Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dlatego świat milsimów jest czymś w rodzaju "level/stage" wyżej. tam liczy się model repliki, sposób użycia jej tak jaj w realu ma sens. Niestety tylko pod pewnymi rygorami których nie akceptują w większości zwykli ersoftowcy :(

Link to post
Share on other sites

Zgadzam siĘ i dla takich jest dział "zielony" w którym zły i krwiożerczy thor stara się powstrzymywać i tłumaczyć nawet to że białe jest białe a czarne jest czarne wbrew temu co próbował nam wmówiĆ nasz obecnie panujący król ;)

 

Więc z takimi pytaniami zapraszam właśnie tam.

 

A tu proponuje rozwinąć dyskusję CZY JEST SENS UŻYWAĆ REPLIK RKMów NA ZWYKŁYCH STRZELANKACH?

Link to post
Share on other sites

Dlatego świat milsimów jest czymś w rodzaju "level/stage" wyżej. tam liczy się model repliki, sposób użycia jej tak jaj w realu ma sens. Niestety tylko pod pewnymi rygorami których nie akceptują w większości zwykli ersoftowcy :(

Może to i lepiej. Są zabawy mniej i bardziej poważne w oczach każdego. Tak jak większość airsoftowego srodowiska lubuje się w niezwykle wyszukanej rozrywce jaką jest niedzielna jebanka bez składu i ładu (a widziałęm jedną taką wczoraj bo z chłopakami zrobiliśmy sobie mały trening w ekipie) z ewentualną otoczką fabularną. Są też milsimy, gry historyczne czy scenariuszowe, w których jest pewien próg wymagań do spełnienia. A narazie Thor rób swoje, bo z niecierpliwoscia czekam na kolejne gry twojego autorstwa, z których czerpie ogromną satysfakcję mimo wymagań stawianych osobom chcących brać w nich udział.

Link to post
Share on other sites

1. Przyznam się. Dałem ciała z pytaniem. Miałem na myśli bardziej dobre rady jakie doświadczony może dać "zielonemu".

2. Chciałem napisać ten temat w "Jestem zielony", ale możliwość zakładanie tam tematów mam już nieaktywną. Dobrym pomysłem byłoby usunięcie tego ogranicznika.

Edited by gibol
Link to post
Share on other sites
Jak ktos zadaje takie pytanie jak w tym temacie to dla mnie jest równoznaczne z:

a) brakiem poczucia klimatu, bo żeby czuć klimat trzeba coś wiedzieć...

Przecież Gibol właśnie się dowiaduje :wink:

Edited by scuro
Link to post
Share on other sites

Znam dwie osoby które mają w M16 450fps...to dopiero przegięcie

Bo?

To w rzeczywistości różnica między dwoma broniami strzelającymi tą samą amunicją jest taka kolosalna, że minimi powinno mieć 500, a eMka dajmy na to 300 fps?

Link to post
Share on other sites

Świtek czy ty masz problem jakiś z myśleniem?

 

Replika mająca 700-650 fpsów na dystansie 50-60 metró ma taką siłę jak replika 300-350 fpsów na dystansie około 20 metrów. Nie strzelasz ze stockowych replik poniżej 30 metrów prawda??

 

:wink:

 

jedynym wyznacznikiem bezpieczeństwa przy tej zabawie jest WŁAŚCICIEL repliki i jego podejście. Moc replik nie ma nic do rzeczy w tym zakresie tak długo jak nie wpadna w ręce oszołoma.

 

Czy replika M4/15 z 450 fpsami jest przegięciem? Jak dla kogoś jest to powinien przesiąść sie na szachy i klocki lego.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego oskarżasz kogoś kto wytyka Tobie, że strzelając z repliki o sile 750 fps... na dystansie poniżej 80 m stwarzasz realne zagrożenie dla innych osób, o brak myślenia? Moim zdaniem, w tym wypadku, jest akurat odwrotnie.

 

Właściciel repliki to jedno a dynamika gry to drugie. Strzelając replikami słabszymi prawdopodobieństwo zrobienia komuś krzywdy jest odpowiednio mniejsze, o uszkodzeniach odzieży i wyposażenia nie wspominając. W takiej, Kanadzie na przykład każda replika powyżej 500 fps, jest traktowana jak broń ostra i podlega takim samym rygorom transportu, przechowywania i używania... Zastanów się, tym razem na spokojnie, dlaczego?

 

;-)

Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem nie tylko o bezpieczeństwo chodzi.

Ważny jest także realizm. Moim zdaniem powinno być ograniczenie fps-ów dla różnego typu broni. Trochę śmieszne jest by karabin szturmowy miał większą prędkość wylotową od snajperki. Albo jeszcze zasięg większy.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego w Kanadzie i w Stanach średni poziom IQ i wiedzy ogólnej jest o blisko połowę niższy niż u nas?

Zastanów się, tym razem na spokojnie, dlaczego?

 

Niestety w ciągu ostatnich lat dobijamy do tych "ich" średnich i jak dla mnie repliki trzeba rejestrować, sprzedawać dorosłym itp. Jeżeli twierdzisz że nie użytkownik jest zagrożeniem to wybacz ale nie mam ochoty się strzelać z kimś kto twierdzi że to replika sama w sobie stanowi zagrożenie. Jak ktoś ma problem z dynamiką "rozgrywki" to niech nie bierze do ręki nic co strzela.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...