Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam mam pytanie dotyczące GB v3 do G36, a mianowicie czy kupując w krakmanie ten Gb:

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/kompletne-gearboxy/kompletny-gearbox-v-3-cm_3.html

,który tak na prawdę dedykowany jest do Cm.040i tp. I jakie części musiał bym wymienić aby wstawić go do "Giety".

Nie znam się kompletnie na v3. ani ich częściach, ale wydaje mi się ze wystarczy wymienić:

- Dyszę na dłuższą

- selektor

- koszyczek silnika

- Spust

Jestem w posiadaniu standardowego GB od JG wiec czy mogę wykorzystać te części ? nie tracąc przy tym moc czyli ok. tych 420-430 fps. ale wiadomo GB to nie wszystko. mam wstawioną czarną gumę systemy i lufę madbull 509mm 6,03

Link to post
Share on other sites

Dyszę, selektor, okablowanie (no chyba, że masz przełożone na tył i to akurat będzie pasować). Spust możesz zostawić, silnik w koszyczku też. No i ten "statecznik" który w gietach jest na górze gearboxa (tam gdzie w tym gearboxie przycisk od pokrywy).

Tak, możesz wykorzystać stare części.

 

Tylko po co wymieniać jeden chiński gearbox na inny? Trzeba by sprawdzić co u ciebie jest szczelne co nie, co już zużyte i trzeba wymienić, a co może zostać. Za 265 można to zrobić lepiej niż wymieniać cały gearbox.

Warto wymienić głowicę tłoka i dyszę jak nie są szczelne (a pewnie nie są), tylko z dyszą uwaga - potrzebujesz standardu tm czyli 25,2mm a większość dysz do g36 jest w standardzie ca - są krótsze. Na pewno do kupienia w deltashop, firmy airsoftpro.

Sprężyna 120/130 (zależy jakiego producenta).

Łożyska jak masz plastikowe i mają już trochę przebiegu to też warto wymienić na metalowe ślizgi/kulowe (te drugie tylko porządnej firmy, ciszej chodzą ale są bardziej podatne na awarie).

Tłok i zębatki bym zostawił (no chyba, że już bardzo zużyte). U mnie śmigają już 3 lata, z czego ostatnie 2 na 120 guardera i lipo 11,1.

 

No i jeszcze trzeba to dać komuś ogarniętemu, żeby poskładał i wypodkładkował (a najlepiej dać mu to wcześniej, żeby ocenił co trzeba wymienić).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, przejrzałem temat i szczerze mówiąc nie znalazłem odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie: moja replika JG G36K ma nad gniazdem magazynka coś, co wygląda jak numer seryjny (zdjęcie można znaleźć tutaj, kilka przewinięć w dół: http://g36k-jg.blog.pl/ ). Pytanie z mojej strony: czy jest to numer indywidualny czy może chińczyki po prostu walnęły to na wszystkie giety? Replika zakupiona w czerwcu 2013, nie znam się na generacjach i takich tam, na Gunfire.pl.

Link to post
Share on other sites

@Irnyy, masz taki sam numer jak mój (FX3A006572) czy inny? Bo jeśli chińczycy zaczęli robić indywidualne numery to mój lans wzrósł właśnie dwukrotnie.

@reaper666: mam dokładnie ten sam model. Zapraszam do przeczytania recenzji repliki na moim blogu (link wyżej). Wszystko (u mnie) siedzi ciasno, gearbox na razie pracuje ładnie. Tylko bateria wygląda na słabawą. Nie wiem jak z wytrzymałością, ale ROF mnie nie powala... Więc batka znośna, ale bez rewelacji.

Link to post
Share on other sites

Mam G36K od JG jakieś 8 miesięcy - przebieg kilkadziesiąt tyś kulek.

Replika jest rewelacyjna.

Na początku wymieniłem tylko lufe na precyzyjną, gumke na zielona i oczywiście baterie na lipo.

Karabinek świetnie strzela zasięg skuteczny to ok 55m kulki dolatują do 70-80m przy mocy 350FPS.

Cały czas zastanawiam sie nad jakąś emką ale szkoda mi tej Giety i nie mogę się z nią rozstać.

 

Słabym punktem tej repliki jest kiepskiej jakość przedniego chwytu. Ja swój już kilkakrotnie kleiłem żywicami ale to ze się potrzaskał nie jest wcale dziwne, przy tym przebiegu i tylu upadkach to i tak jestem pod wrażeniem wytrzymałości.

Edited by jaromiku
Link to post
Share on other sites

yyy większą? pewnie ledwo domykał albo na siłę lub ewentualnie coś piłował heh

 

Jak jest z niezawodnością i wytrzymałością? Ten Pseudo Plastiko-ABS nie pęka po paru miesiącach? I czy może myśleliście nad wymianą górnej szyny RIS na metalową?

Link to post
Share on other sites

Ad 1. Zapomniałem dodać, musiałem trochę upiłować wewnątrz komory na baterie ale leciutko. W twojej wersji K miejsca na baterie jest raczej więcej, czyli problem z głowy.

Ad 2. Ta plastikowa szyna u góry jest naprawdę porządna i się trzyma jak ktoś nią nie rzuca o ziemie.

Link to post
Share on other sites

Co byście bardziej polecili do lasu/pola (teren otwarty).

 

G36 czy G36k (oba JG oczywiście, modele 0938 oraz 0738).

 

Ponoć G36 ma 10fps więcej (360) - według mnie to fake, bebechy pewnie ma te same.

Gumkę na start wymieniam na Czarną Systema.

 

Do g36 w przyszłości inteligentne było by wpakowanie precki 6,03?

 

0738 http://gunfire.pl/pr...375-JG0738.html

0938 http://gunfire.pl/pr...inu-JG0938.html

 

G36 to bodajże wersja "wojskowa" używana między innymi chyba przez niemców (bo to niemiecka broń i raczej wojsko niemieckie ma priorytet chyba). G36k jak i G36c używają różne siły "specjalne". Dla tego wydaje mi się że w lesie mając G36 nie będę wyglądał jak chińczyk z uzi ;D

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Wpakowanie precki jest zawsze inteligentne. Różnica w długości lufy nie będzie aż tak widoczna, ja mam wersję K i trzymałem wersję E. Bardziej podoba mi się moja. Krótsza, poręczniejsza, trochę lżejsza. To już kwestia co Ci się podoba. Chyba wszystkie wersje są wojskowe, ale nie będę się upierał, bo się nie znam :P

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie. 15 minut temu dostałem nowiutką giete, wyciągam ją ,ładuje magazynek, podpinam baterie, i naciskam spust... A tu takie słyszę pyk, no to naciskam drugi, trzeci raz spust i znowu tkaie same pyk... i nic. Wyciągam magazynek, i wypada 4-5 kulek. O co chodzi? Pomyślałem, że slaba bateria dlatego dałem baterie do ładowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...