Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Panowie jest sens robić sr'ke jako karabin typu DMR z około 500/500+ FPS? Bo słyszałem że lubi niszczyć zębatki niestety, chyba że są się temu jakoś zaradzić?

Hmm, kupić dobre zębatki? Shs supershooter pod sr-25 dzielnie znoszą nawet sp170 guardera, a na nim jest gruubo powyżej pińcet fps. Składałem tak 2 wiosła spr i póki co właściciele katują to około roku i nie marudzą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

CA jest lepiej wykonane, ma mocniejszy szkielet GB i w stocku całkiem nie najgorsza komorę HU. Używałem SR od CA dłuższy czas, wiele razy miałem też w rękach od PJ/GFC/JG (to wszystko w sumie jeden pies) i gdybym miał znowu kupować, i wybierać wśród nich, to zdecydowanie byłoby to CA.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Sr25 A&K z zamontowanym mancraftem, orientuje się ktoś jaką dawkę powietrza daje mc?

Tzn chodzi mi o to jaką długość lufy wybrać, standard 500, czy 650 a może nawet edgi 650 z portowaniem?

Pozdrawiam

Edited by Giermen
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem cały temacik i trochę się naumiałem :) Lecz mam jeden duży problem i jeden mały.

Pierwsza sprawa to nigdzie nie mogę dostać cylindra bore up. Czy ktoś się orientuje gdzie takowy dostanę? Druga sprawa to zębatki shs które są dostępne w sklepach są podobno do sprężyn nie mocniejszych niż 150. To jest prawda czy spokojnie wytrzymają 170?

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem cały temacik i trochę się naumiałem :icon_smile: Lecz mam jeden duży problem i jeden mały.

Pierwsza sprawa to nigdzie nie mogę dostać cylindra bore up. Czy ktoś się orientuje gdzie takowy dostanę? Druga sprawa to zębatki shs które są dostępne w sklepach są podobno do sprężyn nie mocniejszych niż 150. To jest prawda czy spokojnie wytrzymają 170?

Seria super-shooter od shs znosi sp170 (odpowiednik m190), przy czym tam masz cylinder 15% większy więc rzadko kto stosuje coś mocniejszego niż sp150. A na cholerę ci bore up?

Link to post
Share on other sites

Wyciąg stockową, zmierz długość suwmiarką i szukaj na sklepie (najlepiej mosiężnej, bo przy nich niemal zawsze jest długość podana) według długości. Bardziej łopatologicznej i skutecznej metody chyba nie ma.

 

He he tyle to i ja wiem bo serwisuje repliki ale dzięki za podstawy dostałem sr25k gfc bez dyszy stąd te pytanie

Link to post
Share on other sites

He he tyle to i ja wiem bo serwisuje repliki ale dzięki za podstawy dostałem sr25k gfc bez dyszy stąd te pytanie

A widzisz, to całkiem zmienia postać rzeczy, trzeba było od razu tak pisać. Miałem raz na serwisie gfc25 - według mnie woła to o pomstę do nieba. Tam jest ten śmieszny gb long z normalnym cylindrem i sztucznie wydłużoną głowicą cylindra, przez co nie ma głównej zalety v2 long. Dysza faktycznie była ok. 24mm, dokładne fotki dyszy stockowej i wymiar znajdziesz TUTAJ

Link to post
Share on other sites

A widzisz, to całkiem zmienia postać rzeczy, trzeba było od razu tak pisać. Miałem raz na serwisie gfc25 - według mnie woła to o pomstę do nieba. Tam jest ten śmieszny gb long z normalnym cylindrem i sztucznie wydłużoną głowicą cylindra, przez co nie ma głównej zalety v2 long. Dysza faktycznie była ok. 24mm, dokładne fotki dyszy stockowej i wymiar znajdziesz TUTAJ

Dzięki Spróbuje SHS ar10 Propo GB to fakt trochę nieudany ten long od gfc

Link to post
Share on other sites

A teraz ciekawy myk dla posiadaczy GB v2 Long - zębatki torque up do Waszych SRek! Ponieważ na rynku nie ma normalnego rozwiązania, desperatom proponuję następujące:

 

1) potrzebujemy

http://topguns.eu/ze...o-sr25-shs.html

+

http://gunfire.pl/pr...ch-100-300.html

 

2) rozkręcamy obie zębatki tłokowe, zamieniamy tarcze z zębami tłokowymi

 

3) profit - mamy zębatki 100:300 do SR 25 i zostajemy z zestawem standardowych zębatek od SHS

 

Obecnie złożyłem już taki zestaw i wygląda to obiecująco, ale jeszcze nie mogę powiedzieć jak to pracuje, ponieważ jestem w trakcie korekty położenia łożysk w swoim GB2L. Helikalne zęby uwidoczniły niestaranne wykonanie mojego egzemplarza. Wcześniej zjadał mi on normalne zęby, a jak czytam Wasze komentarze powyżej, złe wykonanie odlewu GB jest problemem nie tylko w moim przypadku.

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites

No to cię zaskoczę. Robiłem tak z zębatkami 100:200 i wyszło tak że opóźniacz listwy popychacza dyszy byl w innym polożeniu niż na zębatkach orginalnych do sr25. Ergo, nie podawało kulek. Wszystko zależy od otworów na dolnej części zębatki tłokowej.

Link to post
Share on other sites

To dziwne, zasada jest ta sama, a położenie wydaje się bardzo podobne. Rozumiem, że problem polegał na tym, że listwa popychacza nie cofała się wystarczająco, a nie w nieodpowiednim momencie?

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites

Przeleciałem przez cały temat ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytanie

 

Otóż, czy jest spora różnica pomiedzy zastosowaniem promyka 550mm od 650mm ? Czy przy long gb będzie jednak faktycznie więcej fps na tej 650 ? Pytam, bo różnica w cenie miedzy tymi preckami to 100zl i zastanawiam sie czy warto doplacac

 

EDIT: Precyzująć - czy różnica między tymi preckami jest warta dopłacenia, bo to że dłuższa precka będzie miała lepsze skupienie to wiadomo

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Różnica w skupieniu między dwoma lufami będzie nieznaczna, ale trzeba wziąć pod uwagę stosunek pojemności cylindra do lufy. W V2 Long cylinder ma sporą pojemność, zwłaszcza jeśli to BU.

Radziłbym zmierzyć pojemność cylindra w docelowym setupie (głowica tłoka, cylindra, może jakieś sorbo) i do niej dobrać lufę o odpowiedniej długości (pojemności).

BTW 550 do tego cylindra będzie w zasadzie na pewno za krótka.

 

 

Edited by MiKorn
Link to post
Share on other sites

No to cię zaskoczę. Robiłem tak z zębatkami 100:200 i wyszło tak że opóźniacz listwy popychacza dyszy byl w innym polożeniu niż na zębatkach orginalnych do sr25. Ergo, nie podawało kulek. Wszystko zależy od otworów na dolnej części zębatki tłokowej.

Oba przypadki :icon_smile:

Ale sprawdź u siebie i daj znać :icon_smile:

 

Dziś zmontowałem w końcu eSeRę, działa! Podaje pięknie każdą kulkę :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...