Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęty różne


Recommended Posts

Individual Protection Kit

448930.jpeg

Buszując po sklepach natknąłem się na coś takiego

1) Do czego to się najczęściej używa?

2) Czy ma przy krawędziach dziurki na przetroczenie sznurka

3) Czy używa się tego aktualnie w US Army.

Wydaje się ciekawym sprzętem obozowym ale niestety w sieci nie udało mi się nic na ten temat znaleźć. Jeśli ktokolwiek pomoże w zidentyfikowaniu ustrojstwa - będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Mam coś takiego. Jest to płacha do budowy tymczasowego schronu przeciwchemicznego/przeciwatomowego. Można z tego oczywiście zrobić cokolwiek, np. ekran odbijający ciepło od ogniska lub po prostu dach do okopu (zastosowanie bliższe przeznaczeniu).

 

Dziurek nie ma (przynajmniej to co ja mam), linkę rozciąga się pod płachtą, a potem przysypuje się ziemią. Do innych zastosowań można linkę obwiązać wokół rogów płachty (sprawdzone, działa nawet przy mocnym wietrze).

 

Jest to produkt brytyjski, więc raczej Amerykanie tego nie mają, ale mogę się mylić.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to tutaj masz nadruki z opakowań trzech sztuk, które miałem:

 

INDIVIDUAL PROTECTION KIT

F2/8465-99-120-6227

/|\

REMPLOY LTD.

CONT.NO.A/78/G.S/31610/DC62(2)a

INDIVIDUAL PROTECTION KIT

F2/8465-99-120-6227

/|\

REMPLOY LTD.

CONT.NO.A/78/GS/25915/DC62(I)A

INDIVIDUAL PROTECTION KIT

F2/8465-99-120-6227

/|\

CONTRACT NO. CT2B/928

1982

PRIMARY STANDARD PACK

 

Jak znajdę instrukcję budowy schronu to zrobię fotki i wrzucę tutaj.

 

EDIT:

Znalazłem (sorry za kiepską jakość, ale mam kiepski aparat ;)).

singlebp7.th.jpg

doublefo8.th.jpg

Edited by el Chupacabra
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za tak szczegółową odpowiedź ;)

 

Na potrzeby małego daszku nad głową wygodniejsze będzie chyba zwykłe ponczo, chociaż na budowę schronu przeciwodłamkowego to jest idealne .

 

Jeden kolega ma taką lekką, po zwinięciu mieszczącą się do kieszeni płachtę wojsk brytyjskich, która może służyć za nosza jak i do rozpinania nad głową dając schronienie od słońca/wiatru/deszczu etc. I tu się nasuwa pytanie - czy Amerykanie mają coś podobnego ?

Edited by BonuS
Link to post
Share on other sites

Nie, to nie jest zwykły okop, te dziury o których ja mówię mieszczą jednego człowieka, ew. dwóch i służą tylko do tego żeby w nich siedzieć jak bomby hukają, ew. spać kiedy jest zagrożenie ostrzałem. W II WŚ popularna bardzo technika, jak jest dzisiaj nie mam zielonego pojęcia :P

 

A zwykły okop no to cóż, połamana linia a nie pojedyncza dziura.

 

Sama płachta wiadomo, że nie, ale spójrz na instrukcję - przysypuje się to solidnie ziemią. Gdzieś wyczytałem że ta płachta wytrzyma nacisk Land Rovera - ciekaw jestem czy chodziło o rozłożoną nad dziura w ziemi :D tzn że samochód po tej konstrukcji przejedzie :P może jak dobrze powbijać śledzie ;d

 

W każdym razie parę cm ziemi na płachcie przed zwykłymi odłamkami będzie chroniła, to na pewno.

Edited by BonuS
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie, to nie jest zwykły okop, te dziury o których ja mówię mieszczą jednego człowieka, ew. dwóch i służą tylko do tego żeby w nich siedzieć jak bomby hukają, ew. spać kiedy jest zagrożenie ostrzałem. W II WŚ popularna bardzo technika, jak jest dzisiaj nie mam zielonego pojęcia :P

 

A nie przypadkiem Fox Holes? :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...