Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne PDI 6.01


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam opcję zakupu PDI w cenie podobnej do Promyka. Obecnie replika ma około 430 fps, kulki używane to G&G 0.25 i G&G 0.28.

Planuję tuning do około 500 fps (Borek, sp130) . Żeby uzyskać fajne skupienie przy tej ilości fpsów używałbym kulek 0.3g i tu jest problem. Najlepsze kulki 0.3, które się nie będą cieły w lufce PDI ? Blastery Devile ?Madbulle ?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Jak dobrze założysz i dopasujesz gumke hopa to ładny bedzie zasięg a jak nie dopasujesz to bedziesz miał jak stockowa cyma 028

 

;/

 

Forzamilan - do 80m z czego z ok. 70m będzie sens strzelać na singlu by mieć bardzo duże szanse, że trafisz.

W podobnym zestawieniu lepiej spisywały się u mnie 0,28g. Celność była podobna a leciały trochę dalej.

 

Oczywiście mówię o metrach rzeczywistych a nie airsoftowych. U mnie cyma na stocku nie ma 80m zasięgu a tania snajperka nie podchodzi pod 90m. Ale pewnie nie mierzę dobrze.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Odłożę w takim razię trochę pieniędzy i kupie to PDI. Obecnie mam u siebie G&G 0.28g, dokupie 0.30g jak już będę miał wstawioną lufę i dam znać :)

 

@roszer, jak nie dopasuje to będę miał zasięg jak w stockowym CM.028 ?Co to znaczy nie dopasuje ?

Przestań głupoty pisać, błagam

Ten karabin ze stockową lufą ma 50m celnego przy 430fpsach, przy 500 i lufce PDI powinno być tak jak mikadorus mówi na 70m to będzie dobra powtarzalność.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam kilka pytań odnośnie luf PDI. Czym można je czyścić? Próbowałem wielu środków ale nadal na lufie pozostawał delikatny osad po kulkach. Czy taka lufa może zardzewieć? (nie znam się na metalurgi - zapewne większość uzna to za głupie pytanie) oraz ostatnie czy takowa lufa może się zarysować (np od piasku który wpadnie do lufy)?

Co do samej lufy jestem bardzo zadowolony skupie przy odpowiednim złożeniu repliki i dostosowaniu odpowiedniej gumki oraz kulek jest znakomite (delikatnie lepsze od Km-Head ale wyczuwalne). Dodam że strzelałem kulkami G&G, P&J ,Madbull, Guarder o różnej gramaturze i nigdy nie miałem żadnych problemów (ogień pojedynczy).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Rozumiem, że to co jest opisane w tym temacie nie ma nic wspólnego z serią RAVEN?

http://azteko.pl/pdi-lufa-precyzyjna-raven-601-mm-375-mm-m4a1-p-5854.html

 

Przeczytałem cały wątek, napaliłem się na tą lufę i chciałem ją kupić razem z SA B03 ale tak wertowałem internet i nie mogę znaleźć nic sensownego o lufach z serii RAVEN. Na tym forum ludzie straszą tymi lufami i chyba zostanę przy kupnie Guardera 6.02.

Jednak 400 zł to za dużo.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Johnnie to trochę nie tak. Przyrost fps po montażu precki to groszowe sprawy 15-30fps, co zwykle stanowi 2-5% mocy. Większa średnica daje lepsze skupienie na dużych dystansach? Jak dla mnie bzdura, bo do swd montował bym wtedy stocki i półprecki.

Średnica precki też nie jest najistotniejsza - miracle 6,06 radzi sobie tak dobrze jak promyk 6,03mm. Najważniejsza jest precyzja wykonania, czyli by lufa trzymała zdeklarowaną średnicę na całej długości.

 

Gdy ktoś dysponuje mocną repliką i dobiera do niej konkretne, ciężkie kulki ( o które teraz ciężko) to montuje pdi lub edgi, ewentualnie promyka. Lufy te sprawdzają się zarówno przy singlu jak i auto, przy czym powyżej 550fps raczej się trybu auto nie stosuje.

 

Ogarnięci posiadacze szturmowych aegów i replik wsparcia, czyli innymi słowy - siewcy kompozytu, przy prędkościach 300-500fps preferują precki 6,03 (np. prometheus), 6,04mm (systema) lub 6,06 (miracle). Lufy te oferują poprawienie skupienia, a przy większej średnicy, ryzyko zacinki jest mniejsze.

 

Natomiast gro ludzi daje się złapać na chłity makretingowe w postaci precek za 100zł: guarder ponoć 6,02, jbu, shs, mb itp. (wyjątkiem są tu stalowe Steel Bull od Madbulla, które jednak trzymają wymiar). Są to produkty lepszej lub gorzej jakości, losowo wykonane, zależnie od serii i egzemplarza. I to właśnie jest największy ból. Średnicę wewn. i jej odchyły bardzo trudno sprawdzić (robili to swego czasu niemieccy naukowcy, gdzieś ten artykuł był), wiec producenci tak na prawdę mogą wciskać bezkarnie te kity. Ponadto lufy z alu szybko się wycierają wewnątrz, rysują, wyginają lub niszczą przy zacince.

 

Dobra precka jest ważna, ale jedynie z konkretnymi kulkami. Daje precyzję strzału, czyli poprawę skupienia, nie zaś jakiś znaczący przyrost fps. O ile mamy markową lub niemarkową ale udaną replikę, to warto zainwestować w dobrą preckę. Natomiast do replik 2 i 3 klasy, strzelających na 40m, to szkoda się wygłupiać z precką - tam nie potrzebna jest precyzja. Tuning dla samego tuningu nie ma sensu. Zawsze rozbrajają mnie delikwenci, inwestujący w replikę grubą kasę, wyciągając 480fps, by później sypać do nich pestki, pj czy inne poślednie kulki 0,20g lub 0,23g.

Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzałem dosłownie, jednak gdzieś jak błądziłem po tym forum wypowiedział się w podobny sposób forumowicz, który zamówił sobie PDI SUS304 6.05, przez co zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem niepotrzebnie kupiłem 6.01, bo w sumie to wolę mieć stabilniejszy tor lotu kulki i skupienie tam dalej, aniżeli przyrost fps dzięki ciasnej lufie. Dzięki za info.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czy powinna być różnica w fpsach na korzyść PDI 595mm w porównaniu do Promyka 455mm? U mnie fpsy wyszły zbliżone (o 5 więcej na PDI). Mimo drobnego deszczu, wiatru i kiczowatych Platinumów 0.3 różnica w locie kulek jest zdecydowanie widoczna.

 

 

Promyk ma po prostu głębszą koronę. Niekonieczne oznacza to, że jest lepiej wykonana.

 

W mojej 595mm nie ma praktycznie żadnej korony a to od razu mi się rzuciło w oczy gdyż w Promykach jest ona głęboko ścięta.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

To trochę dziwne, bo powinno być więcej fps na PDI....

 

Korona jest faktycznie minimalna jak się do laylaxa przyzwyczaiło.

 

Nie masz może borka guardera? Tam oring od głowicy tłoka nie zawsze dobrze się uszczelnia... a rozrzut fps wygląda "normalnie" tzn. w granicach normy.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Ja obecnie się przerzuciłem na promyka. Raczej ze względów praktycznych - tj. słabych kulek snajperskich.

 

Dużej różnicy nie widzę, a mam większe szanse na to, by uniknąć zacinki. Używam aeg 600fps- mam możliwość poprawki.

 

Możliwe, że w bolt-action wolałbym jednak PDI. Ale to raczej kwestia do zastanowienia.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem tak.

Ja używam w replikach aeg z silnikami polara i valkena lufy pdi.

Skutek taki, że na lufie pdi 285 i mniejszch mam skupienie i zasięg porównywalny spokojnie z promykiem 500mm.

 

Rogaś z Spajdą czyli hp airsoft składali moje repliki więc mogą potwierdzić te parametry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...