Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wasza indywidualna jednostka ognia



Recommended Posts

Ciężko mi było znaleźć odpowiednie miejsce na ten wątek. Niby bardziej pasuje do "sprzęt i oporządzenie", ale jednak zdecydowana większość airsoftowców jedzie na hi-capach, co ma się nijak do tego tematu.

 

Wiem że co środowisko, to inne założenia — na ten przykład Pomorze jedzie na Real'ach, Mazowsze na Low'ach — co nie zmienia faktu że w momencie w którym obie strony konfliktu mają ten sam standard, to fakt czy w magazynku mamy 30, czy 60 kulek nie wpływa na ilość magów jaką ze sobą weźmiemy

 

Jaka ilość magazynków do broni głównej "pod ręką" jest według was wystarczająca?

Ile magazynków do boczniaka (o ile go nosicie) macie ze sobą?

Oraz w przypadku gdy wszelkie piro jest dozwolone, to ile odłamkowych/dymów wrzucacie do oporządzenia?

I ostatnie pytanie, do użytkowników podstovolnikowa, m203 i AG36- ile gazowych 40mm nosicie ze sobą?

 

I ile magazynków/granatów nosilibyście, gdyby ich cena was nie ograniczała?

 

Ja docelowo dążyłem do 12magazynków w oporządzeniu- bo teoretycznie standardowo na tyle mam miejsca w PLCE, a poza tym (równie teoretycznie) lepiej nosić niż się prosić. W zasadzie nigdy nie zdażyło mi się zużyć wszystkich (no, raz się zdażyło, ale wtedy to była wojna pozycyjna ;)), a że mus mi wcisnąć w oporządzenie jeszcze granaty, a nie mam już miejsca, toteż rozważam redukcję magazynków, i zastanawiam się jaka ilość magazynków jest rzeczywiście potrzebna. Aktualnie skłaniam się w stronę 9 (trzy ładownice 3magowe).

Do boczniaka trzy magazynki- jeden w pistolecie, i dwa rezerwowe (to nie stan faktyczny, ale pobożne życzenie ;))

 

Granatów- aktualnie brak z przyczyn braku wolnego miejsca w oporządzeniu. Minimum 1dymny i 1zaczepny, a najchętniej dwa takie 'zestawy'. Do tego co najmniej jeden granat 40mm (najchętniej miejsce na trzy)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaka ilość magazynków do broni głównej "pod ręką" jest według was wystarczająca?
Nie ma czegoś takiego jak "wystarczająca ilość amunicji" ;) Zwykle na milsimach wywalam 1-4 magazynki, ale nie noszę nigdy mniej niż 10. Mam chyba 17 i czasami noszę wszystkie... Raz na ruski rok jest sytuacja gdy nawet tego braknie.

 

Do tego dochodzi sprawa unifikacji magazynków w ekipie i zawsze można komuś/od kogoś pożyczyć magi pod ogniem.

 

Ile magazynków do boczniaka (o ile go nosicie) macie ze sobą?
2 lub 4, ale staram się 4, choć zapas używam w lesie baaaardzo rzadko. W budynkach za to dość często.

 

ile odłamkowych/dymów wrzucacie do oporządzenia?
1-2 małe dymy, 2-4 odłamkowe i 0-1 dużych dymów. Zależy od czasu gry, terenu, miejsca w oporządzeniu itp. W budynkach np. wypadają dymy, a idzie ile się da hukowych.

 

I ostatnie pytanie, do użytkowników podstovolnikowa, m203 i AG36- ile gazowych 40mm nosicie ze sobą?
Ja na razie nie mam żadnego, planuję 1-3. Ale nasz etatowy grenadier ma chyba 12.

 

I ile magazynków/granatów nosilibyście, gdyby ich cena was nie ograniczała?
No właśnie o takiej sytuacji mówię ;)

 

Do boczniaka trzy magazynki- jeden w pistolecie, i dwa rezerwowe
W dyskusji o oporządzeniu liczenie maga w broni jest co najmniej dziwne. Broń jest załadowana, ma podpięty magazynek i kropka. Liczymy magi w oporządzeniu.
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od sytuacji i zadania jakie postawiono przed Tobą.

 

Jak trzeba odbijać całe osiedle, to i 20 magów i 10 odłamkowych nie starczy. Jak trzeba iść na długi patrol do lasu, to można wziąć 6-10 magów i resztę amunicji wrzucić luzem do plecaka. Za to do lasu prawie w ogóle nie przydadzą się hukowe (chociaż kto wie co za licho w lesie siedzi), za to dymy jak najbardziej.

 

Tak jak mówię, wszystko zależy od sytuacji.

Edited by Halfling86
Link to post
Share on other sites

Mea culpa, nie sprecyzowałem. Chodzi mi o stricte zieloną taktykę, gdzie sam kontakt ogniowy to tak maksymalnie 5% czasu działań. W moim przypadku z naciskiem bardziej na prowadzenie dalekiego rozpoznania drużyną niż szturm w sile plutonu.

 

Co do granatów- przez zaczepne/odłamkowe miałem na myśli klasyczną petardę w rolce po papierze z grochem w środku, nikt tutaj o hukowych nie pisał :)

Link to post
Share on other sites

Jaka ilość magazynków do broni głównej "pod ręką" jest według was wystarczająca?

13 magów - 2 linia

2 magi - 1 linia

 

Ile magazynków do boczniaka (o ile go nosicie) macie ze sobą?

W planach:

3 magi - 2 linia

2 magi - 1 linia

 

ile odłamkowych/dymów wrzucacie do oporządzenia?

 

3-6 odłamkowych ;)

 

m203 i AG36- ile gazowych 40mm nosicie ze sobą?

 

1x 40mm w 203ce. W planach jeszcze 4 sztuki.

 

 

 

Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i potrzebować ;)

Link to post
Share on other sites

10 magów do glównej,

2-3 magi do snajperki,

0-1 boczna (kiedy w grę wchodzi długi patrol boczna odpada kompletnie zostaje tylko główna i snajperka)

 

Co prawda mam granatnik pod główną ale jak na razie "dla lansu" niż w celach użytkowych. Jakoś nie widzę w zielonej miejsca na użycie granatnika jako sensownego narzędzia. Co nie zmienia faktu że pewnie niedługo ze dwa granaty sobie sprawię.

 

Zdażają się sytuacje, że w ciągu kilku minut idą wszystkie magi od głównej, potem od snajperki (ten sam system w tej chwili, kiedyś niestety rózny M4 i M21) i zaczyna się wołanie od kumpli o jeszcze.

 

A zdażają się takie kiedy przynoszę spowrotem wszystko co załadowałem ;) a czasem o kilka kulek więcej ;)

 

Nie ma sensu wg mnie na patrole zabierac więszej ilości magów do głównej niż okolice 10 sztuk co najwyżej przy ewentualnym zwiększonym prawdopodobieństwie kontaktu można zabrać amunicję luzem.

 

Chyba tyla ;)

Link to post
Share on other sites

A ja poprę szanownego Halflinga.

ZaleŻy od sytuacji i zadania.

 

Zielona, nie zielona ale jak Ci dupkę woŻą i nigdzie daleko nie idziesz to i z 20 magów możesz mieć. Jak będziesz miał to zrobić na własnych nogach to te 6 jest dla mnie absolutnym minimum (sam mam więcej).

 

Do tego minimum 1 dym i jeden nazwijmy go "zaczepno-obronny" ;)

 

O maksymach to ciężko gadać, bo możesz mieć w samochodzie i z drugie np. 20 :)

 

Boczna i snajperka to już kompletnie indywidualna sprawa nie tylko uzależniona od zadania, ale i od osoby.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Boczna i snajperka to juz kompletnie indywidualna sprawa

 

Jak wszystko w ersofcie :P Miło jest jednak jak obie mają wymienny system magów/amunicji. Nawet jak mam miec wożona dupę to wolę mieć te około 10 magów żeby nie tracić na "kocich ruchach" bo już widziałem takich co to się nie mogli podrapać po nosie przez magi i inne dziadostwo upchane w oporządzeniu :D

 

Jak dla mnie nie tyle zadanie co liczebność zespołu w którym działamy ma priorytetowe znaczenie w kwestii zabierania maunicji. Dlaczego? Bo jak idę we dwie osoby na patrol/rozpoznanie/OP to powinienem zabrać zdecydowanie więcej amunicji niż kiedy idę całym np 10 osobowym teamem.

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie widzę w zielonej miejsca na użycie granatnika jako sensownego narzędzia.

 

Hehehehe, bardzo ładnie czyszczą zarośla, bardzo ładnie wybijają tych co "kupą, mości panowie, kupą!", no i bardzo ładnie straszą. Pod warunkiem, że w granacie jest co najmniej 100 kulek, a jeszcze lepiej, gdy granat jest na CO2 ;)

Link to post
Share on other sites

Na ten moment (zestaw do zielonej):

 

- 8 low do G36 pospinanych w pary (przy czym ten przy broni też jest spięty w parę, więc wychodzi 10 magów);

- dwa białe granaty dymne;

- jedna pomaranczowa świeca dymna;

- jedna czerwona flara;

 

W przypadku konieczności/możliwości dodatkowo 3 granaty ręczne.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Hello!!!

Jestem szczęśliwym posiadaczem 6 midów do eMki G&P (ładuję po 34 szt. BB), w planach mam chęć dokupić jeszcze 2 midy. Kwestia indywidualnego podejścia do sprawy. W ekipie której jestem większa część posiada eMki i w razie co pożyczamy sobie nawzajem, gdy zabraknie kompozytu :lol: . Oczywiście znajdą się tacy, którzy stwierdzą że to za mało, albo za dużo :uĹmiech: Osobiście nie lubię "polewania" dłuugimi seriami bez potrzeby. Bywało, że wogóle nie oddawałem strzału podczas "zabawy" ze względów "taktycznych" jeśli chodzi o broń boczną, to mam jeden mag, który ładuję do pełna tzn. 28 BB, czyli prawie jak 2 magazynki po 24 BB :mrgreen:

Edited by luis
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chyba 8 low capow, zostaly mi jeszcze jakies realcapy i midcapy - lacznie okolo 11 - 12 na 2 linii (na 1 mi niewygodnie, zreszta 1 linie minimalizuje, bo to czysty lans - ilu z nas musialo zostawic 2 linie w polu?). Do AK nosilem 10 realcapow i 1 low cap, tez w chest rigu.

 

Nadto 11 (Foka byl blisko) granatow 40mm, ale mam nadzieje juz na 3 dalsze - gornej granicy sobie nie stawiam, przynajmniej dopoki nie osiagne 24 - 30 sztuk (mniej wiecej tyle, ile starsze kamizelki maja kieszeni).

 

Do pistoletu 3 magazynki, w tym jeden w pistolecie.

 

Przy takim oblozeniu ostatnio mialem (ale chyba nie mam, bo funkcje grenadiera w zespole przejal czasowo inny kolega wraz z moim sprzetem) 1 GR-2 i 1 GD-2 (znaczy te na zawleczke, ale bez lyzki) - na wiecej nie mialbym nawet miejsca.

Link to post
Share on other sites

Do mojego M16 HGW:

5 midów plus szósty w replice.

Pozostała połówka ammo poucha służy mi do noszenia ładowajki do kulek (takiej w kształcie magazynka) i worka z resztą kulek).

Do AUG:

dysponuję na chwilę obecną tylko trzema hicapami....

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites

A ja słyszałem opowieść jednego weterana z Iraku, że na akcję zabierał 18 magów w ładownicach i następne 18 w plecaku. A luzem jeszcze trochę ammo. I trochę wody.

I co? Nie za dużo? Raptem trochę ponad 1000 sztuk, Beryl wypluwa to w parę minut...

 

36 magów po niecałe 0,5 kg to ok. 18 kg. Do tego trochę wody to ponad 20kg - takie plecaki to dziewczyny noszą na górskie wycieczki, więc nie jest to jakaś przytłaczająca waga dla sprawnego chłopa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

7/8 midkapów do emki - chce mieć 10 bo zdarza się, że jest to za mało

1 do krótkiej - planowałem 3 ale jeszcze nie udało mi się wystrzelić 2 magów z colta, jego użycie to czysto awaryjne sytuacje.

2 dymy - to z reguły zostaje

2 odłamkowe - tego z reguły brakuje, ale nie bardzo mam gdzie zapas na szelkach upchnąć.

 

Tyle od nowicjusza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...