Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]


Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zacząłem od obcięcia dwóch dolnych dysz. Komora składa się zasadniczo z 3 części. Tą dokręcaną część, która jest od strony napędu została zaklejona tam gdzie były dwie dolne dysze i zostawiłem tylko otwór na górną dyszę. Ta wewnętrzna część komory która trzyma lufy jest zeszlifowana aby dysza wchodziła lekko w lufę a dwie dwa dolne otwory zostały zaklejone. Średnica stockowych luf jest mniejsza niż lufy aegowej, więc musiałem lekko rozwiercić wejście i lufę wsadzić "na gorąco" by się dopasowała. Hopek jest zrobiony ze stockowego. Musiałem również rozwiercić część trzymającą lufę wewnętrzną w zewnętrznej. Wszystko jest zrobione prymitywnie ale o dziwo działa bez problemu.

To co napisałem wcześniej o wolniejszym locie kulki nie potwierdziło się przy strzelaniu testowym. Zauważyłem znaczny wzrost zasięgu i fpsów. Niestety nie dysponuje chrono żeby sprawdzić jak znaczny. Niemniej jednak oceniam skuteczny zasięg na ok 40 m. 4 ostatnie kulki nie są podawane ale i tak mam 26 strzałów co czyni broń dużo przydatniejszą w walce.

Przerobiłem replikę gdyż głównie bawię się w lesie i teraz ma szansę być tam użyteczna. A na benelli m4 od CAWa jeszcze mnie nie stać :P

Link to post
Share on other sites

a ja zamierzam stestować jakąś inną sprężyne. M100 systemy pasuje tylko że moja m100 jest troche powyginana i z jednej strony nie wchodzi do tej rury cylindrowej(czy jak to nazwać). na razie benelka leży rozkręcona do połowy. zobaczymy. Jak ją rozkręce całą i skręce to zdam relacje. mam tylko jedno pytanie. czy ta część sprężyny która jest od strony kolby też włazi podczas strzału do środka? bo jeśłi nie to m100 systemy sie sprawdzi. i drugie pytanie. mam jeszcze inną sprężyne która też pasuje (nie wiem co to bo mi dawno kolega dał) tylko że niestety ma haka na końcu. czy jak założe tego haka na blokadzie prowadnicy (bo inaczej tej sprężyny nie zamontuje) to czy będzie to działało, czy sprężyna w tym wynalazku musi luźno chodzić i nie może być zahaczona o prowadnice? please odpiszcie bo nie wiem teraz z jaką sprężyną to złożyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

wpadłęm na wyśmienity pomysł artystyczny. Chce z 2 benelek zrobić jedną dwururke powtarzalną która będzie walić 6 kolkami. z połączeniem , z kolbą i z chwytem pistoletowym nie będzie problemu bo sobie wystrugam z drewna tylko zastanawiam sie jak połączyć 2 shotguny 1 mechanizmem spustowym. do przeładowania zamontuje pionową rączke od dołu na środku między lufami żeby sie łątwiej przeładowywało ale zapewne i tak trzeba będzie na siłke pochodzić troche żeby takiego dziwaka pzeładować. czy mielibyście jakieś pomysły jak zrobić ten mechanizm spustowy?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@melon.

 

Miałem w rękach zepsutą. W normalnych warunkach, bez powodu odłamała się kolba, podczas próby uzyskania trochę większego rofa (przeładowanie-strzał w bardzo krótkim czasie) siadł tłok i zestaw spustowy. Benelka miała niewielki przebieg, max 2k kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to tak przeczytałem temat cały , i nie znalazłem takiego pytania jak : czy ktoś próbował tuningować tą replikę ( w sensie wymiana środka który mniemam że jest plastikowy : cylinder , tłok ) na jakiś inny aluminiowy ?? Jeśli tak to z kąt mógłbym dostać części ( oczywiście sprężynkę również na mocniejszą przy tych aluminiowych częściach ) . jakbyście mogli to jakieś sklepy podajcie z kąt to dostać .

Link to post
Share on other sites

Nikt nie próbował to złe słowo.

Próbowali, tylko z powodu braku jakichkolwiek części tuningowych i zamiennych nikt nie pokusił się o realne działania.

Można by pomyśleć o dorabianiu części ale biorąc pod uwagę koszty takiej operacji byłoby to mało sensowne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...