Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polecam wam Panie i Panowie serwis Gog (good old games):

gog.com

Stare hity można zakupić (dystrybucja elektroniczna), bez blokady DRM, gotowe do działania pod systemami XP i Vista. Dodatkowo razem z grami serwis oferuje instrukcje, tapety, nieraz soundtracki i inne pierdołki. Ceny to 5,99$ US lub 9,99 $ US.Nie polecam Cannon Fodder na PC jeżeli ktoś grał na Amidze - różnica w oprawie szczególnie dźwiękowej kolosalna.

 

A tym którzy bawią się z ADF(Amiga disk file) lub maja jeszcze :) Amigi polecam ten serwis:

http://www.server2-amiga-island.de/html/amiga-games_a.html

Jeżeli ktoś ma Amige może zgrać grę programem ADFtoDisk(tu info:http://solidstate.110mb.com/index.php?entryid=42) i bawić się na amidze.

 

Aaaa, jeszcze tak na marginesie ostatnio śledziłem właśnie kwestie legalności i sporo starych gier chociażby np Cannon Fodder wcale nie posiada statusu abandonware, sporo firm nie posiada już nawet oryginalnych kopii swoich starych gier ale dementuje fakt że nabyły one status porzuconego oprogramowania!

Edited by birk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wszystkie dzieci cymy nie grały w fajne gry -.-

Na amidze 500+ grałem w super froga, pakmana, chaos engine i space crusade z czego te 2 ostatnie mają świetną ścieżkę dźwiękową.

Z gier na 5 dyskietek pamiętam "It came from The Desert" z mutantami mrówek :uśmiech:

Na PCa pierwszą grą było Commandos: Behind enemy lines

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

Na amidze 500+ grałem w super froga, pakmana, chaos engine i space crusade z czego te 2 ostatnie mają świetną ścieżkę dźwiękową.

 

Jeżeli chciałbyś jej posłuchać to też dziś nie stanowi problemu:

http://www.exotica.org.uk/wiki/Main_Page

Na tym portalu znajduje się ogrom muzyki Amigowej - między innymi z gier. Spakowane są formatem lha(odpowiedni dekompresor potrzebny pod Win) i są w formacie amigowym więc do odtwarzania np. Delitracker będzie potrzebny. Spora część jest w formacie .mod popularnym na amidze ale bez problemu można go odtworzyć na PC.

 

Aha na exotice fani muzyki z C64 znajdą też sporo dla siebie. Ja osobiście uwielbiam muzykę z Utopi i Shadow of the Beast:). Mody przy pomocy WinAmpa można zamienić na mp3, zresztą jest wiele różnych programów komercyjnych i niekomercyjnych.

Edited by birk
Link to post
Share on other sites

Nie grałem w wiele starszych gier i w nowe też nie gram, pamiętam Duke Nukema Manhattan Project gdzie nie mogłem przejść ostatniej misji. Jeszcze gdzieś na płytce dostałem 2 takie gierki.

 

http://www.instalki.pl/gry/download/strzel...le_of_Yavin.php

 

http://download.chip.eu/pl/Star-Wars-The-B...2.1_109978.html

 

Swego czasu bardzo mnie wciągnęło, ale obu również przejść nie mogłem ;).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi Ci o starą strzelankę westernową FPP od Electronic Arts, to zbadaj dokładnie na gogu.

 

 

o tą gierkę mi chodzi, może jestem za cienki ale poszukiwania nie dały rezultatu, tzn trafiłem kilka linków ale albo nie działały albo trzeba było się zalogować/zapłacić itp, a ja szukam free

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś pomoże zidentyfikować mi taką starą latajkę?

Była to moja pierwsza gierka na PC razem z Diablo 2 (demo...) i Gorky 17.

Samolociki też były niestety wersją demo, więc załączając grę nie mogłem nawet wybrać strony konfliktu.

Czas gry to 2 wojna światowa, latało się Amerykanami lub Niemcami (samo wybierało, na zmianę).

Zaczynając Amerykanami dolatywało się do małego miasteczka w którym jechał czołg. Po zbombardowaniu czołgu (zawsze to robiłem :icon_biggrin: ) uciekali z niego dwaj niemiaszki i tak popylali sobie dróżką (aż ich nie zastrzeliłem :biggrin: ).

Po chwili przylatywały Me109.

Uzbrojeniem samolotu były karabiny, bomby i rakiety (odpowiednio 2 i 10 sztuk ale pewny nie jestem).

Jeśli zaczynałem po stronie nazistów to leciałem sobie wysoko w górze, po jakiś 20 sek. pojawiały się Amerykańskie myśliwce (od frontu) lecz lecąc dalej trafiało się na 3 lub 4 samoloty transportowe (Douglasy?), z których skakali spadochroniarze na znajdujące się niżej miasto.

Grając Niemcami latało się Me109 natomiast samolotu u amerykanów dokładnie nie pamiętam (raczej nie Mustang, dziób miał prosty nie stożkowaty).

Można było wydawać proste komendy swoim kompanom. Ostatnia rzecz jaka pamiętam to taka, że w nazwie gry było WW II, niestety nie jestem tego pewny na 100% :icon_cry:

Szukałem w googlach już dosyć dawno temu, ale nic nie znalazłem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. Gra jest z okolic 1997-8 roku oraz sama się wyłączała po kilku minutach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...