Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema Siema Jestem tutaj nowy i mam takie pytanko dotyczace Repliki G36c (JG0538) - JG kupiłem ja pare dni temu chcę sobie dokupić akumulator i oczywiscie ładowarke czy mogby ktoś mi pomoc co wybrac ? Słyszałem ze Li-po 7,4 ale dokładnie czy ktos mi pomoże jestem nowy wiec troszke nie ogarniety w tych sprawach :icon_smile: Chyba ze macie inne propozycje bateri niż Li-po narazie jestem poczatkujacy wiec nie jezdza na jakies wielkie Strzelanki :icon_smile:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zmierz wymiary akumulatora, który dostałeś razem z repliką i dobierz sobie LiPo o takich samych wymiarach, będziesz miał pewność, że wejdzie. Co do ładowarki - zależy od budżetu. Jeśli jest on w granicach 100-150 złotych to polecam iMAX B6 lub Redox Alpha. Było już to wiele razy pisane, następnym razem staraj się poszukać w istniejących tematach ;)

 

PS. Czerwony kolor jest do użytku administratorów, więc postaraj się go nie używać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie szybkie i przeklinam bo śmierdzą mi nogi!

jestem świeży w asg i ktoś mi powiedział że mogę schować lufę w tłumiku :icon_smile:

Chciałbym przedłużyć swoją g36c a mianowicie dodać lufę precyzyjną i tłumik dźwięku. Ktoś poświeci mi minutkę i znajdzie mi części do kupienia?

Jeśli to ma znaczenie posiadam szkielet od JG a cały GB od Cymy.

 

 

 

 

 

Nie używaj wulgaryzmów.

Edited by seger
Wulgarne słownictwo
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Witam, trafiam tu z trudnym dla mnie pytaniem, podstawiam sie pod przekladke body G36 JG na body G36 Boyi (tak używałem szukajki i googli, co prawda tematy były, ale pozamykane i bez odpowiedzi...) Zastanawiam sie czy ktos to już robił ? Jak pasują cześci, chodzi tu raczej o sam GB i komore HU (z body JG wkładam GB i HU+lufa do body Boyi) pytam bo wiem że sa różnice w konstrukcji (są to inne systemy JG to kopia TM a Boyi kopia Aresa) Zaznacze że BlowBack nie będzie używany w żadnym wypadku (na początku chcialem dokonac zamiany samego suwadła z body Boyi'a, lecz trafila sie okazja calego body)

 

Mam nadzieje ze nie naruszyłem zasady tematu, i licze na szybką odpowiedź :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć,

Zastanawiam się nad zakupieniem 608-6 JG (JG1138) zakładam, że replika ma mi wystarczyć na jakieś 2 lata normalnego korzystania bez dodawania/przerabiania jej.

 

Jak oceniacie taki zakup ? Warto na początek zakupić tą replikę ? Trzeba na coś uważać ?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem dokładnie ten sam model (kolba i gniazdo od M4, tak?). Prawdopodobnie po dwóch latach będzie działała równie dobrze co na początku. Jedyne na co radzę uważać to:

  • Podpinanie zawieszenia (zwłaszcza jednopunktowego) do kolby. O ile JG nic nie poprawiło, to adapter kolby jest dosyć łamliwy. Radzę podpinać zawieszenie do body, bo w pewnym momencie replika zgubi ogon, jak jaszczurka :icon_razz: Teraz co prawda kolby i adaptery idzie dostać za grosze, wtedy musiałem się bawić z taśmą klejącą.
  • Magazynki, moja replika do dzisiaj nie lubi zbyt mocno nabitych magazynków, nakręcony do końca hi-cap podawał kulki w kratkę, to samo nabite do oporu low-capy. Jak coś nie będzie podawało, to radzę spróbować nakręcać hi cap do połowy.
  • Bateria, w sumie jak na stockową to dawała radę przez kilka miesięcy, ale jak masz dodatkowe 200 złotych, dobrze jest zaopatrzyć się w ładowarkę mikroprecesorową i LiPo, wzrośnie szybkostrzelność i w ogóle.
  • Kolba trochę trzeszcy i ogólnie z całego zestawu sprawiała wrażenie najdelikatniejszej.
  • Upewnij się czy nie zależy Ci na RISach, czy nie wolałbyś pełnej kolby lub składanej od G36 (składana kolba to ogromnie fajna rzecz, nie tylko do transportu, ale i do gier w zamkniętnych pomieszczeniach). G608-7 na przykład ma już fajny front RIS.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mój problem polega na tym że kupiłem u krakmanów nową giete tę z regulacją FPS . Regulacja działa raczej symbolicznie w zakresie ok 10 fps. Generalnie replika miała po zakupie niestabilne ok 360 fps spadające do 320 fps czyli kiepsko, tak że przestrzeliwanie w taiwangunie raczej między bajki można włożyć . Postanowiłem wymienić gumkę na silikonowego Guardera, po wymianie replika straciła ok 50 fps tym razem miała niestabilne 320 fps spadające co trzeci do 290. Masakra prawda ? Nie sprawdzając założyłem następną taką samą gumkę guardera - efekt ten sam, niestabilne 320 fps z tendencją do spadku do 290fps. Z zasięgiem nie jest tak żle jak by wskazywały fps ale wolałbym żeby choć te 360 fps było. Jakaś rada jak to zrobić ?

Edited by krogulec75
Link to post
Share on other sites

Siemanko mam zamiar zakupić dla kumpla 608 JG. Planuje od razu wsadzić tam białą gumkę guardera (a raczej taiwan to zrobi) i teraz pytanie jaki adapter magów do m4 będzie pasował i podawał bez problemu? I jeszcze jakie midy i lowy podejdą do giety bez metod inwazyjnych?

 

W swoich gietach (obie JG) przerabiałem adaptery Battleaxe i JG.

Lepiej sprawowały sie u mnie JG,

Magazynki miałem Low Capy firm BOYI, SRC, KINGARMS - największe problemy były z Kingarmsami jak sie je doałdowało do maxa to na semi podawały ok a na auto jak chciały - miały ciut słabe spręzyny (pomogło ich rozciagniecie albo ladowanie magów do 1/2 zawartoci nominalnej)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

I wtedy mogę bez tłumika i innych wynalazków montować dłuższą lufę bez problemu?

 

I tak przy okazji... jak oceniacie wizualnie G36 JG na tle innych giet ? Wsiurska i plastikowa czy ujdzie? Zasadniczo i tak w "prawdziwości" G36 jest z tworzywa ale takie pytanie rzucam bo w innym temacie napisali mi że wygląda jak zabawka...

 

I mógłby mi ktoś mądrzejszy ode mnie podpowiedzieć jak wygląda atrapa od wersji K albo jaki ma kod producenta? :)

Edited by mikoma
Link to post
Share on other sites

I wtedy mogę bez tłumika i innych wynalazków montować dłuższą lufę bez problemu?

 

I tak przy okazji... jak oceniacie wizualnie G36 JG na tle innych giet ? Wsiurska i plastikowa czy ujdzie? Zasadniczo i tak w "prawdziwości" G36 jest z tworzywa ale takie pytanie rzucam bo w innym temacie napisali mi że wygląda jak zabawka...

 

I mógłby mi ktoś mądrzejszy ode mnie podpowiedzieć jak wygląda atrapa od wersji K albo jaki ma kod producenta? :icon_smile:

 

Atrapa bloku gazowego w każdej wersji jest taka sama, gietki różnią się tylko długością chwytu przedniego, a lufy możesz sobie wkładać jakie chcesz a jak będzie za długa (będzie wystawać) zakłada się przedłużenie lufy zewnętrznej albo tłumik dźwięku, co kto lubi. Co do plastikowego wyglądu.. gieta to gieta taka ma być oryginał (ostra) także jest z kompozytu, ale o gustach się nie dyskutuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć,

planuję zakupić replikę G36C od JG. Widzę jednak, że w bardzo podobnym przedziale cenowym (około 600-650 zł) jest kilka replik tego producenta np.

Moje pytania:

  1. Czy te repliki różnią się w praktyce czymś oprócz wyglądu zewnętrznego i długości lufy?
     
  2. Czy któraś z nich jest konstrukcją nową, a któraś jest na rynku już od dawna? Pytam konkretnie o numerację serii G608 od JG, czy większy numer znaczy, że replika jest nowszą konstrukcją np. G608-8 jest nowsze od G608-4 i tak dalej? Czy też jest to kompletnie pomieszane?
     
  3. Jak to się dzieje, że replika G608-KV ma lufę dłuższą od G608-7 o całe 11 cm, a przy tym długość obu replik pozostaje niezmienna?

Z góry dziękuję za waszą pomoc. Bardzo ciężko jest znaleźć jakieś informacje na temat różnic między modelami z serii G608.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...