Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakby nie to że ACS ma superfabric na łokciach już chyba ze 3 lata a wkladki sa dostępne od ręki na stronie producenta to może i nagroda by się należala...

 

Tak btw to nauczycie się w koncu w mundurach ciąć taśmy na szlufki na gorąco czy dalej będziecie na zdjęciach w photoshopie usuwać nitki i twierdzić jak chochoł że nitka się tam poprostu zawieruszyła? Bo mundur u jednego z waszych dystrybutorów znowu ma szlufki z taśmy ciętej na zimno.

Link to post
Share on other sites

Foka, za to Twoj brak moderatorskiego obiektywizmu wynikający z prywatnej zażyłości z prezesem Specopsu przekłada się chyba na brak zrozumienia słowa pisanego.

 

Nigdzie nie zasugerowałem nawet że Specops jest zły bo ma superfabric, więc mi tego nie wciskaj, a jedynie chęć otrzymania nagrody za coś co nie jest autorskim pomysłem wzbudziła moje szczere zdziwienie.

 

Kto jeszcze używa? A poszukaj sobie na necie, choćby bulldog equipment w mindurach w Mirage camo.

Link to post
Share on other sites

Jestem osobą postronną, nie mam żadnego szpeja od SpecOpsa i pewnie nigdy nie będę miał.

 

Jednak przeglądam ten wątek, czasem wątki innych producentów i mam do Jeagera mały apel.

 

[***] Oszczędzi nam to chociaż na chwile twojego biadolenia a i zapewne tobie wyjdzie to na dobre.

Dżizus, że też ludzie mają czas na takie pierdoły. Też bym tak chciał :-(

 

[Hamuj swoje odzywki.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
http://www.specops.pl/admin/gallery_photos...3XAYUSDZ4TQ.jpg

 

Ok, dzięki, chociaż ja myślałem że nagroda powinna być za zastosowanie laminatu ceramicznego w wkładkami amortyzującymi w nanotechnologii, ale dobre i to. Człowiek nie jest taki żeby nagrody nie przyjąć.

 

;-)

 

K.

 

no tak..ale to rzeczywiście już ktoś stosuje na mundurach, a molle na ramionach raczej nie ;-)

Link to post
Share on other sites

Wiesz co, to chyba jest dokładnie na odwrót - MOLLE na mundurach to na 100% gdzieś już jest (można sprawdzić na MM) natomiast superfabric + d30 jeszcze nie ma.

 

Chociaż teraz Eagle to ma podobno wypuścić i ogłosić sensacje, pierwsi na świecie etc, przynajmniej takie informacje kontrrazviedka przynosi z terenu.

 

 

K.

Link to post
Share on other sites

Zarówno D30 jaki superfabric ją już stosowane w mundurach w takim połączeniu - głównie w policyjnych motocyklowych. D30 ludzie chwalą, za masę i amortyzację, ale przebija się dosyć łatwo niestety, za to Superfabric się rozpier... tzn dosyć szybko ścierają się te kropki ceramiczne niestety no i niestety nie oddycha - chociaż coś tam WL Gore miało z nimi robić wespół w zespół.

Link to post
Share on other sites

Na motorach to jasne że mają, ciuchy dla narciarzy i płetwonurków też.

 

Pytanie jest czy mundur stricte wojskowy z takim rozwiązaniem powstał?

 

Widzę że nie miałeś ani laminatu Superfabric ani wkładek d30 w rękach. Zresztą, tak źle i tak nie dobrze. Tylko exoszkielet nas uratuje.

 

Co robić?

 

K.

Link to post
Share on other sites

Wkładki z d3o były zastosowane wcześniej w nowych mundurach chorwackich (o czym żem wspomniał był w Raporcie 04/2009)

 

http://www.jutarnji.hr/nove-hrvatske-vojne-odore/198174/

Zaštitni gel

 

Na koljenima i laktovima su džepovi u koje će se staviti posebni gel d30. Riječ je o izumu koji štiti koljena i laktove vojnika. Time se iz upotrebe izbacuju vanjski štitnici koji u pravilu ispadaju i ne pružaju kvalitetnu zaštitu

A co do Superfabrica to nie jest przypadkiem tak, że tymi pulchnymi piegami można obsypać również "zwykłe" tkaniny oddychające? I np. w ACS te wykropkowane łaty są na bazie tego samego materiału, z którego są rękawy?

Edited by AdAm
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze gorzej - nie dość że nie miałem miałem w ręku, to nie rozmawiałem na Milipolu z ludźmi z d30, nie dostałem od nich próbki pomarańczowej masy i co gorsza nie pokazywali mi też wersji wkładek z dodatkowymi usztywniaczami z polipropylenu wpasowanymi we wkładkę które miały zwiększyć jej ochronę przed przekłuciami punktową. Nie rozmawiałem też z nimi o zastosowaniu pomarańczowego do jako reduktora deformacji dynamicznej i zupełnie nie biłem się młotkiem po tym pomarańczowym glucie wyciągniętym z akwarium co obejmowała część demonstracji. Brytole nie powiedzieli mi też że z PL interesowały się tym towarem 2 firmy póki co. Z rzeczami z Superfabric też nie miałem nic do czynienia w różnych postaciach - od rękawic po kurtałki tym wzmacniane - w tym wersje z amortyzatorami z pomarańczowego gluta.

 

Oj prezesie, prezesie...

Link to post
Share on other sites

No to w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zatrudnić grupę dziennikarzy i hobbystów do projektowania naszego oporządzenia. Innej drogi nie widzę.

 

Catch, generalnie to Ty rozmawiałeś już z każdym, zaczynając od prezesa Bumaru, kończąc na prezesie EADS.

 

Naprawdę nie jest wyczynem pojechać na targi Y, zobaczyć to co ludzie położyli na stole, wymienić się wizytówkami i pogadać, potem napisać felieton - chociaż nie neguję takiego działania i sposobu na życie.

 

Tylko powiedzcie mi, co z tego wynika? Gdzie jest ta firma w której mogę kupić te wszystkie Wasze pionierskie projekty i rozwiązania? Gdzie są te patenty, produkcja, przetargi, gdzie jest katalog tego niesamowicie dopracowanego sprzętu, gdzie z tego są pieniądze?

 

W temacie Superfabric / d30 - nie będę tutaj się walił w pierś o pałeczkę pierwszeństwa, po prostu mylicie datę pokazania fotek firmy X na necie od daty powstania projektu. Może ktoś to miał wcześniej, nie mówię że nie. W Polsce? W Europie?

 

Uważam że jest to dobre rozwiązanie, które spełnia swoje zadanie, jest wytestowane, wdrożone, produkowane seryjnie i przede wszystkim można to KUPIĆ w Polsce w fantastycznej i przezajebiście fajnej firmie z Gdyni.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich do podjęcia wyzwania i produkcji lepszego oporządzenia, na większą skalę, bez popełniania po drodze tych błędów które my robimy codziennie. :-)

 

K.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...