Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Orientujecie się panowie jaka jest łączna długość lufy wewnętrznej z stockowym tłumikiem? Ludzie wsadzają tam od 509mm do 650mm więc dobrze było by znać jednak dokładną długość gdyż przymierzam się do zakupu. Na stronach sklepowych jest 510 ale to chyba bez tłumika. Z góry dziękuje za odpowiedź :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

 

Jaką lufę 650 mm polecacie w cenach niższych niż promyk?

Słyszałem, że lufa 660mm od PPS Airsoft całkiem daje radę. Z kolei dużo osób kupuje guardera do SR'ki (przynajmniej tak widziałem w temacie). Czy jest jakaś porządna lufa w okolicach 150 zł czy jednak na serio jest aż taka różnica i warto dołożyć do promyka? jakie są wasze opinie?

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jaką lufę 650 mm polecacie w cenach niższych niż promyk?

Słyszałem, że lufa 660mm od PPS Airsoft całkiem daje radę. Z kolei dużo osób kupuje guardera do SR'ki (przynajmniej tak widziałem w temacie). Czy jest jakaś porządna lufa w okolicach 150 zł czy jednak na serio jest aż taka różnica i warto dołożyć do promyka? jakie są wasze opinie?

To ma być snajpa czy pseudosnajpa - czyli coś wyglądające jedynie. Odpowiedz sobie a to pytanie i zależnie od wyboru, kup preckę albo pseudopreckę. A precki zaczynają się od 250zet wzwyż.

Link to post
Share on other sites

Promyk jest optymalny - porządna jakość i dobra cena.

Bardzo dobrze wypadają również Miracle, cenowo w okolicach 300zł, choć jest temat na forum, że się z zewnątrz utlenił jeden egzemplarz (nie wpływa to na strzelanie).

Fajnie sprawują się SteelBull, ale nie widziałem ich w długości 650mm. Jakbyś systemę dorwał 600-650mm to też byłbyś zadowolony.

Wyżej to już pdi i edgi, ale koszta 2-3x takie.

 

Wszelkich wynalazków z alu unikam. A guardery omijam łukiem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pany, czy ktoś wrzucał do stockowego szkieletu bez mblocka sprężyny typu element 165 ST ? Jeżeli mówimy o szczelnym układzie ( poduszka powietrzna i podkładka pod głowice cylindra ,chyba sorbo się zwie ten wynalazek ). To czy szkielet wytrzyma?

Link to post
Share on other sites

Tak tak to akurat rozumiem :) chodzi mi bardziej o to czy ktoś ma aktualna wersje - ta z ostatniego rzutu. Głównie chodzi mi o to czy rozwiązali jakoś sprawę płytki selektora która była za cienka i nie działała zbyt dobrze... w sumie nie ma to znaczenia ale ciekaw jestem też jak wrażenia z użytkowania. Miałem na razie tylko svd z mancraftem w rękach i wrażenie było pozytywne. Dlatego ciekaw jestem jak będzie z SR...

Link to post
Share on other sites

Tak, ale zauważ że swd, L96 czy vsr z mancraftem sdik, a sr z pdik to 2 różne systemy. Jeden oferuje jedynie boltaction, a drugi tryb samopowtarzalny. Osiągi są porównywalne, kwestia ustawień rega.

 

Po 2 latach na sdik w swd jestem bardzo zadowolony z produktu i osiągów repliki. Obecnie wstawiłem prototypowe pdik w swd - bo powinno być samopowtarzalne. Testy jeszcze trwają, ale już mi się podoba.

Link to post
Share on other sites

Czyli chłopaką z mancrafta można zaufać :icon_smile: Pokrzepiony ta informacja czekam na kolejny rzut pdik.

Zawsze możesz zainwestować w polarstara, wolverina lub podobne, jest kilka systemów do wyboru pod emki i emkopochodne. Z tym że to zwykle na hp, a koszta to średnio 2-3x tyle co chłopaki z Mancrafta biorą.

Link to post
Share on other sites

Czytałem o tym wolverinie i trochę mnie odpycha fakt ze są tam elektrozawory. To jednak elektronika. Znikoma ale jednak potrzebuje zasilania i jest podatna na uszkodzenia w większym stopniu niż mechaniczny mancraft. Poza tym Mancraft się rozwija i jest z nimi dobry kontakt wiec w razie problemów na pewno pomogą szybciej niż producenci polarstar czy wolverine :)

Link to post
Share on other sites

I owszem, tryb serii jest w sumie zbędny w replice wyborowej, choć bywaja sytuacje że się może przydać.

Prace MC nad konwersją z elektrozaworami trwają, ale do wypuszczenia pełnoprawnego i w pełni przetestowanego produktu, minąć może jeszcze sporo czasu.

Poluj zatem na pdikv2

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jakby co to mam mancrafta pdik w sr-25 - tą z najnowszego rzutu i płytka selektora jest odpowiednio gruba i działa poprawnie.

 

Mój Mancraft przyszedł z dwoma innymi "wadami". Brakowało jednej śrubki zaślepiającej cylinder.

Drugą sprawa: Śruby trzymające cylinder gazowy do podstawy gb (tej czerwonej) wkręcone w cylinder (2 sztuki) były wkręcone bardzo płytko (a one same już są bardzo krótkie) że sprężyna zapierająca komorę HU o GB spowodowała przesunięcie całego cylinda do tyłu i rozłączenie obu części. Pomogło rozkręcenie i wkręcenie śrub na klej. Pozbyłem się też ten dużej sprężyny z lufy gdyż jej siła jest zbyt duża jak na te wspomniane śrubki. Teraz nic nie dociska komory HU do cylindra i nie wydaje się by miało to wpływ na szczelność.Jako, że w pudełku od Mancrafta brak jakiejkolwiek instrukcji nie miałem pojęcia, że sprężyna oryginalnie zamontowana na lufie może spowodować takie problemy.

 

Obie wady wynikały chyba z pośpiechu ;) w realizacji zamówienia bo wiadomo - uwinąć się w miesiąc nie jest łatwo :P

 

Dostałem swojego pdik z regiem do 18 barów. Ogólnie mimo pewnych początkowych problemów jestem zadowolony. Sprzęt wymaga dużej wyobraźni ze względu na moc, którą potrafi wygenerować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...