Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ponownie, po kolei:

 

Odnosnie wad produkcyjnych - zdawalem sobie z tego sprawe, jednak czytajac opis "Oferowane buty w drugim posiadajace bardzo minimalne i trudno zauwazalne wady fabryczne ktore nie powinny miec wplywu na komfort czy dlugosc uzytkowania" oczekiwalem... No, drobnych wad nie wplywajacych na komfort i dlugosc uzytkowania a nie tego ze but bedzie mial na wszyciu jezyka mikro dziury na wylot. Powtorze jeszcze raz - buty byl NOWE, nie z demobilu, tylko drugi gatunek.

Buty odeslalem, kasa wrocila, problemow nie bylo mimo braku oryginalnego opakowania. Szkoda tylko kasy co na wysylke poszla.

 

Troche zniechecony do modelu 2005 kupilem takie http://sklep.fort.mi...ja-cywilna.html - 2000, nowe, cywilne [jakis indianiec na podeszwie, brak wydziurkowanej numeracji na jezyku]. Ze dwie godzinki temu odebralem, zrobilem test w zlewie i o ile prawy jest szczelny, to lewy przecieka bardziej niz te 2005! Momentalnie wkladka zrobila sie CALA mokra, puszczaja chyba szwy na samym dziobie przy podeszwie. Tragedia kompletna. Napisalem maila do sklepu, nie wiem czy to da sie reklamowac u producenta [jak to wyglada z gwarancja z butami wojskowymi], czy mi wymienia, czy zwrocic.... Ale jak zwroce to koncza mi sie pomysly gdzie i jakie buty kupic.

 

Wyznaje, ze troche podlamany jestem. Nawet bardzo. Cos mi klnie w duszy. :icon_cry:

Edited by Ksylitol
Link to post
Share on other sites
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo kupiłeś "wersje cywilną", czyli dobrze i sprytnie opisaną tanią podróbkę firmy Fox/MFH, porównywalną do Milteca....

Nie należy kombinować, nie nie istnieje coś takiego jak kontraktowa cywilna wersja obuwia wojskowego :hahaha:

Nawet na tych drugogatunkowcach nie widać było logo Haixa, ani na podeszwie ani na pudełku, więc to też jest inny producent kontraktowy tego modelu.

Niestety chcesz dobre buty, to trzeba za nie zapłacić, ale będziesz miał spokój na lata.

Link to post
Share on other sites

No niestety masz racje, doczytalem troche i wiem ze wzialem jakis szajs. Czyli jak rozumiem nie ma sensu tego wymieniac/reklamowac bo z jakoscia dalej bedzie nedza i jedyne co mi pozostaje to zwrocic i albo ponownie probowac nowe z 2. gatunku albo odzalowac pare stowek wiecej i kupic jakies porzadne Haixy albo Baltesy?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak piszesz. Niestety nie ma innej drogi do obuwia dobrej jakości i trwałości.

Co do wyboru międzi Haixami a innymi to są jeszcze inne dobre firmy, o których było już tutaj pisane.

Możesz też szukać szczęścia na niemieckim ebayu, tam się pojawiają ciekawe aukcje w dobrych cenach.

Link to post
Share on other sites

Poluje na uzywane Meindle KSK i zauwazylem, ze wystepuja one w dwoch glownych sortach. Testowym i tym faktycznie przyjetym na wyposazenie KSK. Czy ktos mial okazje je dokladnie porownac badz wie jakie glowne roznice sa pomiedzy tymi butami? Maja mi sluzyc na wyjazd w gory (ale lajcik, zadne Rysy ani nawet Giewont nie bada w nich atakowane) i na sezon przejsciowy jesien-zima, zima-wiosna, kiedy juz za zimno na lekkie buty, ale za goraco na "sniegowce".

 

Wysyłane z HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2, wiec nie ma oginkow:(

 

 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie na wyposażeniu KSK są przeważnie Haixy. Generalnie wszystkie modele górskie są do siebie podobne (wymagania TL), i nadają się spokojnie do tego co piszesz. Główne różnice są w wersji z możliwością podpięcia nart rakiet śnieżnych, co widać po konstrukcji podeszwy

Link to post
Share on other sites

Ok, odeslalem 2000. W oryginalnym kartonie ale poklejonym tasma bo dotarl do mnie z dziura i ledwo trzymajacy sie kupy, mysle ze nie bedzie problemu ze zwrotem kasy.

Korzystajac z okazji zrobilem pare foci aby uwiecznic jak wygladaja te cywilne 2000 - glownie po to aby tu wrzucic i nikt nie popelnil takiego bledu jak ja. Foty zrobione po wyjeciu wkladki ze srodka, takiej cieniutkiej i jasnej. Z zewnatrz praktycznie nie focilem - wygladaja tak jak na stronie sklepu pokazali.

http://imgur.com/8cMXFjh

http://imgur.com/U5IXx4H zwracam uwage na odstajaca skore na dole

http://i.imgur.com/zpwzUuu.jpg podeszwa

http://i.imgur.com/zsDwviL.jpg jak widac brak dziurkowanego numeru i partackie wszycie tej pianki w jezyk

http://i.imgur.com/ov1ExwV.jpg w obu butach bylo sporo takich luznych nitek na wiecej niz 5 cm....

http://i.imgur.com/ooMTw3Q.jpg ta nitka nad harmonijka wyglada jakby sie miala urwac :icon_biggrin:

http://i.imgur.com/CzTwHX2.jpg przytarcie w nowych?

 

Podsumowujac, jesli ktos sie zastanawia nad cywilnymi 2000 - ja bardzo nie polecam, buty do niczego.

 

Pozdrawiam!

Edited by Ksylitol
Link to post
Share on other sites

Ksylitol, z przeprowadzonych przez Ciebie "testów" wynika, że Twoje główne trasy to bagna, strumienie i inne cieki wodne, na to jest jedyna rada .... :icon_wink:

 

Na poważnie, nieco droższe Haix 2005 oryginalne, kontraktowe w I gatunku, ale i tak nie wytrzymają tyle co powyższe... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

O Bożeno, co to kuźwa jest???

Ja kiedyś kupiłem podróby Bergschuhe 2005 od MFH i były CAŁKIEM SPOKO!

Wyglądały bardzo podobnie do oryginałów, wizualnie naprawdę ok.

Co do użytkowania - też nie najgorzej, jak za papcie za 200zl to nawet powiem, że opłacało się.

Wygodne były, nawet bardziej od oryginałów - mięciutkie w środku, nie obcierały itp.

Niestety "membrana" nie działała poprawnie - co prawda do pewnego stopnia wodoszczelne były (do pewnego stopnia, absolutnie nie wierzę, aby jakiekolwiek skórzane buty były 100% wodoszczelne) ale nie przepuszczały powietrza, więc noga się pociła niemiłosiernie. Nie mam o to żalu do MFH, w końcu to nie jest prawdziwy gore-tex tylko ich własny wymysł (dintex czy coś podobnego).

Więcej wad nie zauważyłem, klej trzymał, szwy trzymały, stosunek 'cena-jakość' wyrównany - elegancja francja :P

Link to post
Share on other sites

Przykład z innej beczki: miałem kontraktowe Meindle górskie i niby wszystko grało a jednak mi nie leżały. Zainwestowałem w analogiczny model Haixa i buty trzymają już trzeci sezon. Prawda jest taka, że każdy z nas musi "odszukać" swoje buty :icon_biggrin:

Odwrotnie było z modelem pustynnym, uciekłem od Haixów bo Meindle mi bardziej leża...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Chciałbym prosić o poradę w wyborze sklepu co do zakupu HAIXów. Z tego, co widzę, to teraz "na topie" jest armyworld i nówki II gatunku. Domyślam się, że to są buty z miarę nowej produkcji tylko oczywiście odrzucone ze względu na drobne wady. Natomiast w niewiele wyższej cenie nówki stan magazynowy dostępne są w sklepie bundes.pl. Obawiam się tylko, czy w tym przypadku przez stan magazynowy nie należy rozumieć, że leżały w magazynie tak długo, że już bundeswehra się ich pozbywała. Poprzednie moje HAIXy 2005, kupione w bundes.pl po jakichś 2-3 latach padły ze względu na odklejąjącą się podeszwę ze względu na rozpad pianki i nie chciałbym się wpakować w sytuację, że znowu względnie szybko buty mi się rozlecą. O problemach z czasem oczekiwania na przesyłkę przy zamawianiu w sklepie bundes.pl wiem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

jest dokładnie tak jak piszesz. W przypadku bundes.pl są to buty z demobilu, czyli stare zapasy magazynowe, albo buty wydane żołnierzom i zwrócone nieużywane do magazynu. Mają wiec teoretycznie swoje lata, a jednak nowe to nowe :icon_biggrin: Jednak chodzi ci jednak o okres użytkowania 2-3 lata to standart bo takie buty obliczone są na max. 2 codziennego wojskowej eksploatacji.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Można prosić o link to tej oferty?

Buty górskie kontraktowe są zawsze godne polecenia ale akurat nie model KSK 3000 bo one mają język z cordury, co znacznie utrudnia czyszczenie oraz stosunkowo szybko przemaka.

Link to post
Share on other sites

Warto zainwestować. Osobiście noszę też takie buty i doskonale się sprawdzają w różnym terenie i to przez cały rok.

Są wygodne, lekko sztywne, ale swoje ważą niestety.

Słyszałem jednak "różne" opinie na temat tego sklepu i jakości oferowanych towarów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Miałem, co prawda z nówkami. Fajny system wiązania, fajna podeszwa (ale nie na miasto). fajna waga i ogólna konstrukcja. Mają membranę gore-tex więc używanie ich latem jest samobójcze. Mi przy 15 stopniach już było gorąco w stopy przy lekkim marszu.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...