Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Little War 2


Recommended Posts

concept_art_lw2_26.jpg

 

Little War 2 – Iraqi Freedom

 

Wrzesień 2008 roku, północny Irak okolice miasta Kirkuk. Kapral Matthews zeskoczył z paki ciężarówki w Bazie Tango. Zameldujcie się u porucznika Robertsa powiedział mu jakiś sierżant z opaską MP na ramieniu.

Namiot dowódcy plutonu Bravo 3 Kompani znajdował się na skraju obozu tuż za lazaretem i niedaleko zbrojowni, po sprawdzeniu broni w pułapce kapral wszedł do środka.

Kapralu nie będę ukrywał że to nie jest misja stabilizacyjna, tu mamy wojnę. Pomimo działania na terenie etnicznie kurdyjskim na naszym terenie mamy do czynienie z bardzo dobrze zorganizowanymi terrorystycznymi ugrupowaniami szyickimi. Nasze podstawowe zadanie zapewnienie bezpieczeństwa na tym terenie co jednak na razie średnio nam wychodzi. Zgłosicie się do sierżanta Andersona z 2 drużyny, już tam na was czeka.

Sierżant Anderson typowy południowiec z Luizjany pokazał mu jego miejsce w namiocie, szafkę i przedstawił nowych kolegów.

Druga drużyna zbiórka!!! Anderson stał w pełnym rynsztunku. Jakiś „dupek” z departamentu stanu postanowił pokazać się w otoczeniu tubylców i my mamy zapewnić mu bezpieczeństwo. Za 15 minut w pełnej gotowości do wyjazdu.

Konwój ruszył, ujechaliśmy może z kilometr od bazy, minęliśmy grupkę cywili (jeden dziwnie się nam przyglądał, jeszcze zakręt i będziemy w wiosce, tylko jeden zakręt. Wybuch IED nas ogłuszył, 3 ludzi zgięło od razu, reszta podnosiła się z ziemi, sierżant krzyczał do radia wzywając wsparcie i ewakuacje medyczną. Islamistom IED nie wystarczył, grupka mijanych cywili okazała się bojownikami i teraz trzymali nas pod ogniem, podczas gdy druga 4 osobowa grupka ostrzeliwała nas z boku. Trwało to nie więcej niż 5 minut. Potem zanim zdążyliśmy się zorganizować wszystko ucichło. „Dupek” z Waszyngtonu wykrwawiał się przy aucie, 4 naszych zginęło. To naprawdę jest wojna może mała ale jednak wojna zdążył pomyśleć Matthews zanim stracił przytomność z upływu krwi.

 

Chcesz poczuć się jak na misji „stabilizacyjnej” a może wolisz meandry życia bojownika sunnickiego lub trudy życia cywila w północnym Iraku?

 

Little War 2 – Iraqi Freedom – to 24-godzinna symulacja konfliktu asymetrycznego z udziałem bojowników islamskich, ludności cywilnej i sił stabilizacyjnych.

 

Przybliżony termin – początek września 2008 roku,

Miejsce - Wałcz w woj. Zachodniopomorskim,

Organizatorzy – Sojusz Północno-Zachodni w składzie: BlackHawk Wałcz, Cleaners Team Piła, Combat Team Złotów, V Legion Poznań i US Navy SEAL Team 2 Piła oraz przyjaciele Bezbronni Chodzież, 4Fun Wronki, SMOG Wągrowiec,

Liczba miejsc – 200,

Przybliżony koszt to 50 zł (zależnie od kosztów paliwa do pojazdów itp.).

Organizator zastrzega sobie wysłanie zaproszeń na imprezę tylko do wybranych grup które wcześniej wyraziły chęć uczestnictwa.

 

 

Impreza nie ma charakteru zlotu a ma być symulacją misji stabilizacyjnej w ramach konfliktu asymetrycznego w płn. Iraku. Nie jest to gra o zajęcie terytorium. Będący w mniejszości islamiści (proporcja 1 do 4) mają za zadanie skuteczne obrzydzenie siłom stabilizacyjnym przebywania w tym kraju. Planujemy przygotowanie stałej bazy sił stabilizacyjnych, przynajmniej jednej wsi cywilnej, szeregu innych lokacji. W grze będą użyte pojazdy mechaniczne wypełniające zadania transportowe czy też ewakuacji medycznej. Ludność cywilna będzie posiadać dowody tożsamości. Przewidywany jest rozbudowany wątek „saperski” w tym również improwizowane ładunki wybuchowe i zamachowcy samobójcy.

 

Poniżej kilka z zasad, dalsze będą przekazane w najbliższym czasie:

 

Zasady trafień

 

Po trafieniu raz żołnierz sił stabilizacyjnych wzywa medyka który może opatrzeć ranę, jeżeli ten nie dotrze w 10 min gracz jest uznawany za trwale niezdolnego do walki, tak samo w przypadku ponownego trafienia gracza raz opatrzonego przez medyka. Gracz trwale niezdolny do walki musi być ewakuowany do bazy i spędzić 3h w bazowym lazarecie zanim będzie mógł powrócić do walki.

 

Islamiści za każdego zabitego Amerykanina uzyskują wskazaną sumę pieniędzy. Jeżeli sami zostaną trafieni raz może im pomóc medyk (limit czasu 10 min) jeżeli nie zdąży bądź gracz opatrzony zostanie trafiony ponownie uznawany jest za trwale niezdolnego do walki i powinien być ewakuowany do bazy sił stabilizacyjnych bądź w braku takiej możliwości udaje się tam sam. Na miejscu zależnie od stanu konta bojowników może wrócić do gry – zostaje odstawiony w określone miejsce przez organizatorów. Bojownicy zarabiają na zabijaniu żołnierzy sił stabilizacyjnych, każdorazowy respawn kosztuje określoną sumę środków. Przy czym proporcja pomiędzy ceną za śmierć „okupanta” a ceną respawna będzie tak skalkulowana by czynić „opłacalnym” zamach samobójczy.

 

Zasady specjalne

 

Wszyscy gracze poza siłami stabilizacyjnymi będą dysponować dokumentami tożsamości, cześć z dokumentów będzie miało ślady wskazujące na podrobienie (nie musze dodawać że będzie to dotyczyć bojowników choć cześć będzie miała oryginalne dokumenty). Każda osoba bez broni jest traktowana jak cywil chyba że odnajdzie się przy niej broń bądź sfałszowane dokumenty. Zabicie osoby cywilnej przez siły stabilizacyjne kończy się aresztem dla oddziału który popełnił taką „zbrodnię” w przeliczeniu 2h aresztu za każdego zabitego cywila. Areszt odbywa się w Bazie.

 

Powyższe to tylko wstępna informacja, dalsze szczegóły będą ujawniane w miarę zbliżania się terminu imprezy.

 

Skipper

ST2

Edited by mac508
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niewiem gdzie zgłaszać ekipę na Little War, dlatego piszę tu.

Cannabis Commando (ekipa Holendrów z Koszalina) w liczbie 6-8 osób.

Byliśmy na zeszłorocznej edycji Little War.W tej edycji ze względu na charakter działania naszej grupy chcielibyśmy uczestniczyć w roli bojowników.

Link to post
Share on other sites

Planujemy innowacyjne użycie snajperów rzadko kiedy spotykane w normalnych akcjach.

 

Prosimy o zgłaszanie sie par snajperskich jak i pojedynczych snajperów chcących poczuć swoisty klimat tych działań.

 

Założeniem jest jak najwierniejsze oddanie klimatu działań snajperów

 

Snajperzy/pary snajperskie którzy zgłoszą się do 31 sierpnia, otrzymają specjalne zadania gdzie będą mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności jak i poczuć klimat misji snajperskiej. Tydzień przed akcją otrzymają dokładne informacje na temat terenu, odpowiednie mapy

oraz masę innych różnych informacji które mogą im pomóc w skutecznym wykonywaniu działań.

 

Część zadań jakie przewidujemy dla par snajperskich to min.

 

- Osłona wysuniętych strategicznych punktów

- Osłona żołnierzy koalicji w wioskach poprzez systematyczne wyłuskiwanie ukrytych terrorystów.

- Daleki zwiad i zbieranie informacji

- polowanie na dowódców grup

 

Snajperzy nie będą podlegać standardowemu łańcuchowi dowodzenia, w dowództwie będzie przydzielony oficer do koordynacji ich działań z resztą sił.

Działać będą w parach (obserwator i strzelec) w większości wypadków bez wsparcia i na terenie kontrolowanym przez przeciwnika.

 

Uprzedzamy że zadania będą trudne, męczące, nudne (dla kogoś lubiącego SJ'y) i długie.

 

Część z was może tylko raz zobaczyć obóz.

W wypadku wykrycia wróg wam litości nie okaże a na wsparcie nie macie co liczyć...

 

Wymagania stawiane kandydatom:

 

1. Ghillie

2. Broń -> Snajper: karabin o mocy min 500 FPS, bez możliwości prowadzenia ognia automatycznego, z lunetą.

Obserwator: Broń automatyczna oraz sprzęt do obserwacji.

3. wszystko co potrzebne do działania przez 24h.

 

W wypadku zgłoszeń indywidualnych - takie osoby będą łączone w pary. Udostępnimy dane kontaktowe aby każdy miał czas wcześniej dogadać się odnośnie akcji.

Prosimy przysyłać zgłoszenia zawierające informacje o sprzęcie oraz dane kontaktowe na adres> m.kulaczkowski@dotsoft.pl

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites

maXus nie ma sprawy, mogę Ci zdradzić że najprawdopodobniej znów bedziecie współpracować z tymi samymi ludźmi co na LW :)

 

Co do zgłaszania ekip zainteresowanych to prosze o wpisy w tym wątku i jednocześnie priv do mnie ze szczegółami ;)

 

Pozdrawiam Skipper ST2

Link to post
Share on other sites

Mały update.

 

Cywile.

 

Osią zabawy dla cywili bedą wybory gubernatora prowincji, w związku z tym będą dwa sztaby wyborcze jeden powiązany z rządem drugi z islamistami. W sobotę toczyć sie bedzie kampania wyborcza a w niedzielę wojska stabilizacyjne bedą musiały ochronić wybory. Dodatkowo cywili czekają różne ciekawe questy zależne od podejmowanych przez nich decyzji.

 

Islamiści.

 

Islamiści to nie partyzantka jak na wiekszości akcji. Islamiści bedą rozdzieleni na komórki (4-5 osób) i bedą zamieszkiwać w jednej z 2 osad cywilnych, choć niektóre komórki mogą mieć zadania "terenowe". Chodzi o możliwie najlepsze ukrycie sie pośród cywili (cywilem jest każdy kto nie jest z sił stabilizacyjnych, nie ma broni i ma autentyczny dokument tożsamości). Dowódca partyzantów zbiera swoich ludzi na konkretną akcję. Oczywiście ich zadaniem bedzie "umilanie" życie okupantom. Islamiści będą też otrzymywali wiadomości wywiadowcze i donosy od cywili.

 

Siły Stabilizacyjne

 

Dla sił stabilizacyjnych przygotowaliśmy sporo różnorakich zadań. Pierwszym i podstawowym jest zapewnienie bezpieczeństwa na terenie gry (patrole, chceckpointy, warty w bazie, posterunki snajperskie itp). Do tego będą wyznaczane zadania dodatkowe np. w niedzielę rano bedzie to zabezpieczenie wyborów, może to być zabezpieczenie patrolu saperskiego, grupy dochodzeniowej żandarmerii czy operacja oczeszczenia jakiegoś terenu, będą też misje niespodzianki ;)

 

Dowódca Sił Stabilizacyjnych bedzie wybrany spośród graczy przez organizatora, jednocześnie bedzie funkcjonował oficer łącznikowy ze strony sztabu korpusu którym bedzie organizator (pozycja game mastera) podobnie rozwiązane bedzie zarządzanie siłami islamistów (dowódca islamistów jest już wybrany ujawni sie w odpowiednim momencie) ;)

 

Na dzień dzisiejszy udało nam sie również potwierdzić pare aut: Urala, Stara 66, Honkera, Mercedes 190 (cywile).

 

Skipper ST2

 

ps. fotki terenu, pojazdów i akcesriów bedą dodane na dniach.

Link to post
Share on other sites

Jako szef plutonu logistycznego imprezy prezentuję propozycję menu na imprezę:

Więc liczę tak:

że około 80 osób organizatorów (większość normalnie bierze udział w zabawie)

i około 100 osób ze zgłoszeń

około 40 cywilów - obsada wiosek

razem 220 uczestników

 

Sprawa wyżywienia Baza :

 

śniadanie:

Chleb - 20 kg

Przysmak wojskowy w plastrach - 6 kg

 

Drugie śniadanie :

Energy drink - 200 szt

 

Obiad :

Grochówka z wkładką + bułka

 

Kolacja:

Callzone 220 szt

Mielone 400 szt (małe)

Kiełbasa ok240 szt

Chleb 20 kg

 

Do tego woda mineralna, napoje, kawa herbata- non stop

Policzone również jednorazówki (sztućce, talerzyki itp)

ok 40 racji dla terrorystów + część porcji z Bazy przygotowane w wioskach

 

 

Cywile nie płacą wpisowego więc jedzenie we własnym zakresie!

 

Reszta to około 400l ropy, 100 benzyny

 

Wiadomo że pewne koszta pochłonie budowa bazy. No i gadżety.Do tego sprowadzenie namiotów, sprzętu itd, itd.

 

Oczywiście wszystko policzone przy pełnej obsadzie osób.

No i jest to wstępna propozycja!

Edited by birk
Link to post
Share on other sites

Tak jak we wstępnej informacji było podane na chwilę obecną koszt określony jest na 50 zł od osoby. Proszę zważyć iż jest to niebagatelny wysiłek organizacyjny i finansowy co widać chociażby po zestawienia podstawowych informacji o wyżywieniu (a jeszcze budowa bazy, koszty paliw i pojazdów). Pragnę również podkreślić iż wpisowe uiszczają również ekipy organizującę imprezę.

 

Skipper ST2

Link to post
Share on other sites

W związku z wieloma zapytaniami o date imprezy informujemy iż impreza odbędzie sie 6-7 września choć baza Tango otworzy swoje podwoje już 5 popołudniu. Akcja zaczyna sie o 9 w sobotę a zakończenie jest przewidywane na 12 w niedzielę.

 

Skipper ST2

Link to post
Share on other sites

Pytanie do uczestników LW2: Czy ktoś chce i może włączyć sie w budowę bazy sił stabilizacyjnych?? chodzi głównie o namioty wojskowe, druy kolczasty, worki itd. jeśli ktoś chciał by zgłosić ową pomoc proszę o kontakt na gg. 7342922.

poniżej link do wstępnego projktu bazy:)

 

http://www.black-hawk.pl/forum/download/file.php?id=88

Edited by adzius16
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...