Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy mogę tu o to bezpośrednio zapytać, ale chciałem znać wasze zdanie czy dobrze jest kupić SR-25 z A&K włożyć do niej prec lufke Prometheus 6,02/03mm i gumke Hop-up z SYSTEMY, ta za 30zł. Jak to będzie działało, czy wystarczy mi to na strzelanki w terenie, aby celnie trafić przeciwnika z dalekiej odległości?

 

Dodatkowo słyszałem, że podobno często GB pękają w tych SR'kach z A&K i P&J. Czy to prawda? Ja osobiście uważam, że chyba tylko przy ujemnych temperaturach i full auto, ale w lato nie powinno się coś takiego dziać.

Edited by Adzio95
Link to post
Share on other sites
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wybrać Ci most z którego powinieneś skoczyć ? Zrób przysługę społeczeństwu...

Kupiłem PJ'ta, zrobiłem go na 160tce, mam 620fps i wiem że sie da. Tyle.

 

:icon_lol:

 

Ja niestety swojego setup'u nie podam, bo mnie to teraz jak i wcześniej nie interesowało, liczył się cel. (dla jasności nie ja to składałem)

 

Skoro nie wiesz co jest w środku to skąd wiesz jaka jest tam sprężyna?

 

Lufa km-a 550 mm

Gumka systemy

Komora ca

Borek od systemy z cylindrem od df

Dysza df do aug'a

Zębatki stock

Silnik stock

Sp140 guardera i dało mi to 550 fps

 

No tak, przy takim zestawie jest to możliwe 550fps, czemu nie, ale czy to dowodzi że na M160 da się wycisnąć 620fps na stockowym cylindrze?

Pamiętajcie, że BU też nie daje korzyści wykładniczo tylko bardziej logarytmicznie.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

 

interesuje mnie snajperka o realnym zasiegu 80 m (najlepiej zrobiona "fabrycznie" - serwis w sklepie)

 

i znalazłem taką repikę http://www.taiwangun...e/pj25_p_j.html

 

domyślam sie, że żeby osiągnąć te 80 m powinienem coś jeszcze zminić np. mocniejsza sprężyna (tylko żeby reszta się nie rozpadła), gumka HU, dłuższa lufa, zasilanie na lipo?

 

prośba do Was o doradzenie :icon_smile: co warto zmienić (konkretnie na jaki podzespół)

 

z góry wielkie dzieki za pomoc

 

Lufa promyka(od biedy guarder 6.02)

Gumka systemy albo g&g zielona

Komora element czerwona

Borek od systemy z cylindrem od df

Dysza df do aug'a

Sp140 guardera albo 150 i możesz gb wzmocnić blachami z kwasówki.

Link to post
Share on other sites

Problem mam z moja Sr-ka

Ztuningowalem ja pod sprezyne 150 z checia uzyskania 550+ a tu nic

Siedzi w niej

SR25 CA

komora KA

...

Mam bardzo podobnie złożoną srkę. Też początkowo chciałem mieć 550 fps na 150 i też nie dało rady. Mało tego, z komorą KA mam gorsze FPS niż ze stokową komorą.

Link to post
Share on other sites

Po drugie po co zmieniałeś świetną komorę CA, na KA?

Czemu czytelnicy wmasg zakładają KA do swoich esrek hm :icon_smile:

http://forum.wmasg.p...ng/#entry669421

http://forum.wmasg.p..._20#entry729856

http://forum.wmasg.p...120#entry910857

 

Mogę napisać dla czego ja ostatnio wymieniłem sobie komorę z CA, na KA. Zależy mi na celności. Lufa w komorze KA siedzi "sztywniej" niż w komorze CA. Postanowiłem przetestować czy w KA będzie "celniej".

Edited by Aurendil
Link to post
Share on other sites

Ja miałem właśnie trochę odwrotne uczucie.

Ja mam wrażenie, że tutaj dużo różnicy robi konkretny egzemplarz. U mnie, moja lufa PDI pewniej siedzi w KA i łatwiej mi jest ustawiać pokrętłami hopup niż w stoku. Natomiast stokowa komora lepiej uszczelniała.

 

Co do long V2 to oczywiście rację ma slepy tutaj, że w long sprężyna pracuje słabiej. Ale przekonałem się o tym dopiero w czasie składania srki. Wcześniej przeczytałem na forum (zdaje się nawet wmasg to było) że v2 long wzmacnia FPS. Nawet pisałem te bzdury tutaj na forum. Ja byłem nowy i dopytywałem się, czy to na pewno tak działa. Ale nikt mnie nawet nie poprawił. Teraz to wisi na forum, myli ludzi i czeka na miłosiernego moda :).

Link to post
Share on other sites

1. Pasuje

 

2.To akurat kwestia szczęścia.. Fakt przy ujemnych temperaturach i mocnych sprężynach ułatwiasz mu pęknięcie :)

Jeśli się boisz NeO robi wzmocnienia za 120zł

http://www.neoserwis.krlicho.org/wzmocnienia-gb-do-sr25-pj

Używa jakiegoś mego mocnego kleju utwardzanego w wysokiej temperaturze jednak niektórzy mówią, że klej sylikonowy akwarystyczny jest lepszym rozwiązaniem..

Link to post
Share on other sites

2. Słyszałem, że podobno szkielet GB P&J często pęka, czy warto wymienić na szkielet firmy CA? Mi się wydaje, że pęka, jeżeli ktoś włoży zbyt mocną sprężynę lub przez ujemną temperaturę. Czyż nie?

Co do szkieletu CA to mogę tylko napisać, że trzeci rok katuję swoją replikę w zimę, z lipolem 11 V, ze sprężyną dającą 550-600 fps, z przebiegiem już ponad kilkunastu tysięcy kulek. I szkielet dalej się trzyma. Może mam szczęcie (odpukać :icon_smile: ) ale generalnie CA jest raczej mocne. Jedyna naprawdę poważna awaria (zębatki) związana była z nieumiejętnym złożeniem repliki.

Edited by Aurendil
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uwielbiam jak ktoś usilnie próbuje pokazywać jaki to jest fajny... Myslisz ze nie znam luf PDI ?

Chodziło mi o cene w stosunku do madbuli itd a porównywalną z systemą. Ty też chyba nie wiesz co piszesz bo nic ciekawego na temat tej lufy/firmy nie napisałeś.

Link to post
Share on other sites
Chodziło mi o cene w stosunku do madbuli itd a porównywalną z systemą.

 

Tak, ależ oczywiście. Szkoda tylko, że o MB, czy Systemie nie wspomniałeś ani słowem w swoim pierwszym poście - za to o Promyku, to i owszem. Więc z łaski swojej - wypowiadaj się precyzyjniej, bo w obecnej postaci Twoje słowa mają zupełnie inny sens.

Link to post
Share on other sites

Dostęp do promyka jest jak najbardziej. Oczywiście nie w kraju.

Inne lufy to mniej lub bardziej udane półprodukty, które w replice snajperskiej nie mają zastosowania.

 

Prawda i nie. Można poprosić sklep o sprowadzenie, wtedy jest w kraju więc nie ma problemu, z dostępnością a z innymi lufami - prawda (no jest jeszcze kmhead i jakieś mityczne edgi i pdi) po prostu loteria, nawet jak trafi się niezła lufa i tak będzie słabsza od promyka.

 

Kolego, twoje posty w tym dziale pokazują, że w ogóle nie wiesz, o czym piszesz. Radzę więc się doszkolić (regulamin się kłania), bo jak tak dalej pójdzie, to Twoje wypowiedzi zaczną po prostu znikać...

 

Och, 100% prawda!

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

myslisz ze jak bym mial dostep do promyka to pytal bym sie o takie wynalazki ?

Oczywiście trudno wyrokować na odległość. Ale jeśli masz trudność z dostaniem promyka to może w ogóle odpóść sobie snajperki?

Snajperki to droga zabawa i wymagająca samozaparcia. Tu nie chodzi o jednorazowy zakup. Co i raz będzie Ci w tej eserce coś "padało" i trzeba będzie dokupić. Kulki też nie najtańsze. A wszelkie "tańsze" zamienniki spowodują, że będziesz miał "replikę za silną do strzelania z bliska i za niecelną do strzelania z daleka".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...