Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Jako, że nie każdy może zaglądać na forum Specopsa to wkleję treść postu "od firmy":

 

Kilka słów wyjaśnienia skoro już tu zajrzałem, trochę długo trwała walka z laminatem ale osiągnęliśmy sukces, połowiczny ale zawsze to sukces o czym poniżej.

Po wielu nieudanych lub udanych w mniejszym stopniu próbach udało nam się opracować skuteczną metodę laminowania Cordury. W początkowej fazie projektu używaliśmy specjalistycznych acz powszechnie dostępnych klejów tekstylnych które mimo że wydawały się laminować Cordurę skutecznie z czasem okazały się być niestety niewystarczające. Po próbach "poligonowych" okazało się że laminat z czasem ulega rozwarstwieniu i mimo stosowania wielorakich technik spajania (na gorąco, na zimno, pod ciśnieniem itd) jak i klejów zawsze okazywało się ostatecznie że materiał nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Dużo krwi, mnóstwo kasy i jeszcze więcej nerwów kosztowało nas zlecenie opracowania skutecznej metody oraz spoiwa zewnętrznym firmom a trzeba wiedzieć że było ich co najmniej 10 różnych w tym kilka spoza PL ale udało się. Jeden z producentów klejów zdecydował się nijako w ciemno (tylko na podstawie naszych zapewnień że jeśli im się uda zaczniemy trwałą współpracę) zainwestować własny czas i środki na opracowanie specjalnej receptury kleju który był by w stanie spoić trwale Cordurę. Problemem który nas cały czas nękał jak nietrudno się domyśleć okazało się powleczenie poliuretanowe które w połączeniu z innymi domieszkami (teflon na przykład) ni w ząb nie dawało się trale skleić. Na skutek prac w/w opracowano technologię która na chwilę obecną pozwoliła nam cieszyć się super trwałym materiałem w jednolitych kolorach. Jako że klej o którym mowa powyżej został opracowany techniką laboratoryjną jesteśmy w posiadaniu minimalnej jego ilości która pozwoliła nam wytworzyć pierwsza partię laminatu w kolorze Coyote Brown i w takowym rozpoczęliśmy z początkiem bieżącego tygodnia realizację pierwszych zamówień.

Partia produkcyjna spoiwa zgodnie z zapewnieniem producenta dotrze ok 20 stycznia i od tej chwili będziemy mogli bez zakłóceń rozpocząć produkcję seryjną zamówień które już teraz przekroczyły liczbę o której początkowo nawet nie myśleliśmy.

Reasumując – Ci którzy mieli złożone zamówienie w kolorze Coyote Brown mogą się spodziewać wysyłki w przyszłym tygodniu lub zaraz po 2 stycznia; pozostałych prosimy o jeszcze chwilkę cierpliwości, wszyscy zamawiający w formie PREORDER zostaną sowicie wynagrodzeni.

Na chwilę obecną trwają prace zmierzające ku opracowaniu laminatu z Cordury w maskowaniu Multicam oraz A-Tacs i wedle zapewnień producenta powinniśmy odnieść sukces w pierwszych dniach stycznia. Niestety Cordura od różnych producentów mimo identycznego składu (POMIAMID 6.6) różni się nawet nieznacznie powleczeniem co przekłada się bezpośrednio na trwałość spojenia a tym samym dla każdego produkt trzeba opracować nową recepturę.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem w weekend swój egzemplarz (propsy dla UPSu za to, że w okresie przedświątecznym rzucili swoje wszystkie siły i środki, żeby dostarczyć przesyłki :D) - z uwag na szybko:

 

- zaszyty górny rząd przelotek na klapie sprawia, że wysokie ładownice (np. pełna na M4) wymaga montażu o jeden rząd niżej, zapięcia wystają poza obrys PC. Jak się domyśliłem po przejrzeniu zdjęć u chłopaków z SCD (na fotkach są też SPECOPSowe sztywne fastmagi) takie przeszycie klapy nie koliduje z krótkimi ładownicami ;)

ul1.jpg

ul2.jpg

 

- trochę krótki cummerbund. Upchane płyty "L", a gość mający 115cm w klacie (100 pas) dopina się na styk. Natomiast na 'szczurku' mającym 83cm leży idealnie ^.^

Link to post
Share on other sites

Montaż płyt:

ul%25C5%259Br.jpg

 

Trochę trzeba się nawciskać zanim płyta (w moim przypadku, tak jak pisałem - atrapa) dobrze się ułoży ;)

 

Wygoda... tu mam taką niejednoznaczną opinię. Generalnie, zgodnie z założeniami to ma być lekki PC, więc jest przeznaczony jak logika podpowiada do lekkich konfiguracji - w takim przypadku będzie się pewnie dobrze sprawdzać (nie mam innych komponentów zestawu UL, więc ciężko mi powiedzieć).

Natomiast po pełnym obładowaniu wszystkimi kieszeniami jakie miałem pod ręką + po ich wypełnieniu zrobiło się dosyć ciężkawo ;) W takich setup'ach jakiś comfortpad na ramionach byłby mile widziany. No i tak najmniej, ale zawsze denerwują mnie odstające od ciała 'ramiączka' (po włożeniu płyt) :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...