Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam.

 

Wykonanie - dobre, plastik aka. abs tak bardzo się nie świeci.

Grube przewody - brak konieczności wymiany

Świetna reakcja na spust i miły,cichy dzwięk strzału. W chwycie mieści się 9,6 intellecta czyli wszelkiej maści 9,6 mini wejdą.

Chrono pokazuje ~388fps.

Link to post
Share on other sites

Tafi thx za info ;] to ma kolbę taką samą jak G36c ?? xD takie pytanie ^^ Przejżałem i okazuje sie że za 650 można mieć niezłej jakości (z wizualu napewno) G36k z wysokim chwytem xD nie wiem jak sprawdziłby sie w akcji taki montażyk ;]

Edited by jakub522
Link to post
Share on other sites

Generalnie potrzebuje troszkę dłuższej lufy i zastanawiałem sie nad kilkoma modelami, bo chciał bym do lasu karabinek z lepszym skupieniem niż oferuje nawet precyzyjna lufa w G36C (247mm) , a nie wątpliwie długość lufy ma sporo do gadania jeżeli chodzi o skupienie... Myślałem bardziej o sigu 550 lub 551 którego jeszcze nie ma, chyba że się mylę.. G3 miałem w łapkach i chociaż mi sie podoba to mi po prostu nie leżał, był ewidentnie za długi i mało praktyczny w przenoszeniu... A Gietka mi sie podoba wizualnie i nie jest nawet dłuższa od kałacha. Zastanawiam sie tylko jaka precka tam wejdzie...

Może ktoś zna długość lufy w tej replice?

Link to post
Share on other sites

Długość lufy kwestia gustu. Zawsze się zastanawiam jak widzę ładną M4 i na niej tłumik długości prawie takiej samej jak ona, czy nie normalniej by było mieć długa emkę bez tak kolosalnych akcesoriów. Gietka z tłumikiem jest prawie tak długa jak duża gietka. A co do potrzeby dwóch replik... mała najczęściej ma ograniczenie mocy i służy do walki w budynkach lub strzelankach kontaktowych, długa o podwyższonych parametrach lepszej celności i dużo większym zasięgu jest praktykowana na tereny otwarte.

 

A co do rączek... CA ma dobrze wykonaną ładnie pasującą z lunetą którą można sobie ustawić. Ta tańsza chińska po pewnych przeróbkach też daje się ustawiać ale bez ingerencji jest to tubus na uszczelkach który nie posiada regulacji. Wykonanie rączki jest średnie jeżeli nie kiepskie, niezbyt dokładnie pokrywa się z body. Nie jest to jakiś tragiczny wyrób jednak cena troszkę za wysoka jak za taki produkt. Pozostaje rączka Star ... ale to już inna liga.

 

Lunetka w RD jest 2x obraz podobny do tej z CA, idzie się przyzwyczaić. Okular bodaj że 1cm (10mm), ja wolę jednak ten z AUG ale jak się trochę poćwiczy da się z tego celować.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Widzę tafi że bardzo dobrze zrozumiałeś o co mi chodzi. Tym bardziej iż model C już mam i sprawuje się naprawdę świetnie na krótkich i średnich dystansach także w lesie, ale na dłuższe dystanse chcę zakupić dłuższą replikę ,a model C zostawić na teren zurbanizowany i budynki (tym bardziej że w okolicy mamy dobre warunki do takich walk) , wsadzić w"K" preckę, nawet troszkę dłuższą , tak żeby przykrył ją tłumik płomienia, odpowiedni cylinder, może łożyska i oczywiście dobrą gumę, może jakiś koli i do lasu jak ta lala.

A skoro K wewnętrznie nie różni sie od C to uważam że to będzie dobry wybór, bo to dosyć przyzwoity chinol jest za te pieniądze.

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

Widzę tafi że bardzo dobrze zrozumiałeś o co mi chodzi...

 

Sam mam 2 gietki z tych samych powodów. Tyle że moja długa to C z chwytem od CA, w środku cylinder 0 i tuning z Elementa. Żeby to wszystko chodziło w miarę sprawnie na nie za dużej batce wymieniłem silnik na taki o zwiększonym momencie obrotowym.

Jak na razie śmiga super.

Link to post
Share on other sites

Byłem ciekaw jaka jest długośc wewnętrznej lufy w G36K i spytałem się Krakman'ów i mi odpisali - 370mm Szok ? w C jest 247 mm, więc wymiana precki w K nie będzie potrzebne (no chyba że muszą) Co daje bardzo dobre skupienie.

Ps.To dla tych co jeszcze nie wiedzą

Link to post
Share on other sites

Dzięki śliczne, to jakoś mi właśnie chodziło po głowie... Ale i tak musze napłodzić do nich kiedy będzie dostępny ...

A przy okazji pytanko, jaki do niej dobrać kolimator, żeby jej nie oszpecić, na tą długą szynę, wysoki chwyt transportowy niestety nie w chodzi w rachubę...

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że jest dystanser, jednak radzę zostawić stokowy dystanser a samą gumkę wymienić... bo czasami nie idzie dojść do ładu z dystanserem systemy, czy guardera... niby za bardzo ze stokowym sie nie różni ale jednak. Po wymianie spowrotem na stokowy ( dystanser) ustawienie hop up-a staje sie mniej problemowe.

Link to post
Share on other sites

Witam - to mój pierwszy post na forum :)

 

Właśnie do mnie dotarła G608-2 (niestety nie od Krakmana, ale bardzo zależało mi na czasie).

 

Po wstępnych oględzinach wykonanie jak w G36C JG korpus niczym się nie różni. Bateria ta sama. Tłumik płomienia ma luzy, jeszcze nie miałem czasu sprawdzić dlaczego.

 

Wieczorem postaram się wrzucić parę zdjęć (jakieś specjalne zamówienia?).

Link to post
Share on other sites

Nie mogę swojgo posta edytowac?

 

Udało się dorwać suwmiarkę. Tłumik płomienia oczywiście da się zdjąć, był niedokręcony i dlatego miał luz (teraz śróbka która zapobiega odkręcaniu jest do góry - niezbyt to eleganckie - będa zdjęcia).

 

Gwint ma rozmiar 13,4 mm.

Link to post
Share on other sites

Ja i tak wolę z Taiwan'a. Gunfrajer robi to wszystko dla klientów, którym i tak lipne rzeczy sprzedaje. Phew, nic tam nigdy nie kupię, TaiwanGun, sam sobie robi reklamę i jak dla mnie bez ich gwarancji i przeglądu nie ma sensu kupować gietki. W końcu to tylko tak sobie złożona replika, która z reguły lubi się psuć, a jeśli dołożyć do tego, iż zrobiły ją żółte rączki, ale i tak nie będę nikomu mówił co ma robić ;-). Byście potem nie płakali :uśmiech:. BTW. Co do zdjęć, możesz zrobić zdjęcie tłumika płomienia by było widać ile lufie brakuje do końca ? Z góry dziękuję.

 

Zawsze można zamówić specjalny tłumik od Silesia Factory na gwint 13,4mm. Ciekawe czy zrobiliby taki tłumik, z tego co wiem robią na indywidualne zamówienia.

 

Mi robili przejściówkę na zamówienie, wszystko miło i sprawnie. Najlepiej kupić i sprawdzić jeszcze ten gwint. Bodajże ktoś w temacie o G36C pisał, że mu tłumik z gwintem 14 mm pasuje jak ulał. Tak czy inaczej to dobry pomysł.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie ta k wygląda tak poważniej- c to trochę rozmiar mp5 czyli pm-a a nie karabinka szturmowego.

 

Patrząc na ilość ludzi bawiących się w konwersję, chowanie dłuższej lufy w tłumik itp to wersja k jest bardziej uniwersalna- w budynku jeszcze nie będzie zawadzać(jak nikt za zbyt dużą moc nie wsadzi nam jej w 4 litery :P )

a do lasu będzie nieco lepsza od g36c.

 

Moim zdaniem to chyba najlepiej od razu zmienić gumkę, po jakimś czasie lufę na preckę i powinno być dobrze- chyba mocniejsza sprężyna jeśli faktycznie jest nie zdemoluje gb.

 

 

ps.

 

czy miejsca na baterię jest więcej w k ? Niby chwyt dłuższy ale jak jest w rzeczywistości ? Dłuższe baterie się mieszczą ?

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Ogon wielkie dzienx za foty, szlag by to trafił że sie poczekałem na K :wink:

 

99TOMCAT, jak widać na zdjęciu imitacja rurki gazowej z łożem na baterie taka sama jak w C, tylko jest dołożona lufa zewnętrzna na to i tłumnik płomienia.

 

Ogon, prośba do Ciebie. Sprawdź z czego ta lufa zewnętrzna (metal?) i czy jest miejsce w frontgripie na batke. Jeszcze czy w gripie są jakieś "stabilizatory" żeby lufa sie nie gibała?

 

edit

 

hehe, teraz dopiero zauwarzyłem. Lufa zewnętrzna jest nakręcana na gwint od tłumnika płomienia z wersji C, Ogon sprawdź czy to metal i czy sie nie giba, z tymi chińskimi gwintami to różnie.

Edited by Ahernar
Link to post
Share on other sites

Lufa zewnętrzna to metal. niczym nie jest stabilizowana, ale się na razie nie giba i rzeczywiscie wygląda to tak jakby była nakręcona na lufę z G36C, ale siedzi tak mocno, że nie bede próbował jej odkręcać (dobrze spasowane).

Większa bateria chyba sie nie zmieści, bo przeszkadza ten plastikowy element co robi za atrape odprowadzania gazów prochowych (chyba).

Link to post
Share on other sites

Większa batka nie wejdzie chyba ża grip jest głębszy (wątpie) i bateria zmieści się pod tym garbem gdzie osadzona jest lufa zewnętrzna.

 

Ewentualnie można podzielić większą batke na dwie części. Pod lufą zewnętrzną jest dość miejsca tyle że trzeba by to taśmą przykleić bo bedzie latać.

 

Właściwie to bym tego nie polecał zwiększenie ciężaru na tej lufie i brak wzmocnienia osadzenia w gripie i coś sie może poluzować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...