Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No co ty nie powiesz.

A myślałem, że wsadzanie se lufy do [***].

Raczej trudno sprawdzać pomieszczenia przy uzyciu tego zelastwa.

Oprócz ognia zaporowego i osłony jak mogę jeszcze skutecnzie walczyć. Lepiej??

 

[Nie przeklinaj. Stosuj polskie litery.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

ja uważam, że trudno póki co, może sie nauczę.

1. Nie przeklnĄłem jednak.

2. Za polskie litery przepraszam.

3. Widzę, że pomocy raczej nie otrzymam więc proszę o usunięcie tematu.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Na tyle otrzymasz odpowiedź na ile umiesz zadawać pytania i w formie i treści. Powiem tylko tyle, że źle zacząłeś.

 

Jest taka zasad, że im większy kaliber i większa siła ognia to mniejsza mobilność (wzrost masy jednostki ognia). Ale nie mniejsze znaczenie.

 

To raz.

 

RKM to broń niebezpieczna i mniej finezyjna niż karabiny (karabinki) szturmowe i pistolety maszynowe. Mniej liczy się celność ale więcej siła ognia i szybkostrzelność i strzelanie krótkimi seriami.

 

To dwa.

 

I teraz jakby gorsza sprawa. Jeśli posiadasz wersję krótką rkm (tzw. minima) to możesz wykonywać funkcje i zadania osoby z karabinem szturmowym.

 

Jeśli masz rkm z kolbą i długą lufą to wykonujesz zadania tylko i wyłącznie wsparcia - tj. monitorowania obszarów i miejsc, w którym mogą się pojawić przeciwnicy tak aby nie mogli oni zagrozić twoim ludziom.

 

W zasadzie może to być monitorowanie budynku, otworów okiennych, dachu, otworów wejściowych lub też odcinek ulicy albo dużego pomieszczenia wewnątrz, ramp, schodów.

 

Twoim zadaniem jest zapewnienie komfortu pracy lżej i uzbrojonym i przez to bardziej mobilnym kolegom z oddziału.

 

To wszystko

Edited by Switek69
Link to post
Share on other sites

W związku z tym, ze miałem okazję być operatorem tego ustrojstwa to dodam, że możesz być użyty jako zwykły szturmowiec ale to zbyt duża rozrzutność kapitału bojowego.

 

Twoim podstawowym zadaniem będzie:

 

w ataku - zapewniasz wsparcie, kontrolujesz sektory z których nieprzyjaciel może wam zagrozić (grzbiet pagórka, droga, polana, przesieka lewa lub prawa flanka).

 

w obronie - przejmujesz na siebie ciężar obrony najważniejszego miejsca, reszta zespołu ma zadanie osłaniać Ciebie i nie dopuścić do twojej neutralizacji.

Link to post
Share on other sites

Hej!

 

W dużym skrócie:

1. w ataku przygniatasz stanowiska przeciwnika osłaniając podejście i szturm swoich

2. w odwrocie podobnie ale mniej ważne są cele punktowe a bardziej "masa ognia" - nie zapomnij, że też musisz się wycofać i dobrze żeby kumple też Cię w tym wspomagali bo będziesz "fajnym" celem...

3. przy podejściu/przemiaszczaniu ubezpieczasz pierwszych.

 

Ogólnie chodzi o stworzenie przewagi ogniowej - to podstawowe zadanie.

Nie pakuj się na szpice ani nie "wymiataj" pomieszczeń - MINIMI to prawie 7kg i nawet wersja PARA jest mało poręczna.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Ale o czym my mówimy? Jeśli to jest stockowy Minimi z 320-340 fps to jakie wsparcie może dać? Ma taką samą siłę ognia jak eMka z hi-capem a dużo mniejszą mobilność.

Nie jest stockowy - ma ok. 420 fpsów i lufe JBU.

Ma też wyraźnie większą szybkostrzelność...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Ja odpowiem bo kiedyś go miałem i troche tam majstrowałem...

Około 420 fpsów i drum 2500 kulek - może robić i robił jako wsparcie.

A waży prawie 7 kilo...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Czyli ma tyle fpsów co każdy dziś AEG, ma tyle "ammo" co 3-4 hicapy w każdym zwykłym AEGu... Więc na czym polegac ma "inszość" w zastosowaniu go niż zwykłego AK, M4/16, G36 itp? Co takiego można wyjątkowego nim robić? Poza zmęczeniem od noszenia? Podłączam do M4 druma i mam rkm.. czy też mi ktoś napisze jak tego używać?

Link to post
Share on other sites

Świtkowi pewnie chodziło nie o ilośc fpsów i kwestię ":za dużo" ale o sposób użycia repliki rkmu.

 

Niestety Świtek musze Cię zmartwić poza milsimami taka replika niczym nie będzie się różniła od zwykłego M4 z drummagiem. To poprostu zwykły karabinek który więcej waży i dlatego jest bardziej upierdliwy w użyciu. 2500 tysia kulek nic tu nie robi, tak jak i szybkostrzelnośc bo wystarczy wsadzić do stokowego AEGa m4 np o "oczko" większą baterię i masz większą szybkostrzelność.

 

jeżeli ktoś kupuje minimi żeby go uzywac na "zwykłych" strzelankach to wybaczcie ale nie widze tu nic poza lansem. Kazda podkręcona "eMka" z drummagiem wymiecie takiego "SAWgunnera w każdej sytuacji z racji dużo większej mobilności.

 

A klimat to sobie można na milsimie strzelić.

Link to post
Share on other sites

Matko...

Oczywiście, że chodzi o klimat - tak jak choćby ze snajperką!

Z eMki na siłe też można daleko i celnie... ;-)

 

Poza tym śmiem wątpić ile ta "podkręcona" emka z drum wytrzyma dłuuugich serii.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Lambert KLIMAT jak najbardziej ale nie na zwykłych strzelankach... Co mi z klimatu kiedy każdy kto zobaczy stanowisko rkmu zapyla w jego stronę z nicnieważącymszybkostrzelnymjednolufowymgatlingiem i do tego ma jeszcze granatnik pod lufą??

 

Jak ktos zadaje takie pytanie jak w tym temacie to dla mnie jest równoznaczne z:

a) brakiem poczucia klimatu, bo żeby czuć klimat trzeba coś wiedzieć...

b) "joł braciaki, kupiłem se właśnie wypaśnego minimi joł, jest fajny joł, moze powiecie mi czy trzeba w przeciwnika tym takim płaskim czy tym z dziurą joł?" ...

c) i tak dalej...

Link to post
Share on other sites

Świtkowi pewnie chodziło nie o ilośc fpsów i kwestię ":za dużo" ale o sposób użycia repliki rkmu.

 

Niestety Świtek musze Cię zmartwić poza milsimami taka replika niczym nie będzie się różniła od zwykłego M4 z drummagiem. To poprostu zwykły karabinek który więcej waży i dlatego jest bardziej upierdliwy w użyciu. 2500 tysia kulek nic tu nie robi...

 

A żebyś wiedział to ja o tym wiem.... :poddanie:

 

Szkoda tylko, że element zabawy i klimatu przegrywa z takim podejściem... :cry:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...