Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy ktoś miał jeszcze problem z guarderem Sp 150 i seryjną baterią i silnikiem?

bo mi niestety odpadł plan z gb p&J (wydatki w auto) a muszę podnieść moc u siebie

jak narazie siedzi Komora KA i promyk 650

ile dam radę polatać na guarderze 150 bez rozsypania się części?

czy coś dodatkowo wymienić? będę mógł na to przeznaczyć jakieś 200zł

replika ma jakieś półtora miesiąca więc z najświeższych p&j

pozdro

Link to post
Share on other sites

A czym ładowałeś ten akumulator? Bo jeśli standardową ładowarką z zestawu, to się nie dziwię - dwóch kumpli takimi ładuje i aku pada im na M130 po 500-1000 kulkach.

 

Ja natomiast ładuję swój akumulator mikroprocesorówką i na sprężynie M140 od Guardera mogę bez problemu wystrzelić 1500-2000 kulek, w zależności od temperatury. Podczas strzelanki przy -19oC akumulator wytrzymał mi niemal 1000 strzałów.

 

Kolega, który również dobrze traktuje ten akumulator - używał go bez problemu przy M150. Teraz używa go nawet na M170, ale ma wymienione okablowanie oraz silnik na Systemę Magnum. Mimo tych zmian akumulator pada mu jednak dość szybko w takiej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

PJ25 - sprężyna Guarder SP160 długa od PSG1, wzmocniony tłok, wzmocniona głowica, silnik stockowy - jeszcze :-F , zasilanie LiPo 4000 mAh 11,1 V, okablowanie niskooporowe, mosfet Gate MERF. Na sobotnich Ardenach 2010 w Pałczewie wyszło ok 3,5k kulek 0,25 - większość na serii (wsparcie), do aku weszło 1740 mAh. Jeszcze GB żyje :lol: . Acha - precka 570 mm i 518 fps mierzone w serwisie o 1 rano przed Ardenami na kulkach 0,25.

 

Czyli te 1000 - 1200 kulek na aku 2000mAh 9,6 v jest realne IMHO na mosfecie.

Edited by blackriver
Link to post
Share on other sites
Czy stock silnik udźwignie m160/m170 na batce LiPol 11.1v ?

w tą niedzielę miałem okazję postrzelać z srki kumpla(sp160 guarder, silnik stock). Jako zasilanie posłużył mój lipol 11,1V 20C 2,2Ah. Reakcja na spust była wyraźnie lepsza niż na aku 12V żelowym. Rofu nie sprawdzaliśmy bo już troszkę strach ;P. Podsumowując: tak bez problemu uciągnie te sprężyny i to z ładnym czasem reakcji na spust.

Link to post
Share on other sites

To ja mam inne pytanie czy komuś znikł safe? Bo wczoraj był dziś go nie ma, a za to mam semi.

Wygląda na uszkodzoną płytkę selektora, albo ten mimośród na selektorze Ci się odkręcił.

Nie pamiętam dokładnie budowy PJtki (przełącznika selektora) ale zakładam iż to standardowy system eMkowy.

Link to post
Share on other sites

Teraz ja mam pytanko małe (tak, tak szukałem ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi).

 

Z tego co wyczytałem wynika że do v.2 long można wrzucić zarówno sprężynę o zwyczajnej długości ale również dedykowaną do PSG-1. I tu moje pytanie: czy nie lepiej wsadzać tam tą dłuższą od PSG-1? Wydaje mi się że taki układ byłby korzystniejszy ze względu na to że w PSG cylinder i tłok jest chyba podobnej długości co w v.2 long.

 

Jak nie to mnie poprawcie ;-)

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Aaa dzięki. Całe bebechy w PeJotce będą wymieniane (lece na 600fps) i zapewne spring m170 będzie na LiPolu 11.1v. Mosfet oczywiście z nowym okablowaniem pójdzie. Bałem się o silnik bo fundusze ograniczone a nowy to z 200zł kosztuje ;< ale jak da rade to da :)

Link to post
Share on other sites

@mil38

źle kombinujesz. Nie długość, a ilość zwojów jest ważniejsza. Tak np:

spring z jakiegoś chińczyka u mnie w kałachu 360fps a jakieś 3 cm krótszy spring DF M120 dawał 355fps(wyniki zaniżone go porównywałem te sprężyny gdy miałem walniętą głowicę cylindra)

 

do tego wynik srki kumpla rozwiewa wątpliwości co do stosowania sprężyn dedykowanych do psg:

sp160 guarder 580fps i da się więcej bo test strzykawki nie wychodzi idealnie.

 

podsumowując dla osób nie potrafiących wyciągać samodzielnie wniosków. Zwykłe springi od AEG są dobre do tej repliki, NIE trzeba w tym kierunku kombinować.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

test jest miarodajny bo obie sprężyny były testowane na jednym karabinku. Usterką była nieszczelność powstała na łączeniu głowicy cylindra z prowadnicą dyszy. Ze względu na to iż w przypadku obu sprężyny opory były takie same to gdyby różnica w przekazywanej energii była znaczna miało by to odzwierciedlenie w pomiarach na chrono.

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Pytałem bo czeka mnie konkretny tuning SR.

 

spring z jakiegoś chińczyka u mnie w kałachu 360fps a jakieś 3 cm krótszy spring DF M120 dawał 355fps

;-)

Dzięki za odpowiedź ale nie podejrzewałem, że ktoś pomyśli że chcę porównywać springi różnych firm.

Miałem na myśli np. Guardery SP 180 do PSG i zwykłą. Również pod kątem kultury pracy GB, a nie tylko mocy ;-)

Edited by mil38
Link to post
Share on other sites

Kupiłem PJ 25 u Krakmana mam pytanie czy jak kupie baterie 10.8V to może się coś stać ?? A jak nie to jaką baterie polecacie.

A może wie ktoś gdzie można kupić magazynki Low Cap nie drogo.

 

Używam 10.8 właśnie , w ostatni weekend złapałem zacinkę na kołnierzu gumki i jak głupi znów nacisnąłem spust , wynik to utrata zębów na tłoku .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...