Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Syczy zaworek przez który się gaz ładuje.

 

Toś mnie tą opinią rozwalił... a myślałem, że dobrze kupiłem :D

Mam nadzieję, że się mylę co do opinii i mój karabin i pistolet są wadliwe, a inne WE z jakimi miałem do czynienia to też są wyjątki ;-) Zresztą czy dobrze kupiłeś - wyboru dużego nie miałeś jeśli chodzi o lugery, chyba tylko tanakę. Sam bym dorwał lugera od WE - przynajmniej miałbym duuużo grzebania na całe dnie i noce :lol:

 

Co do problemu to trochę gorsza sprawa, tutaj nie zrobisz teflonowego uszczelnienia. Spróbuj psiknąć olejem silikonowym do środka, zaworka. Jeśli zniszczony jest oring w środku to niektórzy mówią że można go zastąpić takim z zapalniczki.

No i zostaje jeszcze kupno nowego zaworka :roll:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

UWAGA UWAGA

SENSACJA!!!!

 

denerwowało mnie w moim egzemplarzu (wersja ze średnią lufą) że mam zasięg na poziomie 30m i jakoś te kulki tak dziwnie lecą... celnie ale dziwnie i z dużą siłą wbijają się w ziemię...

denerwowało mnie regulowanie HU bo niby nie dało się żeby kulka leciała prosto lub ciut do góry...

dziś naszła mnie znów ochota na regulację Hu i bawiłem się na maksymalnych ustawieniach i okazało się że jak podkręci się HU to kulki zaczynają coraz bliżej wbijać się w ziemię...

mówię co jest...

kręcę w prawo w lewo i okazuje się że prosto strzela tylko na HU=0

rozbieram dalej... patrzę w lufę... przecieram oczy... patrzę jeszcze raz... a tu ten wałeczek podkręcający kulkę jest.... NA DOLE!!!! czyli jak strzelamy repliką do góry nogami to strzela jak normalna replika asg....

wiem że chińczycy są na drugiej półkuli i może u nich to działa... :wink:

 

Ta replika ma HOP DOWN!!! xD

 

ale łatwo to przerobić... wystarczy przewiercić dziurkę od drugiej strony komory i skrócić trochę śrubkę...

aha... w tedy będzie możliwość montażu normalnej lufy i gumki od AEGów :)

będę to robił jutro więc może fotki wrzucę :)

 

pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

to tak wygląda jak napisałeś w tamtym poście, ale faktycznie jak się mocniej ją podkręci to spełnia zadanie Hop upu (a raczej hop downu)

jak zamontujesz tą śrubkę na górze zamiast na dole to będzie hop up :)

zobacz nawet w instrukcji pisze że jest to do regulowania "hop upu"

ja narazie próbuje znaleźć jeszcze jedną taką małą śrubkę imbusową bo nie chce tej fabrycznej ciąć gdyby coś się nie udało, wkręcę ją od góry i zobaczymy efekty :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Przez chwilę miałem Parabelkę, jednak z racji posiadania każdej wady i mankamentu wymienionych w tym temacie szybko wróciła na serwis ;) Pytanie do Was - czy każda replika posiada Hop Down? Czy jest to tylko jakaś wadliwa seria?

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam, przepraszam za exhumację tematu.

Dołączyłem do grona posiadaczy P08[WE], przed chwilą przyszła przesyłka. Pierwsze wrażenie oszołamiające, oczywiście in plus. Mam nadzieję, że w ten weekend postrzelam, a później podzielę się wrażeniami. :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

UWAGA UWAGA

SENSACJA!!!!

 

denerwowało mnie w moim egzemplarzu (wersja ze średnią lufą) że mam zasięg na poziomie 30m i jakoś te kulki tak dziwnie lecą... celnie ale dziwnie i z dużą siłą wbijają się w ziemię...

denerwowało mnie regulowanie HU bo niby nie dało się żeby kulka leciała prosto lub ciut do góry...

dziś naszła mnie znów ochota na regulację Hu i bawiłem się na maksymalnych ustawieniach i okazało się że jak podkręci się HU to kulki zaczynają coraz bliżej wbijać się w ziemię...

mówię co jest...

kręcę w prawo w lewo i okazuje się że prosto strzela tylko na HU=0

rozbieram dalej... patrzę w lufę... przecieram oczy... patrzę jeszcze raz... a tu ten wałeczek podkręcający kulkę jest.... NA DOLE!!!! czyli jak strzelamy repliką do góry nogami to strzela jak normalna replika asg....

wiem że chińczycy są na drugiej półkuli i może u nich to działa... :wink:

 

Ta replika ma HOP DOWN!!! xD

 

ale łatwo to przerobić... wystarczy przewiercić dziurkę od drugiej strony komory i skrócić trochę śrubkę...

aha... w tedy będzie możliwość montażu normalnej lufy i gumki od AEGów :)

będę to robił jutro więc może fotki wrzucę :)

 

pozdrawiam :D

 

 

Kolego podziel się jakimiś wskazówkami bo u mnie to samo kula bije w ziemię a jeszcze w replice nic nie ruszane.

Link to post
Share on other sites

Postrzelałem dziś z P08 (S - najkrótsza wersja). Mater Dei, co za wrażenie! Tego nie spodziewałem się w najśmielszych oczekiwaniach! Zasięgu nie mierzyłem, ale co najmniej z 30 m trafiałem za każdym razem w pień drzewa o średnicy 30 cm. Fakt, że pojemność gazu niewielka, wystarcza na dwa magazynki, to zaledwie 30 kulek, ale kupiłem go jako broń boczną, awaryjną, z dodatkowym magazynkiem, więc wystarczy. Strzelałem kulkami Guarder 0,23, pod koniec lotu znosił je wiatr.

 

Replika idealnie wyważona, leży w ręku jak ulał!

Cudowny efekt blow-back!

Idealna replika do CQB!

 

Jestem zauroczony!

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

To Powała chyba bardzo mało klamek widziałeś bo ona ani celna, ani niezawodna ani ładnie wykonana nie jest :D. Podobnie nie ma mocnego BB ani nie strzela zbyt daleko. Poczekaj aż opadną emocje i porównaj z większością klamek na rynku- i ta większość będzie prawdopodobnie zwyczajnie lepsza... Ale klimat to parabelka ma ;].

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mini recenzja

 

Replika: P.08 PARABELLUM nazwa popularna Luger (od nazwiska konstruktora Georga Lugera)

 

Nazwa handlowa: P.08 M (najkrótsza wersja, najbardziej popularna)

 

Producent: WE Tajwan

 

Cena: 406,92 zł

 

Dane techniczne (pobrano ze strony TAIWANGUN.COM):

Waga: 850g

Magazynek: 15 kulek

Długość: 21cm

Prędkość wylotowa: 280 fps

Hop-Up: regulowany

Tryb ognia: pojedynczy

Blow-back: Tak

Materiał: metal

Materiał korpusu: metal

 

Wrażenia ogólne:

Pudełko standardowe, dość estetyczne, wytłoczka styropianowa wyściełana czarnym jedwabiem, replika umieszczona ciasno we wgłębieniu wytłoczki, odrębne zagłębienie na magazynek, pod nim w torebce strunowej trzy kluczyki imbusowe różnych rozmiarów.

 

Replika wygląda ładnie, matowa czerń zeszpecona złotą naklejką „Made in Taiwan” (od razu zerwałem). Materiał korpusu (aluminium) wygląda solidnie. Okładziny rękojeści z plastiku, niestety daleko im do oryginalnego ebonitu, żłobkowane romboidalną krateczką identycznie jak w ostrym oryginale. Oznakowania cyfrowe jak w oryginale. Żadnych wylewek, lub nadlewek. W sumie bardzo dobre odzwierciedlenie oryginału.

 

Replika doskonale układa się w dłoni, a kąt pomiędzy rękojeścią a lufą ustawia ją do celowania wręcz automatycznie. Ciężar repliki niemal identyczny z oryginałem (835 g niezaładowany, 1080 g z pełnym magazynkiem). Spust w kształcie 3/4 pierścienia, co umożliwia strzelanie nawet w przypadku zgubienia lub uszkodzenia sprężyny powrotnej (sprężyna umieszczona tak, że na pierwszy rzut oka można spodziewać się jej wypadnięcia). Niestety taki kształt spustu, a także niewielkie rozmiary kabłąka stawiają pod znakiem zapytania strzelanie w grubszych rękawicach.

 

Wszystkie elementy sterowania (dźwignia bezpiecznika, zwalniacz magazynka, kolanko suwadła) działają płynnie, bez zarzutu. Spust miękki. Replika działa w systemie SAO/DAO, ale używanie Single Action Only wymaga użycia drugiej ręki w celu odciągnięcia kolanka jak przeładowanie w replikach sprężynowych, więc jest mało praktyczny, natomiast w Double Action Only spust jest na tyle miękki, że szybkie strzelanie nie stanowi żadnego problemu.

 

Przyrządy celownicze, nieregulowane, ale biorąc pod uwagę zasięg strzału nie stwarza to szczególnego problemu.

 

Ładowanie magazynka kulkami wyjątkowo łatwe, po odciągnięciu sprężyny w dolne położenie (szkoda, że nie ma zaczepu blokującego) odsłania się otwór przez, który „wstrzykujemy” kulki, trzymając magazynek szczękami do dołu.

 

Wrażenia ze strzelania:

Strzelanie z repliki to sama przyjemność, jak już pisałem replika doskonale leży w dłoni, miękki spust nie powoduje zmęczenia palca, Blow-back jest odczuwalny i robi niesamowite wrażenie, tym bardziej, że ruchome jest nie suwadło jak w innych pistoletach, a cala lufa wraz z kolankiem „wyskakującym” do góry i do tyłu. Taki system ma swoją wadę – podczas strzelania odchyla celownik w tył/do dołu, a kolanko „skutecznie” zasłania muszkę, w wyniku tego na moment strzału traci się z oczu cel. Tą samą wadą charakteryzował się oryginał, więc nie ma co zbytnio ubolewać.

 

Zasięg całkowity oceniam (na oko) na około 30 m, zaś skuteczny na około 25 m. Strzelałem z wolnej ręki (bez podparcia drugą dłonią) z odległości 20 m, wszystkie kulki (Guarder 0,23) w celu (drzewo o średnicy 25 cm), więc można uznać, że replika spełnia skutecznie rolę zapasowej, a także nadaje się do użycia w CQB. Magazynek na 15 kulek (oryginał mieścił 8 pocisków 9x19 Parabellum) ma nieco małą pojemność gazową, toteż jedno nabicie wystarcza zaledwie na dwa załadowania. Jest to chyba skutkiem dość skomplikowanego mechanizmu Blow-Back. Dla tego warto dokupić do niej zapasowy magazynek, niestety dość drogi – 115,88 zł.

 

Plusy:

+ bardzo dobre odwzorowanie oryginału,

+ ciężar zbliżony do oryginału,

+ doskonałe ułożenie w dłoni,

+ klimat,

+ doskonałe odczucie Blow-back'u

+ zadowalający zasięg,

+ zadowalająca celność,

+ zadowalające skupienie (powtarzalność strzałów),

+ dostępność zapasowych magazynków,

+ dostępność dedykowanych kabur.

 

Minusy:

– materiał korpusu,

– materiał okładzin rękojeści,

– niska prędkość wylotowa,

– wysoka cena (biorąc pod uwagę, że wskazane jest dokupienie zapasowego magazynka),

– tylko 6-miesięczna gwarancja,

– niepewne mocowanie sprężyny powrotnej spustu,

– nadmierne zużycie gazu.

 

Ogólnie replika warta zakupu, przydatna zarówno jako broń boczna jak i do CQB, zwłaszcza przy stylizacji jednostek niemieckich (i nie tylko, Parabellum było używane przez wojska łotewskie, estońskie, fińskie i inne sprzymierzone z Niemcami hitlerowskimi) z okresu obydwu WŚ.

Link to post
Share on other sites

O sprężynę sie nie martw. U mnie po kilku latach dalej na miejscu siedzi.

Większym zmartwieniem za jakiś czas, będzie opcja full auto i np. u mnie brak reakcji na spust.

Spowodowane to było wygięciem się dźwigni połączonej ze spustem, która już nie naciskała dostatecznie na kolejną dźwigienkę zwalniacza zamka.

Kombinerki pomogły, ale zalecam dużą rozwagę (znal) spowodowane to było naparciem na spust przy zabezpieczonej replice.

Link to post
Share on other sites

Oczywista pomyłka, przepraszam... :icon_confused:

 

ERRATA:

- napisałem Nazwa handlowa: P.08 M (najkrótsza wersja, najbardziej popularna),

- winno być Nazwa handlowa: P.08 S (najkrótsza wersja, najbardziej popularna).

 

Proszę Moderatora o poprawienie, z góry dziękuję.

 

PS.

(...) spowodowane to było naparciem na spust przy zabezpieczonej replice.

Rozumiem, że przy "prawidłowej" eksploatacji, taka usterka nie powinna wystąpić.

 

 

EDIT:

 

Kilka fotek:

http://img521.imageshack.us/img521/5070/luger001.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/6220/luger002.jpg (szybkie wyjęcie pistoletu z kabury, to marzenie "ściętej głowy")

http://img440.imageshack.us/img440/4237/luger003.jpg

http://img96.imageshack.us/img96/6646/luger004.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/9282/luger005.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/7116/luger006.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/7843/luger007.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/5070/luger008.jpg (w takiej pozycji pozostaje "kolanko" po wystrzeleniu ostatniej kulki)

http://img837.imageshack.us/img837/6163/luger009.jpg (replika odbezpieczona)

http://img19.imageshack.us/img19/3729/luger013.jpg (pierścieniowy spust)

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
Od szybkiego wyciagania jest ten pasek w kaburze, fajnie 08 wtedy z niej wyskakuje ;)

No tak, ale jeśli "wyskoczy" nadmiernie fajnie, co jest prawdopodobne w nerwowej sytuacji, to może się grobnąć w piach, lub - co gorsze - na beton, a to raczej nie wyjdzie na zdrowie... :maniak_strach:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

Panowie jestem tutaj swiezak

Mam pytanie prosbę . Podczas ostanich manewrów w terenie zgubilem zabezpieczenie od Lugera tzw . kostka / klapke .

W katalogu WE figuruje ona pod nr 77.

Ktos tu wczesniej tez mial ten problem.

Pisalem do fabryki w tajwanie ale cholera wie czy odpowiedza.

Czy ktos z forumowiczów ma moze na zbyciu taki elemęt , badz destrukta P 08 z tym elemntem na zbyciu.

Prosze o ewentualny kontak badz rade.

Pozdrawiam.

 

Pisz po polsku, kolejne takie posty będą leciały...

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...