Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne PDI 6.01


Recommended Posts

Jak to zwykle bywa, dyskusja w poprzednim wątku zeszła bardzo daleko od tematu, zaczęły się wywody, wzwody i inne akademickie przewody.

 

To nie jest temat o strzelaniu ciężkimi kulkami, o lufach Promyka, Systemy ani o lufach z Allegro, więc przestańcie bezsensownie zaśmiecać forum. Jeśli natomiast ktoś uważa, że dany przedmiot ( w tym przypadku lufy PDI 6.01) jest bez sensu, niech zwyczajnie zamknie okno przeglądarki i nie kłopocze się jałowymi komentami.

 

Osobiście nie wierzę, że lufa kosztująca 3x więcej od markowej precki jest kitu warta, jakaś różnica chyba jest. Pytanie jaka i czy warto dopłacać.

 

Jeśli ktoś ma taką lufę (np. Małpetti, Holmes) i chciałby się podzielić konkretnymi uwagami, bądź wyczytał coś interesującego na zagranicznych forach, proszę podzielcie się wiedzą.

 

Natomiast jeżeli komuś się coś zdaje albo coś tam uważa, bo strzela z Cymy z castorurką i krytykuje wszystko, co markowe, bo to wywalanie pieniędzy, to niech się wyżyje na forum onetu.

 

Ps. Edkowi dziękuję już za jego doświadczenia z klamką, interesują mnie długie lufy do zastosowań "snajperskich"

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To co ja czytałem o tych lufach jest proste i pewnie dużo ci nie powie. Ludzie porównywali ją do KMow i promyków tylko że z jednym wyjątkiem jest celniejsza i naprawdę łatwo w niej o zacinkę. Tyle wyczytałem na różnych forach i dlatego wybrałem KMa a nie PDI. Nie mam snajperki tylko szturmówkę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mnie zaś interesuje ewentualne zastosowanie tego typu lufy w karabinie szturmowym. Ktoś próbował? Czy jest to rozsądny pomysł? Czy kulki firm Marui czy Excel, są wystarczająco "dobre" przy takiej lufie?

 

A może powinienem sobie od razu darować tą koncepcję i kupić Prometheus'a / KM Head'a? Liczę na jakąś opinię od użytkowników a nie powieściopisarzy :-P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wolo mysle, ze niewiele osob sie szarpnie na te lufy przy krazacych mitach o zacieciach itd...

 

Jezeli wykazesz troche cierpliwosci to przedstawie testy z porownaniem z promkiem i systema bo ta 375mm co zniknela ze specshopa poleciala do mnie. Problem w tym, ze bede w kaju dopiero w lutym przyszlego roku ;-). NIe jest to wpradzie lufa do zastosowan snajperskich o jakich wspominales, ale mysle ze powinno ci to dac jakis poglad czy warto.

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Wybaczcie że zajęło to trochę czasu, ale musiałem dokładnie tą lufę przetestować w boju na różnym rodzaju amunicji.

 

Co mogę powiedzieć... zanim zdecydowałem się na zakup nasłuchałem się jak to lufy 6,01mm tną się na prawie każdych kulkach i jako do aega a tym bardziej szturmowego do niczego się nie nadają.

 

Co ja mam na ten temat do powiedzenia - jako posiadacz lufy 6,01 mm PDI o długości 375mm w swoim SA58 OSW powiem tyle - BZUDA !!!

 

Przeszło przez nią masę kulek w tym :

exel - .20 .23 .25 - ok 1000 - 1500 szt z każdego rodzaju - zacięć ZERO!

extreme precision (stara partia) bo nowe podobno gorsze - .25 - 1500 szt - ZERO !!!zacięć

BBBMax - .27 - 300 sztuk - ZERO zacięć - tu ich i tak sie nie spodziewałem

 

Nie wiem czy producenci kulek tak się poprawili czy też te mity dotyczące cięcia się kulek w 6,01 w gaziakach są raczej powodem częstego cięcia się samych gazowych klamek ;-)

 

Co do opisu - zaraz po wzięciu w łapki lufa PDI zrobiła na mnie ogromne wrazenie - tam widać już zamego wyglądu że ta kasa jaką wydajesz na lufe ma przełożenie w jej wykonaniu - waga - wiadomo materiał - ale i same wykonczenie - dotychczas podobne odczucie dawały jedynie lufy prometheusa których natabene najczęściej używałem.

 

Co do podstawowych testów:

 

Trochę niepewny tymi opowiadaniami o pewnych zacinkach postanowiłem przed założeniem przeprowadzić kilka testów:

 

1) Najpierw wkładałem kulki o różnych wago wymiarach i różnych producentów do lufy żeby sprawdzić czy swobodnie przelecą na drugą stronę (mówię o kulkach precyzyjnych a nie blasterach czy innych wynalazkach jako że raczej nikt kto kupi taką lufę nie będzie chciał ryzykować że wpadnie do niej kwadratowa kulka)

Wynik - zero problemów

 

2) Wkładałem kulkę do lufy , przytykałem palcem i odwracałem czekając aż wypadnie - i tu pierwszy szok - byłem przyzwyczajony do czekania przy lufach promka ale tutaj w większości przypadków można się znudzić 8-)

Wniosek taki, że kulki naprawde przemieszczają się na granicy przytkania, ale jednak swobodnie się przemiaszczają.

 

3) Próby w walce - 350 fps - lufa PDI 375mm - gumka systema - dystanser Shark Madbull :

Moim skromnym zdaniem jedynie promek może stanąć w szranki przy tym co zobaczyłem - czytałem testy wg których jakieś czasopismo stwierdziło po baradniach że MB V2 jest najlepsza itd ale wiadomo że takie rzeczy pisze się w zależności od tego kto sponsoruje badania i kilka innych spraw - kulki leciały jak zaprogramowane - zero zacięć - zero pustych strzałów mogących sugerować przycięcią -ludzie twierdzili, że te kulki się ganiają i jedna chce trafić w drugą :mrgreen:

 

Jestem przyzwyczajony do precyzji - bo po pierwszych próbach z różnymi lufami - a były Systema, MadBull, KM Head, Prometheus - zdecydwałem się na promka i instalowałem jego lufy do wszystkich późniejszych replik - myśląc że już nic mnie nigdy w tym temacie nie zaskoczy - ale lufa PDI mnie jeszcze zaskoczyła

Wiadomo, że nie mamy do czynienia z takimi przeskokami jak przy przejściu z lufy nieprecyzyjnej na precyzyjną - może część to subiektywne odczucia - myślcie co chcecie - ale dla mnie ta kasa nie poszła w błoto ...

... a o tych MITYCZNYCH ZACINKACH ZAPOMNIJCIE

 

Koniec panowie bajkopisarze - mnie w tej lufie jakoś kulki się ciąć nie chcą - ale wiem wiem - moja jest pewnie zaczarowana ;-) :wink:

 

pozdrawiam

żylet

 

PS: Testów tarczowych nie robiłem - za dużo zmiennych - od szczelności układu aega do rodzaju gumki, dystansera jej dotarcia, etc.

Snajperem nie jestem i interesowało mnie zastosowanie tej lufy w szturmówce, a tu testy z tarczą nijak się mają do realiów. Jak kogoś interesuje to niech sam sprawdzi.

Edited by żylet
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam to co kolega wyżej pisze.

 

Używam lufki PDI 6.01 650mm. Nigdy nie uświadczyłem zacięcia, excele 0,2 przechodziły bez problemu, Goldenballe 0.36 to samo, SGM też (dziwnym nie jest), Madbulle sprawdzę jak zrobię spust.

 

Jedyne kulki z którymi był problem to extreme precision 0,28 bodaj (od kumpla na próbę). Problem był gdzieś na granicy komora/lufa - żadna nie weszła nawet do lufy, więc trudno to liczyć jako zacinkę w lufie.

 

Test z zatkaniem palcem - faktycznie można się znudzić zanim kulka spadnie.

 

Warto dodać że lufa jest solidnie wykonana (nie żaden gównolit, miedź czy inna plastelina wygląda na porzadną stal) i dają do niej opakowanie które praktycznie uniemożliwia wygięcie - solidny metalowy tubus (chyba by po tym skakać trzeba żeby się wygięło)

 

Precyzja - nie mam do czego porównać (długość lufy, moc) więc się nie wypowiadam.

 

Aha - ta lufa PDI jest jakieś 0,5mm większa od standardowych luf AEG... przynajmniej ta moja. To pociąga za sobą qpe niefajnych rzeczy typu wciskanie lufy do komory (również produkcji PDI co ciekawe) = pół godziny mozolnej roboty milimetr po milimetrze (ale przynajmniej jest szczelnie), wciskanie lufy w dystansery, szlifowanie przejściówki tłumika (też od PDI).

Link to post
Share on other sites

A jak ze wzrostem prędkości początkowej ? Bo ta lufka powinna dać więcej od precek 6.04/6.03. Czy któryś z posiadaczy zauważył takowy wzrost ? Ew. czy mógłby zmierzyć osiągi swojej repliki na tej lufie ? Czytałem, że podobno lufy PDI zwiększają prędkość początkową bardziej, niźli dla luf o w/w standardowych średnicy luf precyzyjnych.

Link to post
Share on other sites

A jak ze wzrostem prędkości początkowej ? Bo ta lufka powinna dać więcej od precek 6.04/6.03. Czy któryś z posiadaczy zauważył takowy wzrost ? Ew. czy mógłby zmierzyć osiągi swojej repliki na tej lufie ? Czytałem, że podobno lufy PDI zwiększają prędkość początkową bardziej, niźli dla luf o w/w standardowych średnicy luf precyzyjnych.

 

Mam lufę 375mm. Jak znajdę dawcę z promkiem albo systemą 363 lub 400 mm, bo chyba tylko takie zbliżone długości robią, to chętnie odpowiem na twoje pytanie, jednak nie sądzę, żeby był to jakiś ogromny skok ;-)

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Nigdy bym nie znalazł tej lufy u nich. Wielkie dzięki za pomoc. Jeszcze wcześniej na szybko przeczytałem opinie o tym sklepie:) Zamówienie poszło.

 

Z tego co widzę to była ostatnia sztuka mam nadzieje, że nie jakaś trefna za te pieniądze to bym się załamał tyle czasu odkładania kasy na lufę precyzyjną.

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...