Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja dostałem kontraktową ale bez kubka razem z pokrowcem za 30zł w lokalnym sklepie z militariami . Sprawuje sie bardzo dobrze.

Przed użyciem 3,4 razy wyparzyłem ją i umyłem płynem do mycia naczyń

 

 

 

Ja też mam taką, za 30zł bez kubka i jest wszystko ok.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak masz porzadną manierkę to nigdy ci nie zmięknie, gdy swoją wyparzałem (co było 1 etapem sterylizacji) wlałem po sam korek gotująca się wodę stała tak z dobre pół godziny i nie zmiękła ani troche i cholernie długo trzymała ciepło, ale tego paskudnego smrodu nie dałem rady wyeliminować.

Link to post
Share on other sites

Jak chcecie się pozbyć kiepskich zapachów z manierek polecam przegotować, nastepnie po osuszeniu wlać do niej torszke wody i dość sporo soku cytrynowego, taki w małej buteleczce mozna dostac w sklepie, zakręcamy, porzadnie trzesiemy, odstawiamy na pare minut, jeszcze raz trzesiemy, przemywamy woda i jeszcze raz odparzamy manierke i gotowe. Proste i dość szybkie, a już nie śmierdzi.

Link to post
Share on other sites

Swojego Camelbaka zalewam wrzątkiem, a jak zaczyna nieco śmierdzieć gumą, to dodaję nieco sody oczyszczonej.

Do picia nie nalewam samej wody tylko dodaję właśnie soku z cytrynki i trochę glukozy. Nie czuć gumy, mimo że Camel ma już kilka lat.

Link to post
Share on other sites

Zapach manierki lub camela eliminuje na troche, ale po jakimś czasie ten zapach wraca i jest on nieusuwlany do końca. Sok cytrynowy za to super usuwa zapachy po sokach lub innych. Moj kolega przez pol roku mial w starej manierce sok wisniowy, jak ja odkopal ze staroci, to już miał dobrze zafermentowane połroczne wino. Sok z cytryny i w tym przypadku przywrócil świerzość manierce.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś kontraktową manierkę Alice. Wystarczyło jej dwukrotne zalanie wrzątkiem, a potem zostawienie, aż wystygła na tyle, żeby ją wziać do ręki (i nie, żadna krzywda jej się nie stała).

 

Co do zapachu stęchlizny (faktycznie, potrafi być uciażliwy) - po prostu manierkę myje, a nie wietrzy ;). Co do lekkiego aromatu gumowej uszczelki, przyzwyczaiłem się ;)

Zawsze też mozna próbować mycia w zmywarce do naczyń. Manierce pattern 58 pomaga...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...