Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

Koledzy, mam problem: podczas wymiany gumki HU przez przypadek użyłem smaru mineralnego. Rozpuścił mi gumkę przez co musiałem kupić nową itd itd.

 

Po po przeczyszczeniu komory HU, lufy i założeniu nowej gumki(Guarder BTW) z użyciem silikonowego smaru spodziewałem się iż wszystko wróci do normy.

 

Otóż nie wróciło... Przede wszystkim spadł zasięg. Kolega stwierdził iż ten smar mineralny mógł przeciec do tłoka(użyłem go dość dużo) i rozpuścić coś w środku...

 

Kolega ma racje czy to może być coś innego?

Edited by BlackAlpha1
Link to post
Share on other sites
  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie pisałem odrazu bo musiałem potwierdzić moje domysły... jeżeli zeczywiście się stało tak że tego smaru było naprawde wystarczająco dużo żeby zassało się do cylindra to może być tak że przezarło ci oringi na głowicy tłoka i dlatego masz taki spadek mocy... po prostu tracisz moc na nieszczelnosci...

Link to post
Share on other sites

Witam. Ostatnim czasy szukam sobie jakiejś nowej broni asg. Obecnie posiadam AK-74 CM.031 i i zastanawiam się nad tym aby go sprzedać i zakupić właśnie SCAR'a. I tutaj pojawia się moje pytanie: Czy w ogóle się opłaca? Nie narzekam na cyme ale chciałbym się postrzelać z innej broni. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Z baterii, to do tej repliki raczej jakieś FF. Mam tą replikę już dość długo, jeszcze trochę i będzie roczek. Jako, że w biedaczysku pękł GB, to gun leżał przez 5 miesięcy w pudełku, zastąpił go cymiacz, ale niestety ten po niefortunnym upadku jest w 2 częściach, GB rozebrałem, wziąłem springa, ale niestety odłamały mu się dwa zwoje przez badziewny patent z tuleją, w nast. kolejności tłok, po długiej próbie odkręcenia tego czegoś. Wy narzekacie na szczelność, a wcale nie jest taka zła, trzeba tylko trochę pracy i nawet stockowe GB będzie śmigać długo. Zaznaczam, żeby nie zmieniać cylindra, bo na stockowym jest najlepsza szczelność. Zrobiłem test strzykawki. Konfiguracja fabryczny cylinder, głowica tłoka i gł. cylindra. Efekt zero szczelności. A więc pobawiłem się oringiem, i już była bardzo dobra kompresja jak na chinola, ale niestety bez smaru powietrze uciekało bardzo szybko. Dałem do tego zęby elementa, bo są badziewnie wykonane i przy plasticzanych łożyskach nie będę za nimi płakać. Porządny shimming, i po skęceniu maksymalnie GB nie było widocznych luzów, a zębatki stawiały "swój opór" taki delikatny z powodu przełożenia. Wszystko złożyłem zasmarowałem "jak bozia przykazała" sprawdziłem jeszcze szczelność, i okazała się wyśmienita i to przy chińskich elementach. Oddałem pierwsze strzały na inteligentnym aku, rof był : Ratatatatata! No dobra myślałem, że tak strzela. Składam resztę. W komorze hu zamontowałem gumkę cymy, do tego dystanser guardera, przezroczysty. Idę na pole, dzisiaj była naprawdę dobra pogoda, oczywście z miarą. Ustawiłem cel wielkości człowieka. I byłem zdziwiony, chińska lufa i do tego celność jak po sznurku? Trochę dziwne zasięgiem byłem zdziwiony jeszcze bardziej 45 m skutecznego? WTF? Co z tą repliką? Badziewny chiński GB i Taki zasięg? Ile to ma? Nawet chrono nie mam. Jestem ciekaw co wy na to.

Link to post
Share on other sites

Majin_Spider - weź sprawdź czy dobrze zamontowano lufę i komorę HU.

Mi "Stokowo" przekręcili lufę o 90 stopni przez co HU nie działało bo dystenser nie trafiał w otwór w lufie.

 

decigner12 - ja tek miałem od początku(po naprawie problemu z HU).

Lecz straciłem to przez własną głupotę/niewiedze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Kupiłem tego SCAR'a i po ostatniej strzelance wynikł taki problem: otóż kilka kulek wcięło się w te zatrzaski które blokują magazynek i go wypinają. Gdy jakoś je usunąłem to wynikło coś takiego że jeden zatrzask który trzyma magazynek nie odbija. Żeby magazynek się trzymał trzeba ten przycisk przykleić taśma bo w każdej chwili może wyskoczyć. I teraz takie pytanie: można to jakoś naprawić? Czy jak rozkręcę korpus to nie stracę gwarancji? Czy może lepiej wysłać na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem upgrade gb. Wsadziłem sp120, zestaw części elementa(prowadnica, łożyska, głowica tłoka) tłoczek classic army i stockową głowicę cylindra. Bylem z replika na chrono. Wynik 430 fps, przy standardowym cylindrze, tak więc nie narzekajcie na tą replikę. Wystarczy ją dobrze zlożyć. Niedlugo wstawię opóźniacz popychacza, bo też czasami mam double feed'a kulek i spadek fps do 300 z tego powodu. Narazie gb nie rozbieram, niech działą jak najdłużej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Czytałem trochę o wsadzaniu 9,6 do kolby i nie za bardzo rozumiem, o co chodzi z tym ,,odkręcaniem, wysuwaniem kolby itede".

 

W każdym razie czy taka bateria weszła by do kolby:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1750

 

Na szerokość jestem pewny, że wejdzie, 1100 mAh ma także stockowa, więc szerokość będzie taka sama. Tylko czy na długość nie będzie problemu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...