Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wasza indywidualna jednostka ognia



Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten temat mnie powala. Zwłaszcza w tym dziale.

5 stron zestawień zbieranych od lipca 2008 z czym kto biega to chyba już nad to na potrzeby adeptów milsimów ? Zwłaszcza że jak się Wam uda przez cały sezon wystrzelić jeden magazynek na milsimie to już będziecie mieć "szczęście".

 

Leander już chyba zebrał wystarczającą próbę badawczą więc dajcie umrzeć wątkowi :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest british

Zmiana, zmiana (zawsze okazja do nabicia posta, nie ;) )

Na misimy (beltkit): 10X30, 1X30 podpięty, dwa granaty ręczne, 4 granaty 40mm

Na jebanki(duty belt): 6X30, 1X30 podpięty,dwa granaty ręczne, 4 granaty 40mm

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Obecnie

M4 załadowana (real cap)

11 x real cap do M4 - magi to wersje na 35 kulek - podają 30

2 granaty odłamkowe (własnej roboty na K206)

2 dymy (podwójne - połączone razem po 2 sztuki)

 

docelowo też :

boczniak (p226) + 2 zapasowe magi (ładowane po 15 kulek jak oryginał)

 

Jestem za stosowaniem przelicznika 1:1 na MilSimach..

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Eh chłopaki, to że troszkę narodu nie ogarnia o co chodzi, nie oznacza jeszcze że wątek nie ma sensu.

 

Ot choćby wykluć się może komuś pomysł że ilość magów/granatów/dymów/min/atomówek/zaostrzonych kijów etc. zależy od zadania oddziału i roli indywidualnej w owym, a nie od tego ile nakupił wafli do plujki.

 

 

Żeby nie było offtopowo:

3? do 12+ magazynków (eMka) (najczęściej 8 lub 11)

2-6 grochgranade

1 biały dym + ew 1 kolorowy

 

brak bocznej

Edited by draaven
Link to post
Share on other sites

Eh chłopaki, to że troszkę narodu nie ogarnia o co chodzi, nie oznacza jeszcze że wątek nie ma sensu.

Chyba dużo troszkę!.No niestety, ten wątek absolutnie nie ma sensu i jest typowym nabijaczem postów.Za tydzień,miesiąc czy też rok u wielu z was przybędzie magów,broni krótkiej etc. i co każdy bedzie pisał nowego posta? bo o reedycji już nie ma mowy.Jakie to ma znaczenie?Na moją wiedzę to organizator reguluje max ilością magów na milsimie i ammo luzem oraz tym czy wolno używać piro czy tez nie.Proszę o zastanowienie się nad tym.

Leandera proszę w końcu o wyjaśnienie jaka to górnolotna myśl mu towarzyszyła w trakcie tworzenia tego tematu?

Edited by rafek
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Hhehe

A ja zależnie od funkcji jaką pełnię w teamie.

 

Szturman 13 midów ak 74 boczniak 1 od skorpiona.

KM wsparcia 1 hi w PKM + ewentualnie jakieś kulce luzem + 1 od skorpiona

Strzelec wyborowy narazie 1 low w SWD CA docelowo 5 "boczna" :D AK-74 z GP30 + 7szt mid

 

No i na końcu szturman WH 7 low capów MP 40 + 2 do bocznej P 08.

Niedługo km wsparcia 1 hi cap MG 42 tzw tromell.

Link to post
Share on other sites

Nabijacz postów jak nabijacz postów, najwyżej kiedyś poleci :P

 

M4A1

MEU SOC

 

Las: 13 magów M4 (12x low CA + 1 mid G&P), 12 w ładownicach ALICE, 1 w gnieździe, jako zrzut Rollypolly Mega (mieści to wszystko i jeszcze zostaje miejsce ). Bocznej zazwyczaj nie zabieram lub jeśli już, to tylko z jednym magiem (15 kulek).

 

DA: 8-10 magów do głównej w ładownicach CQB (do 3x2 na kamizelce i 2x2 na panelu udowym) i docelowo 6 magów do klamki (1 w replice + 5 na panelu), ale to tylko dlatego, że tak mi się podoba. Poza tym jakieś granaty grochowe. Loadout wzorowany na USMC FR w Iraku 2004.

Link to post
Share on other sites

Po ostatnich manewrach: 6-10 do głównej, zależnie od tego, jakiego oporządzenia używam. Do tego, zawsze boczna z 2 magazynkami, w razie W. Pirotechniki nie używam. Granatnika też nie.

 

Po zmianie oporządzenia teraz na dniach, do głównej będzie 15 jak dobrze pójdzie. I to jest maks w moim przypadku, więcej nie zapakuję na kamizelę.

Link to post
Share on other sites

ja mam tylko hi-capa, którego noszę przy broni.

A w kieszeniach kamizelki trzymam tylko kulki w buteleczkach po energy shotach (poręczne i wbrew pozorom pojemne- ok. 40% maga)

Resztę zajmuje pirotechnika- ok. 10 dużych świec dymnych i 20 małych. Na większych manewrach jest to czasem za mało...

Link to post
Share on other sites

ja mam tylko hi-capa, którego noszę przy broni.

A w kieszeniach kamizelki trzymam tylko kulki w buteleczkach po energy shotach (poręczne i wbrew pozorom pojemne- ok. 40% maga)

Resztę zajmuje pirotechnika- ok. 10 dużych świec dymnych i 20 małych. Na większych manewrach jest to czasem za mało...

 

Dlaczego piszesz o HCapach w dziale MILSIM? :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Świadczy to o tym, że autor pisze "na pałę", aby tylko nabić posta, bez czytania o co chodzi w temacie.

@Gajdmen- 30 dymów na jednego człowieka? No, chyba, że to są świece działające po ~10 sek. ...

 

Gajdmenowi daj spokój.

On jest jak jednoosobowa D3lt4

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/112860-httpairsoftmaniaplblogspotcom/page__pid__1518311__st__20#entry1518311

Link to post
Share on other sites

Dlaczego piszesz o HCapach w dziale MILSIM? :bialaflaga:

Pardon ale, abstrahując od inkryminowanej wypowiedzi, nie dajmy się zwariować. Być może mariaż magazynka którego imienia się nie wymawia z milsimem niekoniecznie jest najszczęśliwszym pomysłem. Ale w gruncie rzeczy jednak można to sobie wyobrazić i niekoniecznie będzie to tak jednoznacznie obrazoburcze, jak mogłoby się wydawać niektórym "ortodoksom" (cudz. celowy). Obkładanie więc tego słowa kanoniczną anatemą, jest chyba pewną przesadą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...