Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [BOYI]


Recommended Posts

Opisze to tak: Kto się napalił na Scara niech przemyśli dobrze zakup tej repliki a zwłaszcza tej firmy..To jedna wielka loteria.

 

Juz przy zakupie w sklepie właściciel sprzętu poinformował mnie ze po zmianie samej gumki przez serwisanta w 1 egzemplarzu fps spadły o połowę i poprosił o inny egzemplarz po sprawdzeniu na chrono ze daje odpowiednia ilość fpsów i podaje kulki zakupił.

Faktem jest ze replika ma 2 lata i nie duży przebieg ale mi sie trafił jej przegląd.

 

Co do gumek czy systema czy zielona G&G jedno i to samo jak było 403-405 fps na 130 Guardera tak jest.

Na systemie mi dobrze podawało w auto po nawierceniu wgłębienia w komorze tak na G&G po paru seriach albo nie podaje albo pluje kulkami co jakiś czas. Lufa stock 455 ,cylinder typ 0.

 

W moim egzemplarzu problem jest z uzyskanie szczelności układu GB-komora;najlepiej by było wymienić komorę i dysze, podparłem komorę ale to i tak za mało .Luzy i jeszcze raz luzy i to jeden z głównych problemów moim zdaniem.

 

Brak cześć powoduje że się człowiek tylko wku.... .

Możliwe ze z młodszymi modelami nie ma takich problemów.

Idzie w kąt dopóki czegoś nie wymyśle znajdę części.

 

Brzuski zmień sprężynkę na komorze która dopycha komorę do GB ewentualnie podłóż coś w to miejsce gdzie ona wchodzi. Ogólnie działaj w kierunku aby komora lepiej dolegała do GB.Myślę że używasz kulek z którymi nie ma problemów jeśli chodzi o podawanie ect.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie za odp.

Heh u mnie dziwne rzeczy się dzieją bo pękł mi Gearbox.

W sumie to tak okazało się że w tedy jak skurczyłem kołnierzyk gumki było ok i zaś się sknociło.

Dlaczego się sknociło a to dla tego że pękł GB.

 

Gb został źle odlany. Pękła mi lewa połówka. Okazało się że przód Gb po lewej był odlany normalnie a ten po prawej jest źle odlany jest lekko zaokrąglony. Trochę ciężko to widać na fotce. Widocznie większa siła szła na lewą połówkę i trach. Przy okazji mam rozwalony tłok, pęknięta prowadnice i lekko pokiereszowaną dysze ;/

 

Czyli gumka śmigała dobrze a ja ją przycinał kołnierzyk i srał i myślał czemu to nie działa xD. Mogłem od ręki Gb zobaczyć. Czyli nowy tłok, prowadnica, gumka i szkielet jak zakupię dam znać jak wyszło ;].

 

scar%20boyi%20gerabox.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A czy ma ktoś informacje gdzie można nabyć całą kolbę do SCAR'a boyi'owego? Znalazłem w jednym sklepie ale towar jest niedostępny. Swoją droga kolba w modelu L (nie wiem jak to wygląda w H) zrobiona jest z niskiej jakości plastiku i łatwo pęka :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Scar ma niestandardowa komorę więc jej nie przełożysz i tak samo nie włożysz od m4. Chyba że lubisz dorabiać piłować itp. może coś ci wyjdzie z tego.

 

Dysze są różnej długości.

 

Selektor ognia jest inny w scar. Płytka selektora też inna.

 

Gearbox nie posiada takiego oczka na zew. pod cylindrem. Wchodzi w nie zwalniacz magazynka w emce. U mnie w scarze tego nie było bo inaczej nie włożyłbym GB.

 

Reszta części identyczna.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...

Dla początkujących lepiej kupić replikę która z natury jest mniej awaryjna i ma standardowe części lub jest ich pod dostatkiem z powodu jej popularności. Scara nie polecam osobom które nie lubią grzebać w replikach lub nie potrafią. Co bądź co ale scar nie jest idealną repliką ;). Jaka gieta kup g36 od jg. Boyi jest na rynku krótko a od JG od niepamiętnych czasów.

 

Wracając od scara od boyi. Są problemy na nim. Dysza i komora. To jest kompletna lipa. Bez dorabiania dyszy na zamówienie lub dobrania i zrobienia lepszej niż standard nie oczekujcie cudów. Tak samo komora. Raz gumka pasuje raz nie. Replika ma swoje wady i plusy :). Ja bagatela teraz na scarze wycisnąłem na m120 od boyi (standard) 320 fps :D. Replika należy do kuzyna. Problem tkwi w rozklekotanej głowicy cylindra i dyszy dodając springa który leżał ubity pół roku.

 

Czy się opłaca? Tak opłaca się bo replika jest świetna ale tylko dla osób z grubszym portfelem i nerwami oraz zapleczem naprawczym :D inaczej nie kupować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...