Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

10 mm AUTO, a .357 SIG - porównanie.


Recommended Posts

O nabojach czytałem, ale informacje te są technicznie dokładne, ale praktyczne zastosowanie jest opisane bardzo ogólnie. Nie chce podawać żadnych informacji które zebrałem, oprócz podstawowych faktów, czyli różnicy kalibrów i ładunków prochu i porównawczo z innym nabojami - płaskiej trajektorii lotu. Prosiłbym o wykazanie różnic w zastosowaniu praktycznym, zarówno do samoobrony (związku z polskim prawem, naboje te są nielegalne, więc nie proszę o prawną problematykę porównania) jak strzelania dynamicznego. Jeśli w którymś aspekcie moja prośba jest nieprecezyjna, proszę dać mi znać, sprecyzuje zapytanie.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście. Moja pomyłka. A co do tematu, czy ktoś może mi pomóc?

Jak znalazłeś już tyle wiadomości na temat tej amunicji to powinieneś też znaleźć na różnych (najczęściej amerykańskich) forach to co Cię interesuje, bo ogólnie to w naszym kraju mało popularna amunicja :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

O nabojach czytałem, ale informacje te są technicznie dokładne, ale praktyczne zastosowanie jest opisane bardzo ogólnie. Nie chce podawać żadnych informacji które zebrałem, oprócz podstawowych faktów, czyli różnicy kalibrów i ładunków prochu i porównawczo z innym nabojami - płaskiej trajektorii lotu. Prosiłbym o wykazanie różnic w zastosowaniu praktycznym, zarówno do samoobrony (związku z polskim prawem, naboje te są nielegalne, więc nie proszę o prawną problematykę porównania) jak strzelania dynamicznego. Jeśli w którymś aspekcie moja prośba jest nieprecezyjna, proszę dać mi znać, sprecyzuje zapytanie.

 

Precyzując, w Polsce można posiadać broń zarówno 10mm AUTO jak i SIG.357.

Oczywiście jak wspomniał Foka, broń 10mm nie może być zarejestrowana z przeznaczeniem jako do samoobrony - co w praktyce nie uniemożliwia jej użycie w tym celu. (Zainteresowanych dlaczego tak, odsytłam do lektury Ustawy o broni i amunicji)

Charakterystyka naboju 10mm wydaje się korzystniejsza, jednak ze wględu na brak jej na rynku, raczej bym nie polecał.

 

Co do zastosowania w strzelaniach dynamicznych oba te naboje mają zbyt dużą energię, w związku z czym także się ich raczej nie stosuje.

 

Kończąc, im dokładniejsze pytanie - tym dokładniejsza odpowiedź. 8-)

p.

Edited by python
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...