...

Posiadam komorę tą ProWin`a do paru miesięcy ale nie w AK tylko dopasowaną do innego karabinka. Jest pokryta dosyć śliskim lakierem, więc gumka dosyć łatwo wchodzi do środka. Niestety nie każdy normalny dystanser będzie pasował - miejsce gdzie wstawia się dystanser jest odrobinę za ciasne na typowy dystanser typu "x". Po dopasowaniu do mojego karabinka daje bardzo dobrą szczelność i osiągi.

Link to post
Share on other sites

Ja się wreszcie szarpnąłem i kupiłem komorę metalową od Cymy. Jak na razie spisuje się dobrze. Nie jest idealna, regulację trzeba poprawić (3 przejechania pilnikiem po dźwigni regulacji) ale chodzi dobrze. No i wydaje mi się że jest minimalnie dłuższa niż zwykła komora, ale tego nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei mam komorę VFC. U mnie też trzeba było troszkę przypiłować gdzie nie gdzie bo ta dźwignia regulacji jest ociupinkę za duża, ale komora w porządku, wyjęta prosto z pudełka z gumką w zestawie od razu gotowa do instalacji.

Link to post
Share on other sites

W tej mojej też była gumka ale poszła od razu do wymiany na czarną Systemę. Co się namordowałem żeby wepchnąć preckę Systemy z gumką Systemy w tą komorę to moje ...

 

Podobnie jest z KA. Komora tak ciasna, że aż trudno wepchać tam lufę z gumką. Trzeba uważać by nie rozerwać.

Link to post
Share on other sites

Ale za to po machnięciu teflonfixa na połączeniu komory i GB szczelność w każdym miejscu jest bez zarzutu :D Nie wiem czy moja komora bez tego teflonfixa trzyma szczelność, zawsze profilaktycznie daję w tym miejscu teflonfixa, na zasadzie nie zaszkodzi :)

Link to post
Share on other sites

A mogę się głupio zapytać po co tam dajesz? Przecież jak się dysza nie uszczelni na gumie, to cała para i tak pójdzie magiem, albo rozpręży się pomiędzy komorą i dyszą. Pomiędzy gumką i lufą, czy tam komora-gumka-lufa sens widzą, ale komora - GB jakoś nie ;-).

Link to post
Share on other sites

Wzrost w okolicy błędu pomiarowego ;-).

Dobrze wierzę, że Wam wzrasta :), wbrew wszelkiej logice, ale niech tam będzie, z przyrządem się kłócił nie będę :)

 

Edytka:

Nie wiem tylko czy zwróciłeś uwagę na jedną rzecz:

Przecież jak się dysza nie uszczelni na gumie...

.

Może być tak, że po prostu dając uszczelnienie pomiędzy komorę i GB, działa ono jako dystans i dysza najzwyczajniej w świecie lepiej uszczelnia się na gumie.

Zresztą o tym dyskutowaliśmy już w jakimś temacie, o wpływie kształtu dyszy, gumy itp, itd.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Jeśli już o komorach to mam taki problem że magazynki z cymy nie podają kul w BOYU zakładam że komora w boyu jest krótsza w miejscu styku z magazynkiem i nie zwalnia kulek czy to możliwe a jeśli tak macie sugestie jak to rozwiązać nie wymieniając komory

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...