Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wróciłem ze strzelanki i powiem wam, że wrażenie średnie. Tak jak G36C jest świetne i byłem mocno zszokowany jak strzela, tak G36K pozostawia niedosyt.

Może trafił mi się jakiś słaby egzemplarz, ale nie zauważyłem, aby kulka leciała lepiej/dalej/precyzyjniej

Była okazja zmierzyć fps i wyszło około 310 na kulkach 0,23 Gunfire Może mi ktoś powiedzieć ile powinno być jeśli na 0,20 jest 350fps - może jest jakiś przelicznik?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może trafił mi się jakiś słaby egzemplarz, ale nie zauważyłem, aby kulka leciała lepiej/dalej/precyzyjniej

 

To tylko chińska stockowa lufa (czyt. śmieć), a co do długości lufy i osiągów to krążą na forum jakieś mity/legendy/bajki, bo dłuższa lufa daje co najwyżej parę fps, a nie parę metrów zasięgu(chyba, że wstawimy prec rurę porządną, robiąc testy niektórzy doszliby do wniosku, że między np. między KMH 247mm a 500mm, nie ma praktycznie żadnej różnicy, jedynie niewielka poprawa skupienia, zasięg wzrósł o 2-3 m, porównywałem, więc wiem co piszę). Dłuższa lufa to poprawa skupienia, a porównując dwie chińskie lufy 6,1 to nie ma w ogóle czego porównywać. Zresztą w chińczykach dochodzi fakt, różnego spasowania części, gumek itd. Sprawdź obie repliki na tych samych gumkach firmowych np. Guarder, Systema i napisz wtedy.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Mi bardziej chodziło o to, że gdzieś tu czytałem że w G36K jest inna sprężyna i dlatego spodziewałem się lepszych osiągów.

 

Dzisiejszy dzień utwierdził mnie w przekonaniu, że jest to zwykła G36C z DOKRĘCONĄ dłuższą lufą i zmienionym gripem, absolutnie nic więcej (GB identyczne jak w G36C).

Edited by Ogon
Link to post
Share on other sites

Tak się złożyło że w tym samym czasie kupiłem dwie gietki... jedna od Krakmana a zaraz potem drugą na allegro po okazyjnej cenie (dużo niższej niż wcześniej). Ten drugi egzemplarz kupiłem do konwersji wiec nie zależało mi na gwarancji i ogólnie broń z założenia do przeróbki. Ale jak już miałem dwa to sobie na nie popatrzyłem i porównałem. Zaskoczenia nie było, gietka od Krakmana sprawowała się dużo lepiej.

Po rozebraniu i wymianie sporej części elementów obie funkcjonują jak należy, długa jest trochę mocniejsza i strzela trochę dalej jak przystało na karabin z pełną lufa i cylindrem. A stock od Krakmana śmiga bez żadnego grzebania w nim.

Link to post
Share on other sites

Ja do swojej Dragona na Zbrojowni dokupywałem...

 

Jezus Maria, co Ty robiłeś?! Wieś...

 

Wracając do tematu, nie rozumiem Waszej fascynacji na temat rączki transportowej z lunetą. Jest ona niewygodna, ma niezwykle mały prześwit, brak paralaksy, brak nawet jakiś sensownych możliwości regulacji.

Link to post
Share on other sites

Jezus Maria, co Ty robiłeś?! Wieś...

 

Wracając do tematu, nie rozumiem Waszej fascynacji na temat rączki transportowej z lunetą. Jest ona niewygodna, ma niezwykle mały prześwit, brak paralaksy, brak nawet jakiś sensownych możliwości regulacji.

 

Mi tam się podoba...

img6751wk9.th.jpg

 

Co do tej rączki, nie jest to ideał, bliżej jej do szajsu niż lunety jednak ma jedna zaletę... po prostu jest. Z praktycznego punktu widzenia, nie jest idealna, nawet dobra nie jest ale można dość precyzyjnie z niej wycelować i o to chyba tu chodzi.

Link to post
Share on other sites

Rączka jest o tyle fajna że właśnie można przy celować, przyjrzeć się czemuś w dali. Można oczywiście chodzić z lornetką ale często jest nie wygodna w połączeniu z goglami. Celownik w rączce już nie.

Ja osobiście poluję na rączkę z szyną. (na koli holo552)

g36kwolfengs5tm2.th.jpg

 

Na zbrojowni muszą sami robić ta konwersję z rączką. Widać inny kolor rączki i reszty.

 

Poza tym ten wymysł JG kompletnie mi się nie podoba. Dołożyli tylko dłuższy grip.

Edited by wrzesiek
Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem tą "replike" w zbrojowni, na Taiwangun-ie niestety wyszła, więc wyboru zbytniego nie miałem, a nie chciałem marnować wakacji na czekanie aż sie na TG pojawi, mam nadzieje że sie nie zawiodę, jak już dojdzie wstawie mini recke porównawczą z kilkoma wersjami AK z cymy oraz kilkoma gunami z JG

Link to post
Share on other sites

... mam nadzieje że sie nie zawiodę, ...

 

No to może od razu powiem, lunetkę trzeba trochę zmodyfikować (o ile jest to red dragon). Żeby działała regulacja trzeba tubus lunetki docisnąć do imbusów, najlepiej do tego nadaje się sprężysta gęsta gąbka z opakowań części. Lunetka inaczej niż w CA trzyma się tylko na uszczelkach więc lepiej docisnąć ją od razu...

 

Oczywiście opis dotyczy chińskiej rączki, nie wiem dokładnie jaka jest w tym modeku na zbrojowni ale prawdopodobnie właśnie ta.

Link to post
Share on other sites

No tak sorka ale wypadło mi to całkiem z głowy xD

Więc tak...

Wykonanie:

Replika wykonana jest....dobrze, kilka widocznych nadlewek (papier ścierny w dłoń i cacy :D), kolba dobrze sie trzyma na zatrzasku, nie wiem ile wytrzyma ale jak na razie jestem do niej bardzo przekonany, nic sie nie chwieje ani nie chybocze na boki, końcówka kolby jest "zakończona" gumą ^^, bardzo dobrze trzyma się na ramieniu, nie ześlizguje sie itp.Jest także dobrze wyważona. Celowniku opisywać nie będę (był już opisywany w tym temacie), Magazynek jest strasznie lekki, kulki (jak na razie) podaje bardzo dobrze, nie miałem ni jednego pustego strzału (ale w boju jeszcze jej nie sprawdzałem), zaczep przedniego body (tam, gdzie sie chowa batka) trzyma się na 1 pin, nie wiem ile to wytrzyma, jak nikt nie będzie z nią skakał to może nie pęknie ^^, lufa lekko się chybocze, ogólnie wykonanie jest na można powiedzieć wysokim poziomie. Przebija ona jakością wykonania większość modeli II klasy, przynajmniej dla mnie i jest imo ładniejsza od swojego poprzednika. trzeba także dodać że jest ona w miare ładnie "zmatowiała" i nie świeci się tak jak na zdjęciach. :)

 

Osiągi:

Tutaj za dużo napisać nie moge...w boju jeszcze sprawdzana nie była, strzelałem jedynie przez okno, Dzisiaj będe sprawdzał ją w boju więc może coś napisze. Jak na razie strzelając przez okno w drzewo oddalone na 20 metrów 10/10 strzałów trafionych przy lekkim wietrze, ładnie wali ogniem ciągłym to trzeba jej przyznać, kulki na 20 metrów we wcześniej wymieniane drzewo walneły prawie wszystkie z serii około 30 kulek, lekki rozrzut może 1cm przy lekkim wietrze, replika narpawdę jest dość celna jak na lufe nie precyzyjną, hopek nie wiem czy tylko u mnie , podkręca aż za mocno ale da się go wyregulować i to dosyć łatwo,

 

Porównanie:

Tutaj napisze więcej jak porównam z innymi replikami w boju^^. Narazie napisze krótkie porównanie z M4 S-System, emka wypada lepiej, więcej części metalowych, "słynne" szyny^^, Wytrzymałość wykonania(nie wiem jak to nazwać xD) idzie na korzyść gieci, w M4 lubiły pękać zaczepy trzymające górną i dolną część body(u mnie pękł 1). Co do osiągów na razie wypowiedzieć się nie moge, ale Gietka jest o wiele celniejsza to widać od razu po kilku strzałach, Geitka ma slabszy ROF od Emki ale celność nam to wynagradza.

 

Tak na koniec powiem że replikę opłaca się kupić, chociażby dlatego że ładnie wygląda, wykonanie też jest na wysokim poziomie i w ogóle replika ładnie się prezentuje, strzela (przez okno jak na razie) bardzo dobrze, ma ładne skupienie i jak dla mnie jest warta swojej ceny, gdybym teraz miał wybór zakupu Gieci albo swojej starszej M4, bez wahania wybrał bym Gietke. Narazie to tyle ode mnie (będzie więcej jak sprawdze ją w boju i w końcu się obudze xD)

Edited by pony666
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...