Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Carbine (GFG03) [GFC]


Recommended Posts

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

@MetalSlug

 

Składając kolejny raz M-kę GFC zbyt mocno dokręciłem śrubę imbusową w przednim pinie i ukręciłem ją. Na szczęście piny CA pasują.

 

M-ka wystrzeliła już ok 15 000 i nadal strzela jak nowa.

 

@QlimaX

 

Rozciąć należy koszulkę termokurczliwą na kablach w miejscu gdzie znajdują się konektorki i je rozłączyć. Samych kabli oczywiście nie rozcinamy ;-)

Link to post
Share on other sites

Zgaduję, że zapodałeś tłumik 180mm? Mas zmoże link do niego? Rozumiem, że precka jest ciut schowana i wygląda estetycznie? Precka standard czy to jakiś chrom/teflon?

 

Nie masz problemu z "pustymi" strzałami na auto? Przewertowałem trochę forum ale nie dałem rady nic podpasować. Zauważyłem, że po ok 8-10 BB na auto tłok nie wraca w całości do cylindra. Trochę jakby go odbijało albo nie dopychało z powrotem. Jeden strzał na singlu i sytuacja wraca do normy. Jak strzelam serią 3-4BB i na singlu wszystko jest OK.

Link to post
Share on other sites

tłumik z taiwangun'a nie ma problemu z pustymi strzałami tylko jest problem z gumką (kupiłem troche za twardą do tego springa...), teraz w zimie robie duży tuning i się zobaczy z czym to się je :D

precka systema standard może jak nie będzie na co wydawać to kupię promka ale teraz wrzuciłem co miałem pod ręką :D

 

a jeśli chodzi o ten tłok to jest to normalne na auto... możesz zainwesotwać w takiego mosfeta z fotokomórką, ale po co? ja jade głównie na semi.

 

pozdrawiam

 

p.s. nie robiłem dokładnych testów celności na tym zestawie z braku czasu, ale celonść się widocznie zwiększyła :D

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://gunfire.pl/news.php?id=1225978615

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152191823-S...GUNS-GFG05.html

 

http://images.gunfire.pl/gfg05/gb_01_d.jpg

http://images.gunfire.pl/gfg05/gb_02_d.jpg

 

no i znów gunfire 'wyprodukował' super karabinek :D

ale za te pieniądze to jest rozbój w biały dzień...

(zdjęcia chyba lepsze niż moje więc wrzucam)

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Inicjatywa bardzo fajna, cena, hmm czas pokaże czy się będzie sypać.

Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego mniejsza ilość zębów przeciwpowrotnych jest pokazana jako jeden z atutów ? W cztero-zębnych okropnie mnie wkurza czas jaki mija zanim się mechanizm zablokuje, a tu ma to być zaletą, nie kumam. :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam. Butch821 widzielismy sie w krakmanie niedawno przy okazji zakupów systemy (HU). Pytanie nie tylko do Ciebie. Jak proponowali byście wyciszyć prace GB ? Teraz juz jest wypodkładkowany ale jak dziś strzelałem z PTW to mi łyso bylo :P

Tłumik bede kupował ale chce czegoś wiecej. Co proponujecie w rozsądnej cenie :-)

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wracając do tematu, emka działa od września, z zaznaczeniem, że działa. Wymieniłem tylko lufę i gumkę na systemy, bo te stockowe coś tak słabo działały (kulki bardzo do góry podkręcało). Teraz jest idealnie. Co do wyładowania baterii to jestem bardzo mile zaskoczony. Kilka strzelanek w zimę, połowie ludzi padały bateryjki a moja ciągle chodziła, mimo że nie jest najwyższej klasy(intelect). Brak większych śladów zepsucia może z wyjątkiem lekko poluzowanej kolby. Mimo zalet jednak nie kupił bym jej teraz. Na stronie gunfire czyli właściwie producenta repliki kosztuje teraz (w momencie pisania postu) 829 zł + ok 120 zł za gumkę i precke systemy(mój zestaw).Za tą samą cenę tak naprawdę mamy m4 G&P, która w stocku strzela tak samo jak ta(sprawdzałem, na oko nie widać różnicy). Pozdrawiam jak się coś zepsuje na pewno napiszę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Mam dwa pytania:

1. W tej emce jest cylinder typ 2 czy 1 (wiem ze zwykle w emkach jest 1 ale nie grzebałem w środku)

 

2. Pytanie chyba mało typowe. Mianowice przy strzelaniu na singlu na zewnątrz sprężyna po strzale wydaje dość żałosny jęk. W pomieszczeniu, pewnie ze względu na inną akustykę, tego nie słychać. Czy mieliście/macie podobnie? Czy to jest normalne, czy coś nie tak?

Link to post
Share on other sites

M4 GFC używam od września. W sumie posiadam 7 AEGów, ta emka to jedyny, którego nie tuningowałem. Wystarczyło tylko skorygować podkładki w gearboxie. Celność na stockowej lufie i gumce mi wystarcza, bateria na każdej strzelance wytrzymuje ok 2000 kulek. ROF jest trochę niższy, niż gdy pisałem recenzję - być może to kwestia niskich temperatur. Prędkość wylotowa nadal ok 415-420 fps.

 

Z jednej strony jest to jedna z moich ulubionych replik (po P90), z drugiej strony za obecną cenę bym jej nie kupił. Kiedy jej używam, mam większą satysfakcję z fraga, niż gdy biegam z karabinami, w które zainwestowałem tysiące złotych.

 

A gdy się zepsuje, nie zapłaczę...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...