Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Sorka, ale czytam temat i co chwile widzę, że powtarza się pytanie o wytrzymałość stokowego boxa z PJa. Nie wiem jak wy ten gb wzmacniacie, że trzyma się wam w całości na 150-tce, ale mój stracił uszy przy 140 po około 300 kulkach. A po co to piszę? Bo na serio nie widzę sensu inwestować w bebech do szkieletu PJa. Od razu wymieniałbym to na CA i spał spokojnie...

 

A teraz odpowiem Piotro: tak, do SRki spokojnie zamontujesz front od Mki kalibru 5.56. Lufa też winna pasować (w wypadku repliki rzecz jasna;)). Ogólnie body jest dłuższe i szersze (tzn, magi są szersze, i piny dłuższe), ale np. kolby SR i M4/16 są wymienne. Chwyt jest wymienny, front też.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przyszedł GB do sr25 z khmountain no i pierwsze co mogę powiedzieć to:

 

-jest pancerny, nie jak to papierowe kapsko od A&K bliżej mu do G&P i CA

-albo sr25 G&P jest wyjątkowo na piny 6mm, albo ten gb jest wyjątkowo na piny 5,5mm będzie wiercenie.

 

Lecą też zębatki shs'a i tłok.

Link to post
Share on other sites

Tak BU od PJ ma mniejszą średnicę wewnętrzną.. kupiłem cylinder BU od DF i niestety głowicę musiałem obkleić teflonem parę razy i zmienić o-ring ale trzyma ;) za to głowica tłoka ma lekkie luzy ale odpowiedni o-ring załatwił sprawę :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co do gumiaka i komory KA. Od siebie polecam czerwonego madbulla. Z zieloną g&g miałem problemy - lufa z tą gumką siedziała w komorze bardzo luźno. Czerwony madbullik natomiast wchodzi z dużym oporem i siedzi bardzo mocno. Jest to też trochę minus, bo przy wyjmowaniu lufy z komory bardzo dużo trzeba się nabluźnić ;)

 

Z borkiem do longa jest bardzo duży problem. Pogmeraj w sklepach. Może Protech coś ma do zaoferowania... Na pewno Big Dragon coś tam miał w swojej ofercie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Lowow jak na złość nie widziałem. Przynajmniej nie w polskich sklepach, ale mogę z ręką na sercu przyznać ze żądnych zacinek na tych magazynkach nie miałem, jeżeli używałem dobrych kulek- u mnie na stanie są tylko GnG.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam zakupiłem nówkę sr25 od a&k za 650 zł , i mam pytanie co warto w niej na początek wymienić z góry mówię że nie ma to być karabin snajperski tylko używać tego będę jako szturmówki , kupiłem zieloną g&g i teraz pytanie czy warto otwierać gb ogarnąć wszystko w nim czy lecieć na gwarancji bo na razie nie chcę tuningy maksymalnego bo to szturmowa ma być a nie maszyna do zabijania;) ew potem może z niej coś sklepie konkretnego ale zależy mi żeby żywotność była jak największa , mam jeszcze pytanie czy aktualne a&k nadla mają plastikowe łożyska itp ? bo na początku tematu coś wyczytałem takiego

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

Ściągnij górne body i zajrzyj na łożyska - objawią ci się plastikiem lub metalem. Skoro to do szturmu ma być (tak, są różne gusta i guściki) to nie otwieraj nic, tylko strzelaj aż się rozsypie. Wtedy można myśleć nad jakimś tuningiem - a o nim samym jest jedyne 94 strony (z mojego punktu widzenia), a dla użytkowników troszkę mniej. Poczytaj.

Link to post
Share on other sites

Witam a więc zakupiłem replikę SR25 [PJ] fakt że używka ale dobrym stanie. Chciałbym w niej zrobić tuning i to lista rzeczy jakie planuje do niej wsadzić.

 

Co do zmian:

Zębatki wzmocnione SHS do SR25

Tłok wzmocniony do SR25 Metalowe zęby

Głowica tłoka CA

Cylinder Big Dragon typ SR25

Głowica cylindra Ultimate'a dedykowana do SR25 (podwójne uszczelnienie uszczelka amortyzująca uderzenie głowicy tłoka)

Dysza uszczelniona, wzmocniona Deep Fire

Lufa Precyzyjna SRC 6.03mm o długości 510mm

Gumka czarna Systemy lub Zielona G&G

Sprężyna Elementa 145 lub 150 guardera

 

Jakieś sugestie, propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Zmień lufę na promyka bądź guardera, najlepiej jeśli masz tłumik to 650mm. ;)

Tak jak napisał kolega wyżej, dorzuć jakąś fajną komorę i można strzelać.

Osobiście poleciłbym Ci jeszcze kupno jakiejś porządnej batki, ale to swoją drogą..

Edited by filip4822
Link to post
Share on other sites

Do stockowego silnika, przy kulkowych łożyskach, dobrze wypodkładkowanych zębatkach i przy mosfecie, to batka lipo 7,4v 20-40c nawet m150 ładnie pociągnie. Ale jeśli ktoś ma ślizgowe łożyska, inne opory lub mocniejszą sprężynę - to raczej 11.1v 15-20c pasuje. Oczywiście zalecany mosfecik.

 

Przy lepszym silniku to konkretne lipo 7,4v styknie, ale nie jest to reguła. A do stałych kolb, gdzie wymairy batki nie mają większego znaczenia ze względu na ogrom miejsca, to polecam pakiety Turnigy i Esky - są tańsze i wydajniejsze od pakietów klepanych typowo pod asg,

Link to post
Share on other sites

warto od razu wymieniać kable na turnigy niskooporowe wklepać mosfet i t-connect do batki ? do stocka , jutro moja perełka dojdzie to mogę zdjęcia stockowego gb zrobić jak i zewnętrznego body itp

Edited by Sidjio
Link to post
Share on other sites

madekozak

 

wszystko zależy co chcesz w niej osiągnąć, patrząc po sprężynach chcesz mieć stabilne ponad 500fps czyli coś ala parasjapa do lasu

 

do tego zestawu dorzucił bym kable modelarskie i mosfet gate 3.2 z programowalnym spustem; bo jeśli nie zablokujesz auto i będziesz używał często to zbieraj powoli na nowy szkielet gb - U siebie mam ustawiane auto na serię 3strzałową i jest git (przydatne na terminatorów którzy nie zrozumieli że dostali kulkę z singla)

Co do głowicy tłoka i cylindra to raczej polecam te elementy jednej firmy, tak aby średnica była taka sama co powodować będzie dobrą współpracę. Prec Lufa 6.03 to dobry wybór tylko lepsze kuleczki będziesz musiał kupować, ja na początku strzelałem 0,25g gunfire na 6.04 i nigdy zacinki nie było ale powtarzalność i zasięg pozostawiała wiele do życzenia (wina kulek)..

Komora HU jeśli jest stockowa pj/ak musisz zamienić na inną jakąś od m4, nie musi to być drogi produkt madbul

- u mnie serwisant wymienił na jakąś chińską innej firmy i jest na prawdę wyraźna różnica.

Na zębatki nie daj się naciągnąć, stockowe spokojnie ciągną guardera 140 u mnie od prawie 3 lat i wyglądają jak nowe (co prawda nie strzelam się co sobotę) - ten element wymieniał bym akurat gdy się posypią na 100:300 z zębami helikalnymi shs (dobra firma) tylko muszą być pod sr bo tu więcej w v2 long zębów jest!

Strzelałem na systemie energy i zanim zacząłem się bawić w przekładanie luf (czyt. zanim ją rozciągnąłem) bardzo ładnie kręciła, czy to zimą czy latem, teraz mam zielonego guardera ale za mało strzelałem żeby coś konkretnego napisać.

Co do źródła prądu to miałem lipo 7.4 jakiejś chińskiej tańszej firmy i bardzo szybko padała, teraz mam 11,1 innej chińskiej tańszej firmy i jestem bardzo zadowolony - jeśli masz kolbę stałą i lubisz długo po lesie biegać i strzelać to 11,1 i ponad 2000mAh będzie wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Do stockowego silnika, przy kulkowych łożyskach, dobrze wypodkładkowanych zębatkach i przy mosfecie, to batka lipo 7,4v 20-40c nawet m150 ładnie pociągnie.

 

Ładnie chyba w porównaniu do ręki :) Nie ma co mulić silnika niskim napięciem, a po drugie raz zakosztujesz 11,1v i nie wrócisz do 7,4v :)

Link to post
Share on other sites

Ładnie chyba w porównaniu do ręki :icon_smile: Nie ma co mulić silnika niskim napięciem, a po drugie raz zakosztujesz 11,1v i nie wrócisz do 7,4v :icon_smile:

+1

w tej replice jest mocny silnik na neodymach a jak obciążysz go m150 to zapomnij o poprawnym sprężaniu powietrza zwłaszcza w serii na 7,4v

(u mnie m140 na 7,4 strzelał cieniutko)

 

 

edyta:

zapomniałem dodać że z części zew warto wymienić chwyt pistoletowy na g27 lub typ spr(ten mam teraz i jest kozak)

po pierwsze silnik lepiej jest ułożony i żeby dłużej żyją a po drugie chwyt jest bardziej ergonomiczny i przyjazny dla ręki

chwyt typ spr jest dosyć gruby i dla małej dłoni może być niewygodny - ale kozacko wygląda, chyba najbardziej pasuje do tej repliki. Chwyt od psg1 jest lipny imo

Edited by MikeOl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...